URODA I ZDROWIE

„Soda oczyszczona – 100 leczniczych właściwości” – recenzja

31 grudnia 2019, dodał: Iwona Marczewska

Sklepowe i drogeryjne półki uginają się pod ciężarem środków czystości, higieny osobistej, kosmetyków i innych specyfików wykorzystywanych w każdym gospodarstwie domowym. Większość z nich ma skomplikowany skład i obiecuje być najlepszym, najbardziej skutecznym i wydajnym. Konsumenci wydają na nie znaczną część pieniędzy przeznaczonych na życie. I tylko niektórzy wiedzą, że można taniej i prościej.

Soda oczyszczona – substancja znajdująca się w niemal każdym domu, lecz powszechnie znana z niewielu spośród jej licznych zastosowań. Nadaje się do pieczenia ciast, wybielania zębów i… ? Książka Britt Brandon wskazuje aż 100 różnych zastosowań wodorowęglanu sodu!

Okazuje się, że z powodzeniem możemy używać sody do pielęgnacji zdrowia i produkcji własnych kosmetyków. Już samo czytanie spisu treści sprawia, że otwieramy oczy i usta szeroko z zaskoczenia. Szampon zwiększający objętość? Redukcja zmarszczek? Preparat przyspieszający wzrost paznokci? Na kartach książki pozytywnych zaskoczeń będzie więcej.

Autorka jest specjalistką żywienia, trenerką personalną i fit mamą trójki dzieci. Dbałość o wygląd i zdrowie łatwo zauważyć w jej rewelacyjnym wyglądzie. Preferuje naturalne sposoby pielęgnacji urody, stąd zna ich mnóstwo i nie jest to jej pierwsza książka dotycząca naturalnych metod zachowania zdrowia. W poradniku nie ogranicza się do samych przepisów na maseczki, koktajle, płukanki, kąpiele, mikstury etc., ani do samych wskazówek dotyczących zastosowań kuchennych i leczniczych, ale poświęca każdy rozdział wyjaśnieniu, skąd biorą się konkretne problemy. Dzięki temu lepiej rozumiemy, co dzieje się z naszym ciałem, bez chodzenia po dietetyczkach, kosmetyczkach i dermatologach. Przepisy są banalnie proste, bez problemu każdy wykona je samodzielnie. Najważniejsze, że dzięki nim można w znaczący sposób ograniczyć kupowanie środków pełnych zbędnej chemii.

Ta książka to skarbnica wiedzy o żywieniu, domowym leczeniu i kosmetyce. Istne vademecum każdej kobiety, która chce kompleksowo o siebie zadbać bez wydawania fortuny na specyfiki, które w większości mają jedynie skuteczny marketing, nie działanie. Idealny prezent dla siebie samej, dla siostry, mamy, cioci i przyjaciółki.

„Soda oczyszczona. 100 leczniczych właściwości” to książka, która na stałe powinna zagościć w pobliżu naszej domowej apteczki, lodówki i półki z kosmetykami.

Iwona

Książkę poleca Wydawnictwo Vital – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kielce
Jeśli ci się nudzi napisz:) jestem 25-latką ,z chęcią poznam nowe ,ciekawe...
Kielce
Jeśli ci się nudzi napisz:) jestem 25-latką ,z chęcią poznam nowe ,ciekawe...
Gdy druga osoba nas zwodzi...
Trzeba też go zacząć zwodzić i odpłacić tym samym...
Nasze wyznania
Wyznaję, że chciałabym się zakochać jeszcze tej wiosny ...:)