URODA I ZDROWIE

Soczewki wewnątrzgałkowe PanOptix – czym jest ten produkt?

18 stycznia 2021, dodał: Redakcja

Z soczewek wewnątrzgałkowych korzysta coraz więcej osób. Sprawdź, dlaczego warto!

soczewki

Czym są soczewki PanOptix®?

Jeśli choć raz interesował Cię temat soczewek wewnątrzgałkowych to pewnie wiesz, że nie każdą cechuje to samo. Jest jednak jeden z produktów o nazwie PanOptix®, który stworzono w oparciu o doświadczoną platformę Acrysof®, jest testowany i wszczepiany u pacjentów z całego świata. Soczewki PanOptix® należą do grupy trójogniskowych, a to oznacza, że są obecnie jednymi z najbardziej sprawdzonych i rozpowszechnionych produktów, zapewniających idealne widzenie do bliży, ale również odległości pośredniej, czy dali.

Każdy, kto decyduje się na takie soczewki może raz na zawsze skorzystać z tego, aby całkowicie uniezależnić się od klasycznych okularów. To ważne szczególnie w przypadku tych osób, które na co dzień żyją bardzo aktywnie.

Na czym polega rozróżnienie w widzeniu do bliży, dali, czy odległości pośredniej?

Te trzy rozróżnienia w polach widzenia świadczą przede wszystkim o tym, jak różne potrzeby mamy my, odbiorcy obrazu. Widzenia do bliży oznaczają nic innego, jak prawidłowe odczytywanie informacji zawartych chociażby w menu restauracyjnych, książkach, powiadomień widocznych w telefonie.

Widzenie do bliży umożliwia korzystanie z podręcznego wyposażenia w domu i w pracy oraz zapewnia normalne funkcjonowanie.

Widzenie na odległości pośrednie to natomiast niezbędna umiejętność podczas wykonywania różnorodnych czynności przy komputerze, czy chociażby przy codziennym gotowaniu w kuchni. Zaś widzenie do dali to bezpieczne i funkcjonalne kierowanie, czy to samochodem, czy rowerem. Podróżowanie z prawidłowym widzeniem do dali jest nieporównywalnie wygodniejsze, ale i bezpieczniejsze, niż w przypadku jego braku.

Pełen zakres widzenia – soczewki trójogniskowe PanOptix®

Zastanawiasz się, na czym polega tak ogromna funkcjonalność i niezawodność soczewek PanOptix®? To przede wszystkim produkt, który jest aktualnie jednym z najnowocześniejszych na rynku. Zapewnia odpowiednie widzenie i do bliży, i do dali, a zatem można go stosować wszechstronnie przy różnych wadach wzroku.

Warto jednak podkreślić, że niektóre z dostępnych soczewek są tak zaprojektowane, by pośrednim punktem ogniskowania była odległość 80 cm, natomiast w PanOptix® odległość ta wynosi ok. 60 cm.

Dlaczego zastosowano tu innowacyjną odległość? Badania wskazują bowiem, że jest ona dużo bardziej naturalna pod względem tego, jak patrzymy, niż ta wcześniejsza. 60 cm odpowiada bowiem długości ramienia przeciętnej osoby.

Jakie są zalety soczewki wewnątrzgałkowej PanOptix®?

Przede wszystkim znacznie wyższy komfort życia i wykonywania codziennych obowiązków. Po zastosowaniu soczewek, nie ma bowiem konieczności noszenia okularów. Soczewki te są wyjątkowo trwałe i stabilne, przez co wpływają też bardzo pozytywnie na mniejszą potrzebę wykonywania korekt po zabiegu, w porównaniu do innych soczewek trójogniskowych.

Soczewka PanOptix® jest zoptymalizowana pod dokładne widzenie w odległości pośredniej do 60 cm, czyli długości ramienia osoby widzącej. To najbardziej optymalna i praktyczna z opcji.

Co ciekawe! Około 66% ankietowanych pacjentów po zabiegu usunięcia zaćmy, nie zgłosiło potrzeby stosowania okularów korekcyjnych po wszczepieniu innych soczewek wieloogniskowych.

Chcesz dowiedzieć się, jak działają te innowacyjne soczewki wewnątrzgałkowe? Sprawdź, Panoptix.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wypadające matowe włosy
Generalnie trzeba zwrócić uwagę na poziom witamin w diecie...
Dieta z niskim IG
Ale masz insulinooporność czy cukrzycę? Na stronach dietetyków pewnie można coś takiego znaleźć......
Jedzenie kompulsywne
Mnie się zdarzało jak oglądałam tv, nie zastanawiałam się wtedy, że zjadłam już sporo...
Leady - jak je pozyskać?
> Cosmix napisał/a: > Skuteczne są kampanie dedykowane do konkretnych grup odbiorców na Fb. Dokładnie,...