Smerfy i świat emocji

30 czerwca 2021, dodał: pinkmause
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Seria książeczek komiksowych Smerfy i świat emocji obejmuje już 4 tomy, traktujące o różnych problemach i emocjach dzieci, które można przepracować i omówić z dzieckiem, starając się mu pomóc i wskazać właściwy kierunek. Dzisiaj prezentujemy tom 3 oraz tom 4, które ukazały się w czerwcu 2021 r.

 

Smerf, który lubił tylko deser

Smerfy i świat emocji

 

 

Smerfetka jest takim samym Smerfem jak inne

Smerfy i świat emocji

 

Przedstawione książeczki w formie komiksu w prosty, nieskomplikowany dla pojmowania świata przez dziecko sposób, przy pomocy Smerfów opowiadają krótkie historie z ważnym morałem. Tym samym pozwalają przeanalizować poruszony problem, naprowadzić młodego czytelnika na wynikające z niego wnioski, a w efekcie oferują garść krótkich wskazówek i rad, jak radzić sobie z danymi problemami i emocjami. Są to książeczki stworzone z myślą o pomocy najmłodszym czytelnikom w przezwyciężaniu wszelkiego rodzaju lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony zrozumiale napisanymi wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Smerfy i świat emocji to doskonały wybór, gdy dziecko przestaje sobie radzić, a rodzic razem z nim. Książeczki są zatem mądrą rozrywką dla dzieci i wsparciem dorosłych w procesie wychowawczym.

Tom 3 Smerf, który lubił tylko deser porusza temat nadmiernego apetytu, niezdrowej, mało zbilansowanej diety, a w efekcie upodobania do słodyczy zamiast obiadu. Jak myślicie, czy Łasuch dał radę przygotować samodzielnie deser i w międzyczasie sam go nie zjadł? Tom 4 Smerfetka jest takim samym smerfem jak inne dotyka problemu stygmatyzacji ze względu na płeć oraz odrzucenia ze względu na fakt bycia innym od reszty rówieśników. Smerfetka domaga się bycia w grupie na tej samej zasadzie, co inni, domaga się równości, tolerancji, pomimo tego, że jest dziewczyną. To proste sytuacje, które dobrze obrazują czym jest potrzeba zdrowego odżywiania i panowania nad zachciankami kulinarnymi oraz potrzeba równego traktowania pomimo odmiennej płci czy charakteru, bycia innym jako zestawu cech, który decyduje o każdego z nas.

Opowiadane historyjki są ciekawe, pełne emocji, ale też i bardzo pouczające. Są też na tyle wciągające i przystępne, że z ochotą wysłuchają ich nawet kilkuletnie dzieci. Książeczki urzekają również fantastycznymi ilustracjami, atrakcyjnymi wizualnie dla dzieci. Jest to też fajny pomysł na zapoznanie maluchów ze Smerfami, jako wstęp do sięgnięcia po serię główną. Są bez wątpienia idealne pozycje dla rodziców, pomagające rozumieć, a jednocześnie dając wskazówki, jak prawidłowo postępować, kiedy pojawia się jakiś kłopot emocjonalny. Seria o Smerfach jest zatem doskonałym elementem uzupełniającym edukację dzieci. Dodatkowo najmłodsi czytelnicy mogą podziwiać niebieskich bohaterów z wielu perspektyw i czerpać przyjemność z lektury. Natomiast dzięki sprawdzonej metodzie „bawi i uczy” opowieść i rady papy Smerfa trafiają do dzieci i pomagają im zrozumieć skomplikowane zależności życia. Uproszczone historie wprowadzają najmłodszych w świat smerfów, jednocześnie dotykając ważnych problemów.

Polecamy rodzinom. Wspaniałe książeczki, które bawią i uczą.

 

Od Wydawcy:

Trzeci tom opowieści o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężaniu wszelkiego rodzaju lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony zrozumiale napisanymi wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Nadeszła pora obiadu, ale Łasuch, który przecież zawsze pierwszy przybiega na posiłek, tym razem nie jest głodny! Okazuje się, że ma pełny brzuch, bo potajemnie zjadł deser przeznaczony dla wszystkich Smerfów. Jako karę Papa Smerf nakazuje mu przygotować nowy deser – i to dla całej wioski… Przed Łasuchem trudne zadanie, które okaże się wręcz niebezpieczne, ponieważ w sprawę wmiesza się straszny czarownik Gargamel!

Dzięki temu komiksowi nauczysz się, jak zdrowo jeść!

Czwarta część serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężaniu wszelkiego rodzaju lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony zrozumiale napisanymi wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Smerfetka jest jedyną dziewczyną w wiosce Smerfów. Chciałaby pomagać pracującym kolegom lub robić z nimi coś ciekawego, ale chłopcy jej nie potrzebują albo nie wierzą, że mogłaby im dorównać w jakiejś dziedzinie sportu… Wolą dawać Smerfetce kwiaty, ale ona ma już dość kwiatów! Żeby wreszcie móc robić coś innego niż zazwyczaj, wpada na zabawny pomysł. Jaki? Sami sprawdźcie!

Dzięki temu komiksowi nauczysz się szanować odmienność!

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest współtworzona przez jego syna Thierry’ego.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szukasz sprawdzonych samochodów uży…
Ostatnio udało mi się natrafić na naprawdę fajny portal z aukcjami różnych samochodów. Można...
Jak usunąć kleszcza?
Najlepiej iść do przychodni - tam najlepiej to zrobią.
portale randkowe
Nie traktuję poważnie nikogo, kto nas takich portalach się ogłasza. To chyba wieczni chłopcy,...
Smog- problem dużych miast i nie ty…
Ludzie muszą ogrzewać domy, a niestety na razie ekologiczne rozwiązania są za drogie dla...