Smaki jesieni – przepisy na grzyby i gruszki | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Smaki jesieni – przepisy na grzyby i gruszki

10 października 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jesień to czas, w którym po aktywnym lecie zaczynamy zwalniać tempo.  Już w październiku dni robią się coraz krótsze, a wieczory chłodniejsze. W takim czasie nic nie poprawi nastroju tak jak aromatyczne dania pełne jesiennych smaków. Czego w tym sezonie nie może zabraknąć na naszych stołach?

smaki jesieni

Marcin Sikora, kucharz Winiarni Zamojskiej podpowiada, co warto przygotować o tej porze roku:

„Polecam szybkie i bardzo łatwe w przygotowaniu danie z krewetek,  chorizo,  z pomidorami i smażonymi boczniakami. Połączenie śródziemnomorskich smaków z niezwykle aromatycznymi grzybami oraz  świeżą papryczką chili zachwyci wszystkich domowników i gości. Na naszym stole nie powinno również zabraknąć kurek. Te grzyby mają przyjemny owocowy zapach, a smak delikatnie ostry, pieprzny. Niebanalnym pomysłem jest połączenie kurek z innym jesiennym smakiem jakim jest  dynia. Polecam ravioli z dynią, kurkami i masłem szałwiowym  danie do przygotowania w 30 minut” – mówi Sikora i dodaje – “  Fantastycznym dopełnieniem tych dwóch dań będzie tarta orzechowa słony karmel z chutneyem z gruszki. Jest nieco bardziej czasochłonna w przygotowaniu, ale zdecydowanie warto. Słodycz gruszki idealnie podkreśli smak potrawy, dzięki czemu nie musimy dodawać zbyt dużej ilości cukru. Niezapomniany smak tego deseru uzyskamy dodając do niego pistacje.”

Wskazówki sommeliera – idealne łączenie wina z daniem

Jesienny wieczór przy kominku z lampką wina w dłoni z pewnością pozwoli zrelaksować się po dniu pełnym wyzwań. Wino będzie także dobrym dodatkiem do jesiennej kuchni – tylko jak dobrać je najlepiej? Z wskazówkami przychodzi Wiesław Wysokiński, sommelier Winiarni Zamojska.

„Musimy pamiętać, że wino dobrze jest dobierać do sosu, jaki ma potrawa. Na zasadzie podobieństw kaczka z jabłkami wymaga wina jabłkowego. Oczywiście można szukać również innego smaku, na przykład na zasadzie przeciwieństw. Osobiście lubię wino gruszkowe, ale ciekawe są również te z dzikiej róży i jarzębiny. Preferuję dobry balans pomiędzy słodyczą wina i kwasowością – to ona stanowi kręgosłup wina. Gdy      przygotowujemy kilka dań z różnymi dodatkami najlepszym pomysłem będzie podanie wina musującego. Ważne jest jednak to, aby było to wino      wytrawne. A      do deseru polecam również demi-sec.” – podpowiada Wiesław Wysokiński               


Przepisy na:

  • Winiarnia Zamojska – Krewetki z chorizo, pomidorami i smażonymi boczniakami
  • Winiarnia Zamojska – Tarta orzechowa słony karmel z chutneyem z gruszki
  • Winiarnia Zamojska – Ravioli z dynią, kurkami i masłem szałwiowym

Znajdziesz na blogu: https://winiarniazamojska.pl/blog/

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co na ściany do salonu?
Moim zdaniem sprawdzą się panele na ścianę. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą...
Najtrudniejsze kierunki studiów
Moim zdaniem to przyszły student powinien wiedzieć i decydować jakie są jego zainteresowania...
opadająca powieka
Jednym z naturalnych sposobów na zlikwidowanie problemu opadającej powieki są okłady na opadające powieki....
moda męska
Wiosna 2024 to świetny moment na powrót do stylu retro. Płaszcze męskie i cieplejsze...