Ślub w jesiennym klimacie: jak udekorować stół weselny?

14 listopada 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Urządzasz ślub i wesele w jesiennych miesiącach? To doskonały pomysł. O tej porze roku wokół jest niesamowicie kolorowo. Złote, czerwone i brązowe liście stanowią świetne tło do ślubnych zdjęć. Zastanawiasz się jednak, jak udekorować stół weselny, aby nawiązywał do tematu przewodniego, którym jest jesień? Poznaj te pomysły na ciekawe aranżacje i wykorzystaj je na swoim weselu!

wesele w plenerze jesienią

Jak udekorować stół weselny jesienią?

Jeśli urządzasz wesele jesienią, na Twoich stołach nie powinno zabraknąć przede wszystkim kwiatów, które kwitną o tej porze roku. Dlatego wybierz takie okazy jak: aksamitki, chryzantemy, astry, rozchodniki, róże, hortensje, wrzosy czy kapusty ozdobne. Aby urozmaicić te kompozycje, warto dodać do nich:

  • kwiatostany traw ozdobnych czy pędy eukaliptusa srebrnego — dodadzą lekkości i sprawią, że bukiety nabiorą bardzo swojskiego charakteru. Zwisające trawy będą widoczne z daleka, a jednocześnie nie będą nadmiernie obciążać aranżacji;
  • owoce lub dynie ozdobne — to dość oryginalne dodatki do bukietu. Przełamią kompozycję i z pewnością przyciągną wzrok. Warto je dodatkowo pomalować np. na złoto lub srebro. Dzięki temu będą prezentować się bardzo elegancko.

Oprócz kwiatów na stołach nie powinno zabraknąć świec. Świetnie się prezentują stołowe, proste modele. Możesz postawić na klasyczne, białe dodatki — dobrze się komponują z pozostałymi dekoracjami niezależnie od ich charakteru. Jednak jeśli chcesz podkreślić jesienną nutę, możesz wybrać złote czy czerwone świece. Ciekawym pomysłem jest także np. postawienie na końcach stołów czy na ich środku lampionów z dyni. Taka niestandardowa dekoracja z pewnością wywoła uśmiech na twarzy nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych.

O czym pamiętać podczas dekoracji stołu weselnego w jesiennym klimacie?

Jesienne kwiaty czy świece to nie wszystko, co powinno się znaleźć na stole weselnym. Aby zachować porządek na sali, warto stworzyć plan usadzenia gości. Dlatego będziesz potrzebować numerów stołów. Zamiast klasycznych cyferek możesz wykorzystać np.:

  • zdjęcia z dzieciństwa, np. na pierwszym stole umieść fotografie z okresu, gdy mieliście 1 rok, na drugim z 2. roku życia itd. Goście z pewnością się uśmiechną na widok takich odbitek!
  • Odbitki zdjęć z sesji narzeczeńskiej. Umieść zdjęcie z jednej strony ramki, a z drugiej grafikę z numerem stołu. W ten sposób stworzysz ciekawą aranżację, która z pewnością przyciągnie spojrzenia.

Oprócz numerów stołów potrzebne są także winietki. Jeśli nie chcesz standardowych karteczek z nazwiskami gości, wykorzystaj ich zdjęcia! To może się udać, jeśli zamierzasz urządzić wesele w wąskim gronie. Fotografie z bliskimi wydrukuj w małym formacie np. 10×10 cm. Następnie umieść je na delikatnych stojaczkach, np. w kształcie liści. Możesz także wykorzystać małe drewniane krążki, w których wykonano specjalne nacięcie. Dzięki temu winietki będą wspaniale się prezentować i świetnie nawiązywać do tematu przewodniego wesela.

Dekorowanie stołu weselnego w stylu jesiennym wymaga uważnego dobierania dodatków. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ich ilością. Dzięki temu uzyskasz stylową aranżację, która będzie prezentować się elegancko, stosownie do okazji.

 

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz