URODA I ZDROWIE

Ślub w ciąży – czy to konieczność?

27 stycznia 2016, dodał: Redakcja

WHAT-YOU-HAVE-TO-KNOW-BEFORE-WEDDING-DRESS-SHOPPING-2

Wiele młodych ludzi woli  „żyć na kocią łapę”, uważają że dzięki temu są wolni i niezależni. Zmieniają jednak zdanie, kiedy okazuje się, iż za jakiś czas na świat przyjdzie mała istota.

Kiedy dochodzi do ciąży, dwoje ludzi w pośpiechu się pobiera. Skłaniają ich do tego przede wszystkim presja społeczeństwa i chęć stworzenia normalnej rodziny, tak by dziecko narodziło się w formalnym związku. Do dziś istnieje także stereotyp, gdzie samotne matki są źle postrzegane. Zdarza się tak, iż ksiądz odmawia udzielenia chrztu dziecku niepochodzącemu z formalnej rodziny.

Jeśli młodzi ludzie po krótkiej znajomości dowiadują się o ciąży, lepiej aby w pośpiechu nie decydowali się na ślub. Może bowiem okazać się, że namiętność zniknie po jakimś czasie, a jedyne co będzie ich łączyć to dziecko. Pociecha dosyć szybko wyczuje nieszczęśliwy związek rodziców i również będzie to przeżywać. W takiej sytuacji krzywda dzieje się nie tylko rodzicom, ale także i dziecku. Inaczej przedstawia się sprawa, jeśli w ciąże zachodzi kobieta będąca w wieloletnim i szczęśliwym związku.

Warto jednak zastanowić się czy pospiech jest dobrym doradcą, czy kobieta jest gotowa pójść do ślubu „z brzuszkiem”. Dodatkowo wesele wymaga dużego nakładu finansowego, a pieniądze z pewnością przydadzą się kiedy na świat przyjdzie maleństwo. Może lepiej odłożyć ślub na okres kiedy dziecko trochę podrośnie? Wtedy można będzie wszystko na spokojnie zorganizować i mieć wesele ze swoich marzeń.

Należy pamiętać, że ślub nie powinien być następstwem ciąży, ale tylko i wyłącznie prawdziwej miłości.

Zobacz również:

  1. Początki ciąży – co się dzieje w organizmie kobiety?

  2. Kwiatowe wianki na ślub – trend na 2016 rok

  3. Wegetarianizm w ciąży i u dzieci

  4. Czy kobieta w ciąży może uprawiać sport?

  5. Strefa Mamy


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurtka czy płaszcz?
Osobiście preferuję kurtki z Cross Jeansu zimowe i te wiosenne jeansowe.
jakie są wasze ulubione sklepy z ub…
Ja też często przeglądam oferty producentów na allegro.pl Moim konikiem jest Cross Jeans,...
Jakie kolczyki powinnam nosić, jeśl…
Moim zdaniem pasują tez takie małe kuleczki np. takie pasują do twarzy okrągłej https://sklep.terpilowski.com.pl/product-pol-29696-Bizuteria-pandora-Kolczyki-sztyfty-Blekitny-blask-296272c01.html Do...
Ubieranie się zgodnie z wiekiem?
> Zafira napisał/a:> Ja właśnie noszę jeansy Cross i niestety nie podołały wyzwaniu,...