Ślub w ciąży – czy to konieczność?

27 stycznia 2016, dodał: Redakcja

WHAT-YOU-HAVE-TO-KNOW-BEFORE-WEDDING-DRESS-SHOPPING-2

Wiele młodych ludzi woli  „żyć na kocią łapę”, uważają że dzięki temu są wolni i niezależni. Zmieniają jednak zdanie, kiedy okazuje się, iż za jakiś czas na świat przyjdzie mała istota.

Kiedy dochodzi do ciąży, dwoje ludzi w pośpiechu się pobiera. Skłaniają ich do tego przede wszystkim presja społeczeństwa i chęć stworzenia normalnej rodziny, tak by dziecko narodziło się w formalnym związku. Do dziś istnieje także stereotyp, gdzie samotne matki są źle postrzegane. Zdarza się tak, iż ksiądz odmawia udzielenia chrztu dziecku niepochodzącemu z formalnej rodziny.

Jeśli młodzi ludzie po krótkiej znajomości dowiadują się o ciąży, lepiej aby w pośpiechu nie decydowali się na ślub. Może bowiem okazać się, że namiętność zniknie po jakimś czasie, a jedyne co będzie ich łączyć to dziecko. Pociecha dosyć szybko wyczuje nieszczęśliwy związek rodziców i również będzie to przeżywać. W takiej sytuacji krzywda dzieje się nie tylko rodzicom, ale także i dziecku. Inaczej przedstawia się sprawa, jeśli w ciąże zachodzi kobieta będąca w wieloletnim i szczęśliwym związku.

Warto jednak zastanowić się czy pospiech jest dobrym doradcą, czy kobieta jest gotowa pójść do ślubu „z brzuszkiem”. Dodatkowo wesele wymaga dużego nakładu finansowego, a pieniądze z pewnością przydadzą się kiedy na świat przyjdzie maleństwo. Może lepiej odłożyć ślub na okres kiedy dziecko trochę podrośnie? Wtedy można będzie wszystko na spokojnie zorganizować i mieć wesele ze swoich marzeń.

Należy pamiętać, że ślub nie powinien być następstwem ciąży, ale tylko i wyłącznie prawdziwej miłości.

Zobacz również:

  1. Początki ciąży – co się dzieje w organizmie kobiety?

  2. Kwiatowe wianki na ślub – trend na 2016 rok

  3. Wegetarianizm w ciąży i u dzieci

  4. Czy kobieta w ciąży może uprawiać sport?

  5. Strefa Mamy


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
STOP