URODA I ZDROWIE

Ślub i wesele w ogrodzie

2 lipca 2010, dodał: Redakcja

Jeśli marzysz o tym, aby Twój  ślub odbył się w najbardziej romantyczny według Ciebie sposób czyli w ogrodzie, parku, na plaży itp to realizuj swoje plany i przeczytaj jak można zorganizować przyjęcie swojego życia w plenerze. Co prawda na zachodzie, szczególnie w  USA takie śluby i przyjęcia weselne są już od wielu lat praktykowane, dla nas to nowość i dość oryginalny sposób na zawarcie związku małżeńskiego. Oto nasze sugestie i dary jak bez większych problemów poradzić sobie z naszymi polskimi stereotypami.

Sprawy formalne

Oficjalnie w Polsce każdy ślub odbywa się w kościele lub urzędzie SC, jednak w pewnych okolicznościach, urząd może oddelegować swojego pracownika i może się on odbyć poza murami urzędu. Musi zostać spełniona tylko jeden obowiązek: należy uzasadnić przyczynę takiej prośby używając ważnych argumentów. A więc to już od inwencji Młodej Pary  zależy jak potoczy się rozmowa przed urzędnikiem. Do Młodej Pary będzie należało umieszczenie godła państwowego a w przypadku ślubu kościelnego krzyża. Należy również zadbać o klęczniki, krzesła i stół dla urzędnika i świadków, muzykę. Najważniejsze jest jednak to, aby uzyskać zgodę właściciela posesji na której będzie odbywała się uroczystość. Młodzi mają wiele pomysłów, często wynajmują kawałek parku nad oczkiem wodnym, jeziorem lub morzem. Warto pomyśleć o altance lub namiocie w przypadku ewentualnej zmiany pogody (w marketach można nabyć duży namiot z oknami w cenie 600 zł).

Dekoracje

Dekoracje najlepiej zlecić doświadczonej firmie, która powinna zastosować się do sugestii Młodej Pary w zakresie doboru kolorów. Należy wtedy zadbać o dekorację stołu i altanki oraz krzeseł gdzie odbędzie się sam ślub. Wszystkie krzesła na przyjęciu w ogrodzie też muszą być udekorowane, mogą to być pokrowce na krzesła, wiązane kokardy, dekoracje kwiatowe itp. Elegancko będzie wyglądał dywanik z płatkami róż, stojące kwiaty w donicach, bukiety, balony – według uznania. Stoły powinny oprócz obrusu zawierać dekorację np. płatki róż, perełki, pływające świece, eleganckie świeczniki i oczywiście naturalne kwiaty (bukiety z kwiatów sztucznych są niedopuszczalne). Należy wieczorem podłączyć prąd i zadbać o lampiony, które bardzo efektownie wyglądają a ewentualny wiatr nie zdmuchnie płomienia. Miejsce do tańczenia powinno być wydzielone i naturalnie specjalnie przygotowane i utwardzone (pamiętajmy, że wiele Pań będzie miało szpilki).

Jeśli jednak Młodzi zamierzają sami udekorować ogród, co dodatkowo ich zespoli to można obecnie w hurtowni tkanin zakupić wielkie rolki szermezy w kolorze białym czy też podszewki ecru, zamówić świeże kwiaty i samemu udekorować garden – salę.Naprawdę to nic skomplikowanego. Efektownie wyglądają małe światełka, zamieszczone pod tkaniną, które wieczorem wspaniale dodają uroku.

Menu

Menu powinno być lekkie: w Polsce przyjęło się zastawianie stołu do  skraju możliwości, co na zachodzie jest już de passe. Dlatego też wszelkie przystawki i dania główne powinny być wykwintne: lepiej mniej a bardziej subtelne i wysublimowane. Podawanie na weselu w ogrodzie schabowego z kapustą jest już naprawdę nie na miejscu – obecnie w domu każdy może sobie taki obiad przygotować sam. Podajemy więc przystawki z łososia, przegrzebki, owoce morza, mięso z przepiórki, bażanta, królika, szparagi, kawior oraz wykwintne desery nie zapominając o owocach i morze szampana! Tak więc życzymy wspaniałej zabawy wśród pięknej zieleni na łonie natury!


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

garnier color naturals 102
Fajny kolorek na lato, ja bym się tak przefarbowała:)
Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...