URODA I ZDROWIE

Skuteczne wybielanie zębów w Gabinecie Stomatologicznym Lident w Warszawie

8 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Piękny uśmiech zjednuje nam przychylność innych ludzi, jest ważnym elementem relacji osobistych i zawodowych. Osoby, które mają świadomość, że ich zęby nie mają idealnego koloru, popadają często w kompleksy i rzadziej się uśmiechają.

Naprzeciw potrzebom pacjentów borykających się z problemem przebarwień na płytce nazębnej, wychodzi Gabinet Stomatologiczny Lident, w którym specjaliści zadbają o to, by dobrać najodpowiedniejszą metodę wybielania zębów.

Przyczynami ciemniejszego koloru zębów mogą być:

– picie napojów powodujących trwałe zabarwienie zębów (mocna kawa, herbata itp.)

– niektóre choroby

– urazy zębów.

Zabiegi wybielające należy wykonywać w gabinecie, pod kontrolą stomatologa, gdyż w warunkach domowych jest to działanie dość ryzykowne – można doprowadzić np. do uszkodzenia płytki nazębnej czy nabawienia się nadwrażliwości zębów.

Pacjent gabinetu Lident ma do wyboru dwie metody wybielania zębów:

1. Profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym

Czas trwania: 1-2 godz.

To zabieg bezpieczny i stosowany w klinikach na całym świecie. Polega on na umieszczeniu na powierzchni zębów preparatu, który wydziela aktywny tlen. Łączy się on z barwnikami zawartymi w szkliwie i wówczas dochodzi do ich utlenienia i odbarwienia. W efekcie zęby są jaśniejsze nawet o 3-8 odcieni – w zależności od koloru wyjściowego i preferencji pacjenta.

2. Wybielanie nakładkowe

Ilość i czas trwania zabiegów – zależny od pacjenta

Należy wówczas pobrać wycisk zębów pacjenta i na jego podstawie w pracowni dentystycznej jest wykonywana specjalna szyna, do której pacjent sam aplikuje środek wybielający. Należy ją nosić ok. 2-8 godzin w ciągu dnia lub zakładać na całą noc. Efekt wybielenia jest widoczny już po pierwszym użyciu. Kolejne partie zabiegów można powtarzać co jakiś czas, zależnie od potrzeb – w gabinecie stomatologicznym można wówczas nabyć nowy żel, który ponownie aplikuje się do wcześniej wykonanej szyny indywidualnej.

3. Wybielanie pojedynczego, martwego zęba

Wówczas preparat wybielający jest wprowadzany do komory zęba i zamykany szczelnym opatrunkiem na ok. 3 dni. Zabieg ten powtarza się ok. 3 razy.

Należy pamiętać, że zabiegi wybielające mogą powodować przejściową nadwrażliwość zębów.

W Gabinecie Stomatologicznym Lident specjaliści pomogą uporać się z tym problemem, np. za pomocą profesjonalnej fluoryzacji, która skutecznie likwiduje nadwrażliwość. Innym sposobem leczenia jej jest tzw. „płynne szkliwo”, które pacjent używa w domu, wcierając go we wrażliwe miejsca, czując ulgę już po pierwszym użyciu.

Zapraszamy do Gabinetu Lident, gdzie poza wybielaniem zębów, znajdą Państwo kompleksową ofertę zabiegów z dziedziny stomatologii!

5a

ul. Wernyhory 36/1 -Warszawa – Mokotów,
Telefon: (22) 651-97-97, (22) 847-69-96
Fax: (22) 847-69-96


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Bolesne miesiączki
Najczęściej stosowane "lekarstwo" w przypadku bolesnych miesiączek, to po prostu tabletki antykoncepcyjne. Ginekolodzy...
Sport we dwoje
Badmington lub tenis jest fajna opcją dla par.
Czym myć żaluzje?
Dobrze sprawdza się gąbka, wystarczy wyciąć odpowiednią szerokość.
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Na szczęście nie ma nowych obostrzeń więc jest nadzieja, że w maju już będzie...