URODA I ZDROWIE

Skuteczne wybielanie zębów w Gabinecie Stomatologicznym Lident w Warszawie

8 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Piękny uśmiech zjednuje nam przychylność innych ludzi, jest ważnym elementem relacji osobistych i zawodowych. Osoby, które mają świadomość, że ich zęby nie mają idealnego koloru, popadają często w kompleksy i rzadziej się uśmiechają.

Naprzeciw potrzebom pacjentów borykających się z problemem przebarwień na płytce nazębnej, wychodzi Gabinet Stomatologiczny Lident, w którym specjaliści zadbają o to, by dobrać najodpowiedniejszą metodę wybielania zębów.

Przyczynami ciemniejszego koloru zębów mogą być:

– picie napojów powodujących trwałe zabarwienie zębów (mocna kawa, herbata itp.)

– niektóre choroby

– urazy zębów.

Zabiegi wybielające należy wykonywać w gabinecie, pod kontrolą stomatologa, gdyż w warunkach domowych jest to działanie dość ryzykowne – można doprowadzić np. do uszkodzenia płytki nazębnej czy nabawienia się nadwrażliwości zębów.

Pacjent gabinetu Lident ma do wyboru dwie metody wybielania zębów:

1. Profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym

Czas trwania: 1-2 godz.

To zabieg bezpieczny i stosowany w klinikach na całym świecie. Polega on na umieszczeniu na powierzchni zębów preparatu, który wydziela aktywny tlen. Łączy się on z barwnikami zawartymi w szkliwie i wówczas dochodzi do ich utlenienia i odbarwienia. W efekcie zęby są jaśniejsze nawet o 3-8 odcieni – w zależności od koloru wyjściowego i preferencji pacjenta.

2. Wybielanie nakładkowe

Ilość i czas trwania zabiegów – zależny od pacjenta

Należy wówczas pobrać wycisk zębów pacjenta i na jego podstawie w pracowni dentystycznej jest wykonywana specjalna szyna, do której pacjent sam aplikuje środek wybielający. Należy ją nosić ok. 2-8 godzin w ciągu dnia lub zakładać na całą noc. Efekt wybielenia jest widoczny już po pierwszym użyciu. Kolejne partie zabiegów można powtarzać co jakiś czas, zależnie od potrzeb – w gabinecie stomatologicznym można wówczas nabyć nowy żel, który ponownie aplikuje się do wcześniej wykonanej szyny indywidualnej.

3. Wybielanie pojedynczego, martwego zęba

Wówczas preparat wybielający jest wprowadzany do komory zęba i zamykany szczelnym opatrunkiem na ok. 3 dni. Zabieg ten powtarza się ok. 3 razy.

Należy pamiętać, że zabiegi wybielające mogą powodować przejściową nadwrażliwość zębów.

W Gabinecie Stomatologicznym Lident specjaliści pomogą uporać się z tym problemem, np. za pomocą profesjonalnej fluoryzacji, która skutecznie likwiduje nadwrażliwość. Innym sposobem leczenia jej jest tzw. „płynne szkliwo”, które pacjent używa w domu, wcierając go we wrażliwe miejsca, czując ulgę już po pierwszym użyciu.

Zapraszamy do Gabinetu Lident, gdzie poza wybielaniem zębów, znajdą Państwo kompleksową ofertę zabiegów z dziedziny stomatologii!

5a

ul. Wernyhory 36/1 -Warszawa – Mokotów,
Telefon: (22) 651-97-97, (22) 847-69-96
Fax: (22) 847-69-96

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gabinet lekarski
Jeśli chodzi o profesjonalnie wyposażone gabinety ginekologiczne, to polecam Centrum Medyczne Babka Medica...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Sama już przestałam przejmować się wirusem, bo jak zawsze jesienią mam zwykłą infekcję,...
Inicjatywa w stworzeniu trwałego zw…
Żyjemy w czasach, gdzie relacje stały się przejściowe, ludzie są rozpieszczeni i zamiast...
Sklepy dziecięce
Fajne rzeczy dziecięce i w niskich cenach są ostatnio w marketach, warto tam...