URODA I ZDROWIE

Skuteczne sposoby na przebarwienia

10 września 2011, dodał: Redakcja


Efektem nadmiernej ekspozycji skóry na słońce często są nieestetyczne plamy i przebarwienia.  Wiele osób boryka się również z problemem przebarwień potrądzikowych, które stanowią niemiłą pamiątkę po wieku dojrzewania. Często zabiegi domowe oraz kosmetyki nie wystarczają zwłaszcza, że przyczyn powstawania przebarwień może być jeszcze wiele. Do najskuteczniejszych metod usuwania przebarwień należy peeling laserowy oraz laser Fraxel dostępne w Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki Elite.

Jak wygląda zabieg peelingu laserowego?

Zabieg na okolicę twarzy trwa ok. 15-30 minut. Porównywalny czas potrzebny jest do przeprowadzenia zabiegu na okolicy dekoltu. W tym czasie pacjent odczuwa lekką bolesność, którą w razie potrzeby lekarz może zniwelować znieczuleniem. Przez około dwa dni po zabiegu, skóra może być zaczerwieniona, lekko obrzęknięta a przebarwienia ciemniejsze, następuje również dyskretne złuszczanie się naskórka. Od tego czasu obserwujemy stopniowe ustępowanie przebarwień. Wygląd skóry po peelingu nie przeszkadza w powrocie do pracy, a skóra nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Pacjent po zabiegu powinien zabezpieczać okolicę zabiegową przed promieniowaniem UV przy pomocy kremu z wysokim filtrem.

Dla kogo jest peeling laserowy?

Zabieg wykonuje się pacjentom, u których przebarwienia pojawiły się na skutek m. in. ciąży lub karmienia piersią, zaburzeń hormonalnych, antykoncepcji hormonalnej, terapii lekami zwiększającymi wrażliwość skóry na promieniowanie UV lub agresywnego poddawania skóry na działanie słońca lub solarium. Laserowe złuszczanie naskórka, idealnie sprawdza się przy problemach z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych u pacjentów po terapiach leczących trądzik. Peeling laserowy wskazany jest również dla osób, które tymczasowo lub długotrwale poddawały skórę niekorzystnemu działaniu: dymu papierosowego, przewlekłemu stresowi czy terapiom lekowym.

Jaka jest zalecana liczba zabiegów peelingu laserowego i kiedy widać jego pierwsze efekty?

Dla uzyskania satysfakcjonującego efektu zabieg powinno się 2-3 krotnie powtórzyć w odstępach 3-4 tygodniowych. Efekty peelingu laserowego widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Czy efekty peelingu laserowego są trwałe?

Efekty zabiegu są trwałe, jednakże w przypadku osób posiadających tendencję do przebarwień lub rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, należy pamiętać o zabiegach przypominających.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu peelingu laserowego?

  • okres krótszy niż 2 tygodnie od zastosowania botoxu,
  • ekspozycja na nadmierne promieniowanie UV na 3 tygodnie przed zabiegiem,
  • terapie retinoidami (wykonanie zabiegu laserowego jest możliwe po 6 miesiącach od zakończenia leczenia retinoidami ),
  • niektóre terapie lekowe,
  • choroby nowotworowe,
  • epilepsja
  • ciąża

Cena zabiegu: 1000 zł

Centrum Elite proponuje również terapię laserem  Fraxel® re:store, który skutecznie usuwa brązowe plamki, wygładza blizny, zmarszczki i napina skórę. Światło lasera dostaje się głęboko i penetruje zarówno tkankę podskórną jak i skórę właściwą. Powstanie mikroskopowych uszkodzeń stymuluje naturalne procesy naprawcze tkanek, co zapewnia cerze młodszy wygląd. Wszystko goi się bardzo szybko, a na powierzchni nie pozostają żadne rany. Najlepsze rezultaty otrzymuje się po 3-5 zabiegach w 4-6 tygodniowych odstępach. Skuteczność tej metody została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Cena zabiegu na twarz: 2500 zł

Więcej na: www.elite.waw.plloading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Domowe pieczywo.
Kiedyś piekłam swój chleb, ale teraz nie mam na to po prostu czasu...
zakupy przez internet
Zwykle kupuję przez internet ubrania, buty, kosmetyki, chemie, torebki i akcesoria. Jednym słowem wszystko...
materac na zamówienie
> xxxyyy napisał/a:> Najlepiej jest właśnie szukać takich sklepów jak ten z materacami gdzie...
Prezent na Dzień Kobiet
Też tak uważam. Może bransoletka z charmsami? Taka biżuteria robiona jest z wysokiej...