Skakanki – sposób na wyrzeźbienie sylwetki i nie tylko

16 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Skakanka treningowa to świetny sposób na mocne mięśnie nóg, wytrzymałość organizmu i kondycję. To także metoda, by pobudzić krążenie, co bardzo dobrze wpływa na funkcjonowanie wszystkich organów. Z takich treningów na skakance korzystają sportowcy różnych dyscyplin – między innymi ci, którzy uprawiają sporty walki. Trening na skakance staje się coraz popularniejszy jako taki, który jest bardzo efektywny.

Nad skakanką nie trzeba się specjalnie rozwodzić, gdyż skakanie na skakance kojarzy się z dzieciństwem, więc większość wie, o co chodzi. Większość też znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, jak ten sprzęt wygląda. Pora jednak na całkiem nowe spojrzenie na skakanki – jako na akcesoria do ćwiczeń, które dają znakomite rezultaty. Poza tym trening ze skakanką można zrobić wszędzie, dlatego jest to bardzo dobre rozwiązanie dla zabieganych (a tak w temacie biegów: czy wiesz, że 10 minut na skakance podczas treningu interwałowego równa się 30 minutom joggingu?). Zalet, jakie ma skakanka i trening na niej, jest o wiele więcej. O tym w dalszej części artykułu.

Ćwiczenia na skakance – smukła sylwetka i nie tylko

Wybierając skakankę i ćwiczenia z nią jako formę treningu, możemy liczyć na wiele efektów, które nie tylko wpłyną na wygląd naszego ciała, ale i sprawią, że wzrośnie nasza sprawność. Przede wszystkim dzięki skakance w prosty sposób spalimy tkankę tłuszczową – nie będą nam więc w tym celu potrzebne wizyty na siłowni. Skakanie na skakance z zastosowaniem interwałów – czyli cyklicznych  zmian tempa skoków (np. 10 sekund spokojnych skoków, 20 – w tempie bardzo szybkim, a 40 w umiarkowanym) – to sposób na zwiększenie wytrzymałości. Nie bez powodu skakanka od zawsze jest wykorzystywana w treningach osób trenujących sporty walki. Skakanka to także doskonale uzupełnienie treningów biegaczy – takie ćwiczenia wyrabiają szybkość. Jednym zdaniem: skakanka to możliwość treningu ogólnorozwojowego dla wszystkich. Wystarczy zadbać o obuwie z grubszą elastyczną podeszwą, co zapewni stawom amortyzację, i oczywiście o odpowiednią skakankę.

Jaka skakanka najlepsza?

W asortymencie sklepów że sprzętem sportowym jest wiele rodzajów skakanek wykonanych z różnych materiałów:

  • skakanki metalowe – najbardziej profesjonalne,
  • skakanki z PCV,
  • skakanki z rzemienia,
  • skakanki sznurkowe.

Istotny jest także właściwy dobór długości skakanki. Tylko wtedy będziemy mogli prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Dobrze jest zainwestować w skakankę z regulowaną linką – będzie mogła ona posłużyć nie tylko nam, ale może innym członkom rodziny. Chętni, widząc spektakularne efekty takiej aktywności, znajdą się na pewno.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz