URODA I ZDROWIE

Skąd brać czystą wodę na wakacjach, nie kupując wody butelkowanej? Znamy sposób!

29 maja 2020, dodał: Redakcja

W czasie wakacji spędzanych na kempingu, czy w gospodarstwie agroturystycznym musimy bazować na wodzie, którą oferuje nam dane miejsce. Oczywiście, można kupować wodę butelkowaną, ale jest to mało ekonomiczne, a dodatkowo sprzyja zaśmiecaniu planety. Pamiętajmy też, że woda butelkowana długo stoi w zgrzanych opakowaniach zbiorczych i z różnych powodów, czasem czeka długie godziny na pełnym słońcu pod sklepem, czy hurtownią, zanim stanie na półce. To wszystko razem sprawia, że plastik z butelek pet może reagować z promieniami słonecznymi, a wówczas do wody mogą przenikać niebezpieczne substancje, np. rakotwórcze bisfenole. Warto więc korzystać z wody kranowej, która z roku na rok jest coraz wyższej jakości.

woda2

Czyli kranówkę można bezpiecznie pić?

Tak, oczywiście, ale aby mieć całkowitą pewność, że woda z kranu, którą pijemy jest w pełni bezpieczna i zdrowa, warto ją przefiltrować. Nieważne, czy zrobimy to za pomocą dzbanka filtrującego, czy większego systemu kuchennego – jest to po prostu wskazane, gdyż woda płynąc do naszych kranów, nawet z najlepszej stacji uzdatniania wody w zakładach wodociągowych, ulega zanieczyszczeniu. Zwłaszcza stare instalacje wodociągowe, doprowadzające wodę na kempingi, czy na wieś, są narażone na zanieczyszczania, które pochodzą z rur. Stąd właśnie woda o żółtawym, czy wręcz pomarańczowym kolorze, czy dziwnym zapachu. Takie zanieczyszczenia zazwyczaj nie są niebezpieczne i spełniają normy, ale mogą psuć smak napojów i potraw. Jeśli lubimy pić czystą wodę np. z dodatkiem cytryny i mięty, taka woda z kranu wręcz powinna być przefiltrowana, gdyż w innym przypadku napój nie będzie nas zachęcał do spożycia. Woda ma być smaczna!

dzbanek aquaphor

Czym zatem filtrować wodę?

Na pewno przenośne dzbanki filtrujące przyjdą tu z pomocą. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli o różnej pojemności – od kompaktowych ze składaną rączką np. Kompakt , które łatwo zmieścić w walizce, po rodzinne pojemne dzbanki o pojemności przekraczającej nawet 4 litry wody np. Provence.

Przy zakupie dzbanka warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka aspektów – przede wszystkim na to, z jakich zanieczyszczeń dzbanek uzdatnia wodę. Dzbanki filtrujące produkcji Aquaphor usuwają z wody większość szkodliwych zanieczyszczeń, które mogą się znajdować w wodzie kranowej, a także zmiękczają wodę, chroniąc sprzęty ADG przed kamieniem. Dzięki specjalnemu włóknistemu materiałowi filtrującemu Aqualen (warto zwrócić uwagę na obecność tego innowacyjnego włókna!) dzbanki usuwają z wody do 100% metali ciężkich, co jest nie bez znaczenia dla naszego zdrowia. Fakt ten potwierdzają liczne testy i badania laboratoryjne.

woda

Kolejna kwestia to materiał, z którego wykonany jest dzbanek. Idealny jest tutaj tritan – materiał, z którego wykonywane są chociażby butelki na mleko dla niemowląt. Aquaphor posiada w sprzedaży dzbanki z tritanu – są bardzo praktyczne – nie tłuką się, wyglądają jak szklane, a przy tym nie zawierają bisfenolu A.

Dzbanki filtrujące bez problemu poradzą sobie z wodą kranową, ale idealnie byłoby, gdyby takie mobilne urządzenie było w stanie przefiltrować również wodę ze studni czy z jeziora.

Czy wodę z jeziora czy rzeki można przefiltrować?

Od niedawna jest taka możliwość. Możemy zaopatrzyć się w mobilny system uzdatniania wody Shmidt od Aquaphor. To absolutny hit na rynku , gdyż jest to właściwie system kuchenny zamknięty w małej formie dzbanka. To dzbanek z membraną , pozwalającą usunąć z wody nawet bakterie, co sprawia, że możemy go sobie zabrać na kemping i bezpiecznie przefiltrować np. wodę ze studni czy innego ujęcia. Oczywiście, w miarę możliwości zalecałabym przegotowanie takiej wody przed spożyciem, ale na pewno jest to sposób na uzyskanie idealnie krystalicznie czystej wody z różnych źródeł. Co ciekawe, dzbanek posiada dużą wydajność , osiągającą nawet 500 litrów wody. W praktyce 1 dzbanek Shmidt może zastąpić  ponad 333 mniej butelek z tworzywa sztucznego. To prawdziwa ulga dla naszej zanieczyszczonej i tak planety!

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wypadające matowe włosy
Generalnie trzeba zwrócić uwagę na poziom witamin w diecie...
Dieta z niskim IG
Ale masz insulinooporność czy cukrzycę? Na stronach dietetyków pewnie można coś takiego znaleźć......
Jedzenie kompulsywne
Mnie się zdarzało jak oglądałam tv, nie zastanawiałam się wtedy, że zjadłam już sporo...
Leady - jak je pozyskać?
> Cosmix napisał/a: > Skuteczne są kampanie dedykowane do konkretnych grup odbiorców na Fb. Dokładnie,...