Siłownie na świeżym powietrzu – ćwiczenia zimą

19 grudnia 2017, dodał: AnnaK00994

Zima to czas, w którym odczuwamy szczególną niechęć do aktywności fizycznej. Dni są krótkie i ciemne, a siłownie przepełnione. Może więc warto skorzystać z siłowni na powietrzu, których coraz więcej powstaje w polskich miastach i miasteczkach? Jakie są zalety zimowych ćwiczeń na świeżym powietrzu?

 

Sprzęt

Siłownie pod gołym niebem oferują dokładnie te same urządzenia, które znajdziesz w każdej dobrze wyposażonej siłowni. I choć różnią się między sobą, to jednak nie braknie Ci możliwości do ćwiczeń wspomagających rozwój siły i masy mięśniowej. Jedynym ograniczeniem jest brak prądu, a więc o bieżni czy rowerku możesz zapomnieć. Ale przecież nie są potrzebne – na miejsce ćwiczeń możesz pobiec, co jest nie tylko efektywne, ale też przyjemne. W większości siłowni “pod chmurką” znajdziesz więc:

  • orbitrek i motylek – dla wzmocnienia i uelastycznienia mięśni nóg, bioder oraz ramion;
  • wyciąg górny i wioślarz – dla mięśni barków i pleców;
  • stepper – dla spalania tkanki tłuszczowej;
  • twister – dla lepszej koordynacji ruchowej;
  • koła tai – chi – imitują jazdę na rowerze, lecz nie obciążają stawów.

Jak widać – siłownie na świeżym powietrzu pod względem wyposażenia w niczym nie ustępują tym urządzonym w pomieszczeniu.

siłownia w plenerze zimą

 

Korzyści dla zdrowia

Korzyści, jakie ma dla zdrowia uprawianie aktywności fizycznej, są doskonale znane: nie tylko zbudujesz piękną masę mięśniową, uelastycznisz całe ciało i pozbędziesz się tkanki tłuszczowej. Dotlenisz także swój organizm, poprawisz krążenie krwi i zwiększysz swoją wydolność oddechową. Czyli osiągniesz wszystko to, co na tradycyjnej siłowni, tyle że w przyjemnym otoczeniu parku czy skweru. No i, oczywista sprawa, zahartujesz swój organizm, który stanie się bardziej odporny na czynniki chorobotwórcze.

 

Zalety siłowni “pod chmurką”

Nie ma żadnego powodu, dla którego w okresie zimowym należałoby zrezygnować z uprawiania ćwiczeń. Utrzymanie ciągłości aktywności fizycznej jest o tyle trudne zimą, że siłownie przeżywają prawdziwy szturm chętnych. Tak więc możesz spotkać się z odmową wstępu lub czekać na wolne urządzenie dłużej niż potrwa samo ćwiczenie na nim.

A siłownie na powietrzu wciąż wzbudzają umiarkowane zainteresowanie – latem można zwykle spotkać kilka osób ćwiczących na nich, ale zimą są zupełnie opustoszałe. Nikt więc nie wejdzie Ci w drogę, całymi tygodniami możesz nie spotkać innych chętnych i swobodnie pracować nad swoim ciałem.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że siłownie na świeżym powietrzu są całkiem darmowe. A jeśli można mieć coś za darmo, to po co płacić? Jeśli jesteś jednym ze szczęściarzy posiadających siłownię na swoim osiedlu, to marnotrawstwem byłoby wnosić, niemałe czasem, opłaty za możliwość skorzystania z urządzeń.

I kolejna zaleta – jeśli jesteś początkującym użytkownikiem siłowni, zapewne odczuwasz lekkie skrępowanie w czasie ćwiczeń. Siłownia na powietrzu uchroni Cię przed, prawdziwymi lub wyimaginowanymi, spojrzeniami innych. Możesz więc bez obaw korzystać z urządzeń.

 

Korzystanie z siłowni na świeżym powietrzu to same zalety – są doskonale wyposażone, darmowe, zwykle puste, no i zapewniają Ci dyskrecję. To wszystko, w połączeniu z ruchem na świeżym, mroźnym powietrzu sprawia, że są fantastycznym sposobem na zachowanie doskonałej formy fizycznej.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Siłownie na świeżym powietrzu – ćwiczenia zimą

  1. avatar wojtek napisał(a):

    siłownie plenerowe to świetne rozwiązanie – ogólnodostępne i można ćwiczyć na świeżym powietrzu o dowolnej porze – nawet zima nie przeszkadza w ćwiczeniach

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł

FORUM - bieżące dyskusje

fryzjer
cześć. Moja żona planuje zejść do swojego naturalnego koloru, wie, że z czarnego będzie...
Lonex
Ostatnio wyczytałam, że firma Lonex http://lonexcompany.com to kluczowy polski producent wózków dziecięcych....
Hosting- gdzie?
Ja polecam firmę z serwerami w Polsce. Ich hosting jest niezawodny, pomoc szybka...
Problem z kolanami
Idź do ortopedy. Przyczyną bólu mogą wcale nie być ubytki w stawach. Mnie...