Sieciaki. Jest nas więcej – Łukasz Wojtasik

7 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Wydawnictwo Muchomor wydają w tym roku kolejną książkę z serii o przygodach Sieciaków, które edukują o bezpieczeństwie w sieci. 

Sieciaki. Jest nas więcej” to trzecia pozycja z serii, która skupia się na problemie hejtu. Zachęca dzieci do szacunku oraz sprzeciwu wobec przemocy online. Sieciuchy chcą kolejny raz zaszkodzić dzieciom. Na szczęście Netka, Ajpi, Spociak i Kompel, czyli drużyna Sieciaków, są gotowi do działania. Przed nimi przeprawa przez krainę Minecrafta, spotkanie z Bełkotem i …  sterta pomarańczowych sznurówek. Pomarańczowe sznurówki są nawiązaniem do kampanii Fundacji Orange przeciw hejtowi w sieci.

Jeżeli czujecie, że jest to moment, w którym warto rozmawiać z dziećmi o takich tematach jak: bezpieczne korzystanie z sieci, radzenie sobie z hejtem, zagrożenia w Internecie to ta książka zdecydowanie powinna znaleźć się na Waszych półkach. Pozycja rekomendowana dla dzieci powyżej 7 roku życia.

Zapraszamy też do zapoznania się z serwisem edukacyjnym www.sieciaki.pl, skierowanym do dzieci w wieku 6-12 lat. Głównym celem projektu jest edukacja najmłodszych internautów na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Projekt Sieciaki.pl jest realizowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w ramach europejskiego programu „Safer Internet”.

Łukasz Wojtasik – ponad 20 lat zajmuje się bezpieczeństwem dzieci online. Autor pierwszej polskiej kampanii na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie” (2004) oraz wielu innych projektów edukacyjnych, m.in.: „Dziecko w Sieci”, „Stop Cyberprzemocy”, „Domowe Zasady Ekranowe”. Pomysłodawca projektu Sieciaki.pl. Autor książek dziecięcych. Zawodowo związany z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Prowadzi wykłady, warsztaty, lekcje z zakresu bezpiecznego i pozytywnego korzystania przez dzieci i młodzież z sieci.

Książkę poleca Wydawnictwo Muchomor

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Romans z żonatym
Czasem wystarczy mała intryga i facet daje się okręcić wokół palca...
Sklep a jego reklama ?
Ale dobrej firmie też trzeba pomóc w promocji oferty....
Rewolucyjne technologie i high-tech
A ja nawet lubię jak technologia ulatwia mi życie, pamięta za mnie...
Jak dokończyć budowę domu przy rosn…
Wykończyć kuchnię, pokój i łazienkę i zamieszkać -a resztę robić wg możliwości....