Serum do rzęs L’biotica – sposób na długie rzęsy
Wygląd twoich rzęs spędza ci sen z powiek? Chciałabyś posyłać uwodzicielskie spojrzenia spod długich, lśniących, gęstych, a masz krótkie i rzadkie rzęsy? Zamiast się tym przejmować, sięgnij po sprawdzone kosmetyki do rzęs. Dzięki nim twoje oczy zyskają na urodzie.
Rzęsy mają za zadanie chronić oczy, nie dopuszczając do nich zewnętrznych zanieczyszczeń. Najdłuższymi rzęsami mogą się ponoć pochwalić żyjący na pustyni nomadowie – skutecznie osłaniają ich oczy przed wszędobylskim piaskiem.
Długość, gęstość i kolor rzęs są zakodowane w genach. Zazwyczaj na górnej powiece mamy od 150 do 250 rzęs o długości 8-12 mm. Na dolnej powiece jest ich mniej – od 50 do 150, i są krótsze – mają od 6 do 8 mm długości. O tym, czy wyglądają na gęste, nie decyduje ilość, lecz linia wzrostu. Zwykle włoski rosną w kilku nierównych rzędach – przemieszane sprawiają wrażenie gęstszych.
Proces wypadania i wzrastania rzęs jest praktycznie niezauważalny, chyba że w organizmie następują jakieś gwałtowne zmiany, związane ze stanem zdrowia, dokucza brak wapnia lub witamin z grupy B.
Nie tylko geny czy dolegliwości zdrowotne mogą sprawiać, że rzęsy są dalekie od wymarzonego ideału i ich wyglądu nie poprawia nawet najdoskonalsza maskara. Wpływają na to również złe nawyki związane z pielęgnacją urody, np. stosowanie nieodpowiednich preparatów do demakijażu oczu albo zapominanie o zmyciu makijażu przed snem. To osłabia rzęsy, które z czasem stają się kruche i łamliwe.
Różne problemy z rzęsami dotyczą sporej grupy kobiet. Wiele z nich usiłuje nadać rzęsom piękny wygląd domowymi metodami, choćby przez smarowanie ich olejkiem rycynowym. Efekty zwykle nie są zadowalające, nie wspominając o dyskomforcie i podrażnieniach oczu. Nowoczesne odżywki i kremy, które kilka lat temu pojawiły się w sprzedaży, nie wywołują alergii, są wygodne w aplikacji i przede wszystkim skuteczne.
Problemy słabnących i wypadających rzęs, spowodowane starzeniem się oraz codziennymi zabiegami upiększającymi (takimi jak makijaż, podkręcanie rzęs, demakijaż), pomoże rozwiązać aktywne serum do rzęs na dzień L’biotica. Serum pobudza rzęsy oraz brwi do naturalnego wzrostu, hamuje wypadanie rzęs, odżywia i nadaje im naturalny połysk. Serum zawiera keratynę, która zwiększa sprężystość i elastyczność rzęs, aminokwas L-argininę, który pobudza je do wzrostu i prowitaminę B5, która zapewnia rzęsom i brwiom większą wytrzymałość, nadaje im piękny, naturalny połysk. Dla osiągnięcia najlepszych efektów najlepiej stosować serum L’biotica przez minimum 30 dni. Jego ogromną zaletą jest cena – kosztuje tylko ok. 12 zł za 7 ml. Kurację warto uzupełnić regenerującym kremem do rzęs L’biotica, który stosuje się na noc (cena – ok. 11 zł/10 ml). Obu produktów szukajcie w aptekach. Można je też zamówić w sklepie internetowym www.galeriakosmetyki.pl
***
Wszystkie produkty L’biotica dostępne są w sieci SUPER-PHARM, drogeriach HEBE i aptekach oraz w sklepie internetowym www.galeriakosmetyki.pl
Więcej informacji o produktach L’biotica na: www.lbiotica.pl
„Rzęsy to lekko zaginające się włoski rosnące na górnych i dolnych powiekach”. Ich głównym zadaniem jest ochrona oczu i „wyłapywanie” znajdujących się w powietrzu cząstek kurzu, brudu oraz drobnych owadów. Natura szczególnie zadbała o ludy żyjące na pustyni. Nomadowie słyną z bardzo długich i gęstych rzęs, które chronią ich oczy przed drobnym, unoszącym się nieustannie piaskiem (podobną ochronę oczu mają… wielbłądy). Rzęs każdy z nas ma całkiem sporo. I nawet jeśli natura nie obdarzyła cię ich firaną, nadal masz przynajmniej od 150 do 250 włosków na górnej powiece i od 50 do 150 na dolnej. O ich optycznej gęstości decyduje jednak nie tylko liczba pojedynczych rzęs, lecz także linia ich rośnięcia. Wbrew pozorom rzadko jest jedna i prosta. Zdarza się – głównie na górnych powiekach – że włoski wyrastają w kilku nachodzących na siebie i przeplatających się rzędach. A im bardziej się „zazębiają”, tym wydają się gęstsze.
Według definicji: „Rzęsy to lekko zaginające się włoski rosnące na górnych i dolnych powiekach”. Ich głównym zadaniem jest ochrona oczu i „wyłapywanie” znajdujących się w powietrzu cząstek kurzu, brudu oraz drobnych owadów. Natura szczególnie zadbała o ludy żyjące na pustyni. Nomadowie słyną z bardzo długich i gęstych rzęs, które chronią ich oczy przed drobnym, unoszącym się nieustannie piaskiem (podobną ochronę oczu mają… wielbłądy). Rzęs każdy z nas ma całkiem sporo. I nawet jeśli natura nie obdarzyła cię ich firaną, nadal masz przynajmniej od 150 do 250 włosków na górnej powiece i od 50 do 150 na dolnej. O ich optycznej gęstości decyduje jednak nie tylko liczba pojedynczych rzęs, lecz także linia ich rośnięcia. Wbrew pozorom rzadko jest jedna i prosta. Zdarza się – głównie na górnych powiekach – że włoski wyrastają w kilku nachodzących na siebie i przeplatających się rzędach. A im bardziej się „zazębiają”, tym wydają się gęstsze.
Nie tylko geny
Przyczyny słabszych, kruchych czy skłonnych do wypadania rzęs mogą być różne. Najważniejsza jest, oczywiście, genetyka. Jeśli twoja mama czy tata mają słabe rzęsy, mogłaś odziedziczyć po nich ten niechciany „spadek”. Zdarza się, że rzęsy ulegają osłabieniu z powodu niewłaściwego demakijażu lub używania marnej jakości tuszu. Czasem brak w organizmie mikroelementów, np. wapnia lub witamin z grupy B, źle wpływa na jakość włosków. Nie bez znaczenia są też choroby przewlekłe.