Samodzielny masaż na bóle stawów i mięśni – recenzja

20 listopada 2021, dodał: ag-ness
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Masaż to najprostszy sposób na zrelaksowanie się – jednak zwykle kojarzy nam się on z obecnością tej drugiej osoby. A co powiecie na to, że każdy z nas może sam wykonać automasaż o takim samym działaniu odprężającym i zdrowotnym? Taki seans można odbywać codziennie w zaciszu własnego domu, niwelując bóle, napięcie mięśni, stymulując regenerację organizmu oraz poprawiając krążenie.
Samodzielny masaż na bóle stawów i mięśni książka

Vadim Kortunov zdradza w swej książce aż czterdzieści technik przynoszenia sobie ulgi w powszechnych dolegliwościach, więc wybór jest duży i można dopasować technikę automasażu do indywidualnych potrzeb. Autor to doświadczony specjalista w dziedzinie masażu klasycznego oraz rosyjskiego, który dzieli się tutaj swoją wiedzą i umiejętnościami wynikającymi z wieloletniej praktyki. W przystępny sposób przekazuje informacje związane z anatomią i kolejnością wykonywania kolejnych ruchów w automasażu, ilustrując teorię zdjęciami, które pozwalają prawidłowo je wykonywać.

Warto poznać techniki, które pozwolą odczuć ulgę w bólu mięśni i stawów, np. po treningu czy większym wysiłku fizycznym. Również długie siedzenie przed komputerem powoduje napięcia i blokady, których można łatwo się pozbyć. Dużą zaletą tej książki jest fakt, że można w niej szybko wyszukać potrzebną technikę. Automasażem można rozpoczynać dzień lub kończyć go – a jeśli poczujemy potrzebę odprężenia w ciągu stresującego dnia to również warto skorzystać z jego zbawiennej mocy. Wszystko, czego potrzebujemy, to sprawne ręce i wiedza, którą przynosi ten poradnik.

Dla kobiet ważną sprawą jest też to, że automasaż poprawia ukrwienie i napięcie skóry, dając w efekcie młodszy wygląd. Vadim Kortunov dedykuje kilka technik właśnie temu celowi. Oczywiście masować możemy nie tylko głowę i szyję – każda część ciała, której poświęcimy trochę uwagi i czasu, odwdzięczy się lepszym funkcjonowaniem.

Autor podkreśla, jak ważny jest relaks w zachowaniu dobrego zdrowia. Usuwając napięcie z ciała poprzez automasaż, przyczyniamy się więc do uniknięcia wielu chorób, które są udziałem dużej części społeczeństwa. Już dziś możecie dowiedzieć się, jak dobrać siłę nacisku do danego problemu, jaka ilość powtórzeń w automasażu jest optymalna, jak działa na organizm ugniatanie, głaskanie, rozcieranie czy wibracja. To książka, która powinna znaleźć się w każdym domu, by każdy z Was mógł z niej korzystać jak najczęściej.

Agnieszka

Dziękujemy Wydawnictwu Vital za egzemplarz do recenzji – książka jest dostępna TUTAJ
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...