Samochodowa wycieczka po Polsce. O czym trzeba pamiętać?

21 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W czasach pandemii podróżowanie poza granice kraju jest utrudnione i raczej niezalecane. Dbając o bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych warto wybrać podróżowanie po Polsce. Wbrew pozorom poznawanie najpiękniejszych miejsc w naszym kraju może okazać się niezapomnianą przygodą dla całej rodziny! Jednak zanim wyruszymy w drogę, należy przygotować się i zadbać o dobry stan techniczny pojazdu, a także o ubezpieczenie OC oraz NNW.

Jak zaplanować trasę?

Korzystając z internetowych map Google, planowanie tras podróży jest dużo łatwiejsze niż dotychczas. Przede wszystkim musimy wybrać datę naszej wycieczki. Warto ustalić ją w terminie niegraniczącym ze świętami np. weekendem majowym lub 1 listopada. W tym czasie bowiem na polskich drogach ruch samochodowy jest bardzo wzmożony, a wiele miast stoi w kilometrowych korkach. Jeśli chcemy bez przeszkód, płynnie poruszać się między wybranymi punktami podróży, wybór daty może okazać się kluczowy.

Planując cel naszej wyprawy, warto skorzystać z podróżniczych blogów. Polskie zabytki oraz ciekawe miejsca są szeroko opisywane w Internecie, przez zwykłych ludzi, którzy odkrywają zupełnie niecodzienne, magiczne miejsca. Tym sposobem, możemy zaobserwować w ostatnim czasie większe zainteresowanie takimi miejscami jak Podlasie, Bieszczady czy Kaszuby.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Podstawą bezpiecznej podróży samochodem jest oczywiście posiadanie ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Ponieważ jest ono obowiązkowe, większość z nas wykupuje je co roku. Jednak przy częstych podróżach samochodem warto przy okazji OC rozważyć też skorzystanie z pakietu NNW oraz Autocasco. Dlaczego?

NNW to przede wszystkim zabezpieczenie kierowcy oraz pasażerów w razie ewentualnego wypadku. Wypłacana jest wtedy dodatkowa kwota odszkodowania przy jakimkolwiek uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście nikt z nas nie zakłada, że do wypadku dojdzie, jednak dodatkowe zabezpieczenie to po prostu rozsądna i dojrzała decyzja. Autocasco dotyczy natomiast samego pojazdu. Najczęstsze sytuacje, w których ten typ polisy się przydaje to:

 • kradzież samochodu;
 • kradzież części lub wyposażenia samochodu;
 • akty wandalizmu;
 • zderzenie z innym pojazdem;
 • zderzenie z człowiekiem, zwierzęciem;
 • działanie sił przyrody, np. wichura.

Jeżdżąc w nieznane miejsca, warto zabezpieczyć się przed wszelkimi możliwymi sytuacjami. Dodatkowo na stronie mtu24.pl możemy wykupić cały pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych online i bez wychodzenia z domu.

Przygotuj samochód do podróży

W samochodowych wycieczkach ważny jest również oczywiście sam stan techniczny pojazdu. Warto zatem udać się do mechanika na kompleksowy, rutynowy przegląd i poprosić o sprawdzenie:

 • poziomu płynów eksploatacyjnych;
 • podwozia i jego elementów;
 • hamulców.

Samodzielnie należy sprawdzić ciśnienie w oponach oraz poziom płynu w spryskiwaczach. Będąc pewnymi bezpieczeństwa na drodze, bez wątpienia odbędziemy udaną podróż.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Samochodowa wycieczka po Polsce. O czym trzeba pamiętać?

 1. avatar SpicyBoyGola pisze:

  Bez ubezpieczonego auta według mnie nawet nie ma co odpalać silnika w perspektywie takiego wyjazdu

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezent
Można też kupić bon upominkowy, np. do kosmetyczki czy do drogerii.
Dodatki do rosołu
Kawałek buraka dodaję:)
Kleszcze i choroby odkleszczowe
Może kiedyś będzie szczepionka na takie choroby...
Jak długo jesteście singlami?
Ciekawe pytanie... myślę, że w każdym wieku można próbować, tylko trzeba spotkać kogoś odpowiedniego......