Samochodowa wycieczka po Polsce. O czym trzeba pamiętać?

21 kwietnia 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

W czasach pandemii podróżowanie poza granice kraju jest utrudnione i raczej niezalecane. Dbając o bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych warto wybrać podróżowanie po Polsce. Wbrew pozorom poznawanie najpiękniejszych miejsc w naszym kraju może okazać się niezapomnianą przygodą dla całej rodziny! Jednak zanim wyruszymy w drogę, należy przygotować się i zadbać o dobry stan techniczny pojazdu, a także o ubezpieczenie OC oraz NNW.

Jak zaplanować trasę?

Korzystając z internetowych map Google, planowanie tras podróży jest dużo łatwiejsze niż dotychczas. Przede wszystkim musimy wybrać datę naszej wycieczki. Warto ustalić ją w terminie niegraniczącym ze świętami np. weekendem majowym lub 1 listopada. W tym czasie bowiem na polskich drogach ruch samochodowy jest bardzo wzmożony, a wiele miast stoi w kilometrowych korkach. Jeśli chcemy bez przeszkód, płynnie poruszać się między wybranymi punktami podróży, wybór daty może okazać się kluczowy.

Planując cel naszej wyprawy, warto skorzystać z podróżniczych blogów. Polskie zabytki oraz ciekawe miejsca są szeroko opisywane w Internecie, przez zwykłych ludzi, którzy odkrywają zupełnie niecodzienne, magiczne miejsca. Tym sposobem, możemy zaobserwować w ostatnim czasie większe zainteresowanie takimi miejscami jak Podlasie, Bieszczady czy Kaszuby.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Podstawą bezpiecznej podróży samochodem jest oczywiście posiadanie ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Ponieważ jest ono obowiązkowe, większość z nas wykupuje je co roku. Jednak przy częstych podróżach samochodem warto przy okazji OC rozważyć też skorzystanie z pakietu NNW oraz Autocasco. Dlaczego?

NNW to przede wszystkim zabezpieczenie kierowcy oraz pasażerów w razie ewentualnego wypadku. Wypłacana jest wtedy dodatkowa kwota odszkodowania przy jakimkolwiek uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście nikt z nas nie zakłada, że do wypadku dojdzie, jednak dodatkowe zabezpieczenie to po prostu rozsądna i dojrzała decyzja. Autocasco dotyczy natomiast samego pojazdu. Najczęstsze sytuacje, w których ten typ polisy się przydaje to:

  • kradzież samochodu;
  • kradzież części lub wyposażenia samochodu;
  • akty wandalizmu;
  • zderzenie z innym pojazdem;
  • zderzenie z człowiekiem, zwierzęciem;
  • działanie sił przyrody, np. wichura.

Jeżdżąc w nieznane miejsca, warto zabezpieczyć się przed wszelkimi możliwymi sytuacjami. Dodatkowo na stronie mtu24.pl możemy wykupić cały pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych online i bez wychodzenia z domu.

Przygotuj samochód do podróży

W samochodowych wycieczkach ważny jest również oczywiście sam stan techniczny pojazdu. Warto zatem udać się do mechanika na kompleksowy, rutynowy przegląd i poprosić o sprawdzenie:

  • poziomu płynów eksploatacyjnych;
  • podwozia i jego elementów;
  • hamulców.

Samodzielnie należy sprawdzić ciśnienie w oponach oraz poziom płynu w spryskiwaczach. Będąc pewnymi bezpieczeństwa na drodze, bez wątpienia odbędziemy udaną podróż.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio na chyba netflix oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy...
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...