Ryż Britta w 5 smakach – opinia blogerki | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ryż Britta w 5 smakach – opinia blogerki

23 sierpnia 2012, dodał: Szybkie gotowanie
Artykuł zewnętrzny

Zostałam wybrana przez portal do przetestowania kilku smaków ryżu od dystrybutora ryżu Britta – firmę Sawex. Z przyjemnością się zgodziłam, ponieważ bardzo lubię potrawy z ryżem i często wykorzystuję go w kuchni.

Miałam okazję przetestować 5 różnych rodzajów ryżu Britta: Biały, Parboiled, Brązowy Jaśminowy i Dziki (kolejność recenzji – od tych, które najbardziej mi smakowały).

Britta Ryż Parboiled specjalnie preparowany termicznie zachowuje wewnątrz ziarna witaminy i składniki odżywcze. Podczas gotowania nabiera delikatnego, złocistego koloru i wyraźnego aromatu, ma nieco twardszą strukturę. Zaletą tego ryżu jest jego sypkość i puszystość.
Wartość odżywcza w 100 g produktu:
Wartość energetyczna: 1440 kJ / 344 kcal
Białko: 6,8 g
Węglowodany: 77,7 g
Tłuszcz: 0,6 g

Zastosowanie: Idealny dodatek do wszelkiego rodzaju pieczeni, smażonych i gotowanych ryb oraz potraw z warzyw. Doskonale sprawdza się jako składnik sałatek i deserów owocowych.
Masa netto: 4x 100 g
Opinia: Rzeczywiście ryż po ugotowaniu był sypki, ziarna nie otwierają się jak w przypadku np ryżu brązowego czy białego. Delikatny w smaku. Zaletą jest jego uniwersalność, można go stosować do wszystkiego. U mnie bardzo dobrze sprawdził się na słodko. Polecam spróbować.

Ryż wykorzystałam do zrobienia:

Placki waniliowo-kakaowe z ryzem

Britta Ryż Dziki to produkt o wyszukanym smaku. Uprawiany jest w północnej Ameryce i delcie Missisipi, przez wieki był głównym pożywieniem Indian. Oprócz walorów smakowych cechuje go orzechowy zapach i smak. Ziarno ryżu dzikiego jest bardzo długie, o charakterystycznym czarno – brązowym kolorze. W czasie gotowania zwiększa swoją objętość.
Zastosowanie: Jest wspaniałym dodatkiem do dań z mięsa i ryb, sałatek i egzotycznych potraw.
Masa netto: 4x 50 g
Opinia: Tego ryżu byłam najbardziej ciekawa, gdyż nigdy go nie jadłam, a jego wygląd intryguje. Po ugotowaniu ziarna są lekko twardawe, otwierają się, dodają smaku oraz eleganckiego wyglądu potrawom. Mały minus: ryż dla cierpliwych (gotowanie to aż 45min.) a w 1 torebce tylko 50g ryżu. Ryż bardzo ciekawy w smaku. Polecam koniecznie spróbować.


Ryż wykorzystałam do zrobienia:

Pikantna pierś kurczaka z curry i dzikim ryżem

Britta Ryż Jaśminowy znany jest jako „tajski pachnący ryż” – za sprawą charakterystycznego aromatu, wydzielającego się delikatną nutą podczas gotowania. Pochodzi z malowniczych północno-wschodnich górzystych prowincji Tajlandii. Ziarna tej odmiany są wysmukłe, długie i śnieżnobiałe jak kwiaty jaśminu. Ryż ten jest zawsze sypki i nigdy się nie skleja.
Wartość odżywcza w 100 g produktu:
Wartość energetyczna: 1440 kJ / 344 kcal
Białko: 6,7 g
Węglowodany: 78,9 g
Tłuszcz: 0,7 g

Zastosowanie: Naturalny, subtelny aromat ryżu współgra z potrawami kuchni tajskiej i azjatyckiej oraz z daniami z owoców morza i drobiu. Jest propozycją dla znawców kuchni klasycznej, jak i dla szukających nowych smaków i inspiracji kulinarnych.
Masa netto: 4x 100 g
Opinia: Jeśli ktoś myśli, że ryż będzie miał smak herbaty jaśminowej jest w błędzie – nie czuć jaśminu. Ryż jest bardzo dobry w smaku. Po ugotowaniu sypki, ziarna nie otwierają się. Idealnie komponuje się z potrawami z kuchni azjatyckiej. Zachęcam koniecznie do spróbowania.


Ryż wykorzystałam do zrobienia:

Pierś kurczaka po chińsku z ryżem jaśminowym


Britta Ryż Brązowy jest jednym z najmniej przetworzonych, a co za tym idzie, najbardziej wartościowych na świecie. Z ziarna usuwa się jedynie jego zewnętrzne okrywy, zachowuje zarodek i warstwę przylegająca do nasiona, dzięki czemu zachowuje więcej składników odżywczych. Ryż ten gotuje się nieco dłużej, a ugotowany ma lekko kleistą strukturę.
Wartość odżywcza w 100 g produktu:
Wartość energetyczna: 1349 kJ / 322 kcal
Białko: 7,1 g
Węglowodany: 76,8 g
Tłuszcz: 1,9 g

Zastosowanie: Ceniony przez konsumentów zdrowej żywności i wegetarian. Polecany do potraw mięsnych, dań z sosami oraz dań zapiekanych.
Masa netto: 4x 100 g
Opinia:Po ugotowaniu ziarna lekko otwierają się, wizualnie nie wyglądają tak ładnie jak np. w przypadku ryżu parboiled czy jaśminowego. Nie zauważyłam natomiast, żeby miał kleistą strukturę. Mały minus, że musimy go gotować 35min. Bardzo dobry w smaku, doskonale komponuje się zarówno z warzywami i rybą czy owocami. Polecam wypróbować.


Ryż wykorzystałam do zrobienia:

 
Mintaj z ryżem i makaronem z cukinii

Britta Ryż Biały sprowadzany aż z Ameryki Południowej, z ekologicznie czystych terenów. Dłuższej ekspozycji roślin na słońcu i zasobnej, żyznej glebie, ryż zawdzięcza jedyną w swoim rodzaju, nieco twardsza, strukturę, śnieżnobiały kolor oraz wyśmienity smak i delikatny aromat. Jest zaliczany do ryżów długoziarnistych (ok. 6-7 mm długości), nie ma frakcji drobnych, dzięki czemu jest sypki i nigdy się nie skleja.
Wartość odżywcza w 100 g produktu:
Wartość energetyczna: 1440 kJ / 344 kcal
Białko: 6,7 g
Węglowodany: 78,9 g
Tłuszcz: 0,7 g

Zastosowanie: Znakomity do przygotowania dań kuchni tradycyjnej i egzotycznej. Polecany także do sałatek, przystawek i słodkich deserów.
Masa netto: 4x100g
Opinia: Ryż tradycyjny i chyba najczęściej używany przez większość z nas. Doskonale nadaje się do zup. Po ugotowaniu ziarna lekko otwierają się. Jego smak wszyscy znają dlatego dla odmiany polecam wypróbować inne smaki ;)


Ryż wykorzystałam do zrobienia:



Zupa pomidorowa z ryżem








Wszystkie rodzaje ryżu bardzo mi smakowały, polecam je wypróbować.

Testowała:

Aga – Staram się gotować szybko i zdrowo. Lubię eksperymentować z nowymi smakami i składnikami. Efekty można zobaczyć na moim blogu kulinarnym http://nietracczasunagotowanie.blogspot.com/. Zapraszam:)



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...