Rocznica ślubu – jak ją uczcić?

2 lipca 2019, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Rocznica ślubu to ważne wydarzenie w życiu każdej pary bez względu na to, czy mówimy o tej pierwszej, czy o dwudziestej. Data ta wiąże się z pięknymi wspomnieniami, dlatego warto uczcić ją w odpowiedni sposób. Oto kilka pomysłów na spędzenie rocznicy ślubu.

Wyjazd za granicę

Jeśli podróżowanie to wasz żywioł, wypad za granicę na pewno będzie świetną opcją. Jak wybrać miejsce idealne? Zastanówcie się, które miasta lub kurorty zawsze chcieliście odwiedzić. Warto też obserwować wyszukiwarki lotów lub strony internetowe przewoźników – może się okazać, że za nieduże pieniądze polecicie na drugi koniec Europy. Ceny biletów są niekiedy bardzo atrakcyjne, np. jeden z przewoźników tanich linii lotniczych oferuje bilety do Skandynawii za… jedyne 39 zł w jedną stronę! Ciekawą alternatywą są również biura podróży. Wybierając wycieczkę z okazji rocznicy, najlepiej zrobić to z dużym wyprzedzeniem – im wcześniej rezerwowany wyjazd, tym niższe będą jego koszty.

Kolacja w domu

Tę wersję pokochają przede wszystkim domatorzy. Wspólna kolacja to fantastyczna okazja do rozmowy, zwłaszcza gdy na co dzień brakuje wolnych chwil, a natłok obowiązków utrudnia znalezienie czasu na konwersację. Taka kolacja to również możliwość ugotowania i spróbowania razem nowych dań. Przyrządzanie potraw to nie wasza bajka? Zawsze możecie zdecydować się na zamówienie ich w firmach cateringowych (np. https://sklep.estella.pl) lub w ulubionej restauracji. W miesiącach wiosennych i letnich sprawdzi się piknik.

Odrobina adrenaliny

Kolejny rok razem to także doskonały moment na wprowadzenie odrobiny szaleństwa i spróbowanie czegoś nowego. Rocznica z dodatkiem adrenaliny może upłynąć np. pod znakiem wspólnego lotu balonem lub przejazdem ogromnym monster truckiem. Interesującym wyborem będą również:

  • spływy łodzią typu canoe,
  • wizyty na strzelnicy,
  • loty paralotnią,
  • skoki na bungee,
  • sesje nurkowania.

Z rodziną i przyjaciółmi

W przypadku okrągłych rocznic warto pomyśleć o większej imprezie w gronie najbliższej rodziny i znajomych. Przyjęcie to okazja do przypomnienia sobie najważniejszych momentów związku oraz ciekawych i niezapomnianych chwil. Dużą popularnością cieszą się kolacje w restauracjach – wiele lokali umożliwia zorganizowanie miniprzyjęć lub udostępnia gościom specjalnie przeznaczone do tego pomieszczenia. Spotkanie rodzinne można zorganizować również we własnym domu, ogrodzie (wiosną i latem) lub wybrać się na wyjazd np. nad morze.

Prezenty rocznicowe

Zdecydowanie bardziej przyjaznym budżetowi rozwiązaniem będzie klasyczna wymiana prezentów. To świetny sposób na pokazanie, że zawsze pamiętamy o tej drugiej osobie. Oprócz cenionej od lat biżuterii czy galanterii skórzanej doskonale sprawdzają się prezenty zrobione samodzielnie, np.:

  • 365 myśli – ozdobny słoiczek zawierający motywujące cytaty, które zawsze będą poprawiać partnerowi humor i przypominać o uczuciach,
  • fotoalbum lub fotoplakat ze wspólnymi zdjęciami,
  • dedykowane koszulki,
  • ozdobna szkatułka na wspólne rzeczy.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz