URODA I ZDROWIE

Rękawiczki skórzane, z ekoskóry, a może wełniane? Jaki rodzaj wybrać?

27 grudnia 2019, dodał: Redakcja

Ogromna ilość możliwości, jakie stwarza dzisiejszy rynek – również w branży, jaką jest produkcja i dystrybucja rękawiczek, może przyprawić dosłownie o zawrót głowy. Wśród wielu dostępnych modeli możemy wyróżnić trzy podstawowe podgrupy: rękawiczki skórzane, z ekoskóry oraz te, wykonane z wełny. Na jaki rodzaj powinniśmy się zdecydować?

Rękawiczki skórzane, czyli elegancja

Dużo zależy od tego, jaki preferujemy styl. Często bywa tak, że ta sama osoba ma w szafce z zimowymi i jesiennymi dodatkami kilka par rękawic – które zmienia w zależności od okazji, na jaką kompletuje daną stylizację. Trzeba na wstępie przyznać, że rękawiczki skórzane to zupełnie inny poziom elegancji. Zatrzymajmy się na chwilę przy pojęciu „skóra”. Obecnie, bardzo duża część oferowanych nam często wariantów tego akcesorium jest wykonana z eko-skóry, nazywanej dawniej skajem.

Ekoskóra a skóra naturalna

Choć za kupnem takich rękawiczek przemawiają względy finansowe (dużo niższa cena) oraz troska o dobro środowiska – w istocie skaj będzie nieco gorszym wyborem, jeżeli weźmiemy pod uwagę inne kryteria. Przede wszystkim, trzeba wiedzieć, że: skóra naturalna, choć delikatniejsza i droższa, będzie mieć tę zaletę, że z czasem dostosuje się perfekcyjnie do naszych dłoni, nawet w przypadku, gdy początkowo nowy nabytek będzie odrobinę ciasny. Ekoskóra nie wykazuje takich właściwości.

Co jeszcze istotne: skóra ekologiczna nie oddycha w takim stopniu jak ma to miejsce w przypadku skóry naturalnej. Ten rodzaj skóry, o ile jest dobrze i fachowo wyprawiony, będzie nam służyć znacznie dłużej.

Czy skóra dobrze chroni przed zimnem?

Niekiedy można zetknąć się z opinią, że skóra to „zimny” materiał, w którym marzną dłonie. Jest to jednak nie do końca prawdziwe. Otóż – trzeba wiedzieć, że istnieją dwie podstawowe odmiany rękawiczek z tego szlachetnego materiału: wersja jesienna, bez ocieplenia oraz wariant zimowy – z ociepleniem. Jeżeli założymy cienkie, skórzane rękawiczki jesienne na mróz, nie dziwne, że zmarzniemy.

Depositphotos_2583785_l-2015.jpg

Rękawiczki z wełny vs rękawiczki skórzane

Jak prezentuje się stosunek rękawiczek skórzanych do wełnianych? Przede wszystkim rękawiczki skórzane wcale nie są mało elastyczne, jak mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Dużo zależy od gatunku samego surowca oraz tego, jak został wykończony. Jeżeli zdecydujemy się na delikatną skórę, która została możliwie starannie wyprawiona, komfort noszenia takiego dodatku będzie bardzo wysoki.

Rękawiczki skórzane nie będą też w takim stopniu chłonąć wody, co wełna. Jeżeli wybierzemy parę rękawic ze 100% naturalnej wełny, będziemy musieli stawić czoła pewnemu dyskomfortowi, jaki wiąże się z tego typu wyrobami: wełna jest drapiąca i kłująca, potocznie mówi się o tym, że „gryzie” obszar skóry naszego ciała, z którym ma kontakt.

Zalety rękawiczek wełnianych

Naturalnie, jeżeli zależy nam na dowolności fasonów oraz wzorów, jakie można umieścić na rękawicach na zimę – będziemy raczej skłonni wybrać wersję z wełny z elastycznymi domieszkami. Pod tym względem dzianina będzie faktycznie bezkonkurencyjna, i zaskarbi sobie tym samym uwagę wszystkich młodszych osób, które szukają wesołych i niezobowiązujących motywów lub też niedrogich zestawów zimowych z czapką i szalikiem w podobnej kolorystyce.

Ostatecznie, wybór i tak będzie zależeć od naszych osobistych preferencji. Na koniec, możemy zaproponować pewien kompromis: rękawiczki męskie ze skóry ocieplane od wewnątrz wełną. Ten wariant zapewni połączenie zalet termicznych obu materiałów. W takich rękawiczkach nie straszny nam będzie żaden mroźny dzień.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
No i mamy powtórkę z wiosennych ograniczeń, mam nadzieję, że teraz sceptycy i antymaseczkowcy...
Problem ze wzwodem
Bywa, że problem sam mija jak się zmieni partnerkę na młodszą i ładniejszą;)
tworzymy opowiadanie - zabawa
Alicja zaraz uwięziła kapitana w kajucie i ogłosiła się kapitanką statku! Dowodziła teraz...
Co zrobić ?
Czasem to po prostu zwykły pośpiech, zagapienie się, a nie brak umiejętności powoduje wypadek...