Rehabilitacja nie musi być uciążliwa

21 listopada 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Potrzeba rehabilitacji dotyka osób starszych, choć również ludzie młodsi w wyniku doznanych urazów lub schorzeń mogą stanąć przed koniecznością odbywania stałych zabiegów i ćwiczeń. Zabiegi mogą być wykonywane w domu pacjenta, co korzystnie wpływa zarówno na wygodę, jak i nastrój pacjenta.

Ćwiczenia i sprzęt

Zakres ćwiczeń oraz ich rodzaj i przebieg powinien być ustalony przez lekarza i nadzorowany przez wykwalifikowanego specjalistę. Nie oznacza to, że aktywność pacjenta powinna ograniczać się jedynie do sesji prowadzonych przez rehabilitanta. Część ćwiczeń może być wykonywana przez pacjenta samodzielnie lub przy pomocy rodziny i najbliższych, pomocne okaże się także skorzystanie z profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego. Zależnie od rodzaju schorzenia warto wyposażyć dom lub mieszkanie w niezbędne akcesoria i na szczęście nie musi to oznaczać konieczności poniesienia dużych wydatków.

Część drobnych sprzętów warto zakupić, przydadzą się one także po skończonej rehabilitacji i na pewno ułatwią utrzymanie formy. Do tej grupy możemy zaliczyć ciężarki, hantle, stepery, czy nawet rowery stacjonarne. Są to urządzenia na tyle uniwersalne, że może z nich korzystać nie tylko pacjent, ale też jego otoczenie. Sama świadomość posiadania w domu takich akcesoriów ułatwia decyzję o podjęciu ćwiczeń i zachęca do dalszego dbania o kondycję. Jednak w procesie rehabilitacji wykorzystuje się także dużo bardziej zaawansowane rozwiązania, których zakup na stałe nie zawsze ma uzasadnienie.

Zaufaj profesjonalistom

Podczas rehabilitacji niezbędne może się okazać skorzystanie ze sprzętu specjalistycznego. Niezwykle istotne dla osób leżących jest odpowiednie łóżko. Powinno mieć ono konstrukcję ułatwiająca opiekę nad pacjentem i umożliwiającą łatwą zmianę pozycji. Profesjonalne łóżka są zdecydowanie wyższe od tradycyjnych, posiadają barierki zabezpieczające i szeroki zakres regulacji zagłówka. Często wyposażone są też w dodatkowe akcesoria podnoszące wygodę i funkcjonalność. Niestety ich cena potrafi sięgać kilkunastu tysięcy złotych.

W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Nie tylko łóżka, ale też materace, sprzęt ułatwiający poruszanie, podnośniki i aparaturę medyczną, taką jak koncentratory tlenu czy ssaki można zamówić bezpośrednio przez internet. Co ważne, wypożyczalnia jest prowadzona przez wykwalifikowanych terapeutów, którzy służą nie tylko radą, ale także usługami rehabilitacyjnymi wykonywanymi w domu pacjenta. W trudnych chwilach, do jakich z pewnością zalicza się okres rehabilitacji, warto oprzeć się na wiedzy i doświadczeniu profesjonalistów.

Przy współpracy z: Artrosmed – ogólnopolska wypożyczalnia szyn CPM

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sposób na puszyste ręczniki
Wycieranie się szorstkim ręcznikiem nie należy do przyjemności. Milutki, pachnący, puszysty ręcznik sprawia przyjemność...
Sprawdzone triki na mycie okien
Jest kilka sztuczek, dzięki którym możemy umyć okna łatwo i bez pozostawiania smug....
Zmiany w L4 - płatne przez ZUS
Od 2025 roku zasiłek chorobowy będzie wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych już...
Dodatkowe opłaty w szpitalach
Jeśli jest się osobą ubezpieczoną, to sam pobyt w szpitalu posiadającym umowę z Narodowym...