Regulowanie okresu tabletkami antykoncepcyjnymi

7 października 2013, dodał: truskawwwka
Artykuł zewnętrzny

Obracając się choćby w kręgu moich znajomych płci pięknej, które nie stosują antykoncepcji hormonalnej, mogę stwierdzić, że  większość z nich ma rozregulowany cykl miesięczny. Sprawia to wiele problemów, wiadomo, zawsze jest lepiej wiedzieć co i jak, w każdej dziedzinie.

images

Wszystkiemu winne są hormony. Podstawową przyczyną ( nie mówię tutaj o przypadkach chorobowych braku regularności miesiączek jest niedojrzały układ hormonalny, który często „dojrzewa” dopiero po ciąży. Często więc ginekolodzy przepisują coraz to nowe tabletki antykoncepcyjne, chcąc „leczyć” nasze rozlegulowania. Prawda jest jednak taka, iż owe specyfiki niczego nie leczą, umożliwiają jedynie kontrolę- możesz manipulować swoim organizmem, stymulować rozpoczęcie miesiączki. Po odstawieniu tabletek zazwyczaj wszystko wraca na stare tory.

Jeśli więc nie zależy ci na antykoncepcji, a wyłącznie na wyregulowaniu okresu tabletki hormonalne nie są właściwym rozwiązaniem. Dobry lekarz doradzi ci inne sposoby na regulację miesiączek. Jeżeli, więc twój ginekolog zwyczajnie przepisał ci tabletki antykoncepcyjne- zwróć się do innego.

Tabletki-antykoncepcyjne-i-tycie

Czego warto spróbować, by wyeliminować drobne nieprawidłowości w miesiączkowaniu?

Ziołowe preparaty

Leki pochodzenia naturalnego to świetna alternatywa dla terapii hormonalnej. Możesz kupić je w aptece bez recepty. Zawarte w nich ziołowe ekstrakty są w pełni bezpieczne dla zdrowia, i co najważniejsze, nie wywołują niepożądanych skutków ubocznych. Wybór tego typu preparatów jest przeogromny. Możesz zdecydować się chociażby na Cyclodynon, Castagnus lub Agufen. Specyfiki te zawierają wyciąg z pieprzu azjatyckiego (inaczej zwanego niepokalankiem mnisim). Działa on regulująco na przysadkę mózgową, pomaga w obniżeniu poziomu prolaktyny oraz łagodzi dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym.

Dieta

Staraj się przede wszystkim jeść regularnie. Unikaj żywności mocno przetworzonej, smażonych potraw, dużej ilości nabiału. Wyeliminuj ze swojej diety alkohol. Do minimum ogranicz jedzenie słodyczy. Częściej sięgaj za to po produkty rybne oraz świeże warzywa i owoce. Pij dużo wody!

bilde

Ruch

Na początek wystarczy spacer, zrezygnowanie z autobusu czy samochodu, gimnastyka w domu. Aktywność fizyczna to nie tylko lepsze samopoczucie, kondycja i wygląd. Wysiłek reguluje również procesy hormonalne w naszym organiźmie. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z treningiem. Co za dużo, to niezdrowo!

Relaks

Naukowo udowodniono, że narastający lęk, napięcie oraz złe samopoczucie uruchamiają w organizmie kobiety szereg zmian o charakterze hormonalnym. Weź więc pod lupę swój dotychczasowy tryb życia. Czy przypadkiem nie przepracowujesz się za bardzo? A może codziennie narażasz się na silne emocje, które niekorzystnie wpływają na twój stan psychiczny? Zlokalizuj głównego winowajcę twoich problemów i postaraj się zawalczyć o lepsze samopoczucie.

154751

Źródło:http://www.papilot.pl