Pumeks – jak bezpiecznie z niego korzystać?

9 października 2018, dodał: Redakcja

Pumeks jest jednym z najprostszych sposobów na zadbanie o swoją skórę. Z definicji jest to po prostu mały fragment skały magmowej, najczęściej mamy styczność z jego syntetyczną formą.

Używa się go głównie do skóry na naszych kończynach, pumeks jest stosowany najczęściej do pielęgnacji stóp. Pozwala on na ścieranie martwego i zrogowaciałego naskórka co pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry i uczucie gładkości. Jego twardość i porowata struktura sprawiają, iż nasza skóra, w tym jej zmiany, takie jak na przykład odciski, można łatwo zetrzeć.

Jego prostota, powszechność i niewątpliwe zalety korzystania z tego szorstkiego kamienia nie oznaczają jednak, że stosowanie pumeksu to zawsze dobry pomysł. Aby uniknąć nieprzyjemności należy wiedzieć, jak z niego korzystać, aby nie zaszkodzić swojej skórze, a także co jaki czas ścierać naskórek.

Ze względu na budowę pumeksu łatwo jest o dostawanie się brudu, martwego naskórka, bakterii i grzybów do jego powierzchni. Na domiar złego pumeks jest trzymany zazwyczaj w łazience, przy prysznicu, bądź wannie, czyli w miejscach gdzie nasz kamień jest narażony na dużą wilgoć i zachlapania. To wszystko sprawia, że bardzo łatwo o szybki rozwój szkodliwych bakterii i grzybów, w rezultacie zaniedbany pumeks może przysporzyć nam więcej problemów, niż korzyści, gdyż istnieje ryzyko infekcji.

Aby tego uniknąć pumeks należy dokładnie myć po każdym użyciu, oraz zadbać o to, aby był suchy i odłożyć go w miejsce, które nie jest narażone na zachlapania. Pumeks możemy oczyścić najskuteczniej poprzez wygotowanie go. Jednak niezależnie od metody czyszczenia naszego szorstkiego kamienia dobrym pomysłem będzie jego wymiana na nowy po kilku użyciach.

Należy także pamiętać, aby nie korzystać z pumeksu zbyt często. To może doprowadzić do nadmiernego rogowacenia się skóry oraz powstawania zgrubień. Przyjmuje się, że nie powinno się korzystać z tego narzędzia częściej niż raz na tydzień. Kolejną rzeczą o której trzeba pamiętać jest fakt, iż pumeks jest rzeczą stricte osobistą, dzielenie się tymże kamieniem może prowadzić do przeniesienia bakterii i grzybów na ciało drugiej osoby.

 

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Piersi
martynaporek otóż to :) jeśli chodzi o dobre jakościowo implanty to moim zdaniem...
Dekoloryzacja
Ja ściągałam kolor w InHarmony, efekt widoczny był po pierwszym zabiegu, na efekt końcowy...
Męska poligamia - czy to uleczalne?…
Emocje są fajne, ale gdy mniej wysiłku ich kosztują:)
Jakie krople na zmęczone oczy?
Na zmeczone oczy to przede wszystim trzeba brac luteine.