Przeszczep włosów? Turcja czeka na pacjentów z Polski!

4 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Turystyka medyczna jest powszechnym zjawiskiem, a z roku na rok jej popularność rośnie. Polacy coraz częściej wyjeżdżają od innego miasta, a nawet kraju, aby tam poddać się wybranym badaniom lub zabiegom. Najlepszym przykładem jest przeszczep włosów – Turcja to kraj, w którym ten zabieg można wykonać szybko i za stosunkowo niską cenę.

przeszczep wlosów

  1. Przeszczep włosów – Turcja zaprasza na zabieg
  2. Jak wygląda procedura kwalifikacji do przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów metodą FUE jest wykonywany w wielu krajach na całym świecie, ale to właśnie w Turcji znajdują się renomowane kliniki specjalizujące się w jego przeprowadzaniu. Kusząca jest również cena, ponieważ koszty przeszczepu włosów w Turcji, wraz z opłatami za przelot i hotel, często są niższe niż koszt opłacenia samego zabiegu w rodzimych klinikach.

Przeszczep włosów – Turcja zaprasza na zabieg

Pacjenci, którzy chcą się poddać zabiegowi transplantacji włosów, często napotykają na poważną barierę finansową. Koszt zabiegu w Polsce wynosi nawet kilkanaście tysięcy złotych, w zależności od wybranej kliniki, metody przeszczepu i rozległości samego zabiegu. Tymczasem, wyjeżdżając do Turcji, za te same, a często nawet mniejsze pieniądze, można mieć nie tylko zabieg przeszczepu włosów, ale również krótkie wakacje! Jeśli chodzi o przeszczep włosów Turcja cena to niekiedy niecałe 2000€, co stanowi koszt przelotu, zakwaterowania w hotelu oraz samego zabiegu.

Jak wygląda procedura kwalifikacji do przeszczepu włosów?

Transplantacja włosów to poważny zabieg, który trwa kilka godzin. Choć cechuje się bardzo wysoką skutecznością, to nie u każdego pacjenta przyniesie oczekiwane efekty. Jak do każdej innej procedury medycznej, również do zabiegu przeszczepu włosów trzeba się dobrze przygotować oraz skonsultować się z lekarzem, który stwierdzi, czy wykonanie przeszczepu jest zasadne i nie niesie zagrożenia dla zdrowia lub życia pacjenta.

Konsultacja z lekarzem

Pierwszym krokiem jest więc kontakt z polskim przedstawicielem kliniki z Turcji oraz umówienie się na konsultację z lekarzem. Konsultacja może odbywać się zarówno online, np. mailowo lub za pomocą komunikatora WhatsApp, jak również osobiście, w jednym z kilku największych miast w Polsce. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, a lekarz zdecyduje, że z przeszczepem włosów nie wiąże się zbyt wielkie ryzyko dla pacjenta, można podpisać umowę, wcześniej wybierając odpowiedni pakiet usług.

Przeszczepy włosów dzień po dniu

Jeśli chodzi o przeszczep włosów Turcja to kraj, w którym kliniki prezentują bardzo wysoki poziom, a operatorzy organizujący tego rodzaju wyjazdy załatwiają wszystkie formalności za pacjenta. Wystarczą trzy dni, aby wypadanie włosów przestało być problemem. Pierwszego dnia następuje wylot do Turcji oraz zakwaterowanie w luksusowym hotelu. Zabieg wykonywany jest w wybranej klinice dnia następnego – w zależności od złożoności problemu, może trwać nawet do 9 godzin. Czas ten jest tak długi ze względu na to, że przeszczep włosów FUE polega na transplantacji pojedynczych mieszków włosowych, a skuteczność zależy od dokładności wykonania. W trakcie zabiegu przewidziana jest przerwa na darmowy lunch. Dzień trzeci to czas odpoczynku oraz kontroli stanu głowy po przeszczepie włosów. Pacjent, zaopatrzony w odpowiednią receptę oraz wskazówki lekarza, zostaje odwieziony na lotnisko, skąd bezpiecznie wraca do domu w Polsce.

Tak zorganizowany przeszczep włosów w Turcji pomaga szybko i skutecznie pozbyć się problemu łysienia, jednocześnie nie nadwyrężając zbytnio budżetu pacjenta.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz