Przeszczep włosów – przebieg i cena

27 kwietnia 2021, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Łysienie jest przyczyną dyskomfortu psychicznego i kompleksów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna sposób na poradzenie sobie z nimi. Jej najpowszechniejszą metodą jest przeszczep włosów. A cena zabiegu przeszczepu włosów obecnie jest już stosunkowo przystępna.

Problem łysienia

Bez wątpienia każdy z nas chce zawsze prezentować się pięknie i elegancko. Niewątpliwie jednym z najważniejszych atrybutów zarówno mężczyzn, jak i kobiety są włosy. Łysienie stanowi bardzo poważny problem wielu osób, wpływając na samopoczucie i poczucie pewności siebie. Na powiększające się zakola, prześwity i przerzedzenie włosów skarżą się przede wszystkim mężczyźni.Przykre objawy występują już u co drugiego mężczyzny poniżej 50 roku życia i u 70% starszych panów. Statystyki są nieco łaskawsze dla kobiet – łysieje tylko 3-6% kobiet poniżej 30 roku życiu i 30-40% pań powyżej 50 lat. Wypadanie włosów nie jest chorobą samo w sobie, ale może być sygnałem niepokojących zmian w organizmie. Podaje się, że normą jest utrata ok. 50-100 włosów dziennie. Warto zwrócić uwagę, że przytoczone dane są szacunkowe i nie znajdą zastosowania w każdym przypadku. U osób z naturalnie rzadkimi włosami utrata nawet 50 włosów na dzień może być nie lada problemem, zwłaszcza jeśli pociąga za sobą zmiany w wyglądzie zewnętrznym. U źródła problemu często leżą przyczyny genetyczne, zaburzenia hormonalne, nowotwory, choroby skóry lub niedobory ważnych mikro- i makroskładników w diecie. Istotnym czynnikiem, który wpływa na kondycję naszych włosów jest także życie w przewlekłym stresie. Prześwity na głowie są alarmującym objawem, którego nie należy lekceważyć. Nieleczone mogą prowadzić do nasilenia się problemów zdrowotnych. Szybkie rozpoznanie problemu i podjęcie leczenia już na początkowym etapie choroby ma kluczowe znaczenie w walce z łysieniem.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

https://medmix.pl/cena-przeszczepu  jest jedyną skuteczną metodą na odzyskanie włosów w przypadku ich utraty z powodu łysienia. Co jednak najważniejsze efekty są trwałe i o wiele lepsze niż przy leczeniu farmakologicznym czy zabiegach typu mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, karbokstepria, laseroterapia czy przeszczep komórek macierzystych. Nowoczesne metody dają bardzo naturalne efekty. Ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój technologii i medycyny także w zakresie przeszczepów włosów.

Metoda FUE (Follicuar Unit Excision) to najbardziej wyrafinowana metoda transplantacji włosów na całym świecie. Metoda FUE polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z tylnej i bocznej części głowy, czyli okolic nie podlegających łysieniu za pomocą specjalnych mikropunchów o średnicy od 0,75- 1,00 mm. Przeszczepiane są nie tylko włosy, ale wszystkie niezbędne jego struktury, łącznie z komórkami macierzystymi, które są odpowiedzialne za wzrost włosa. Chirurg ma kontrolę nad przeszczepami i może pobierać te, które dają korzyści dla pacjenta, regulując podczas pracy głębokość oraz kąt pobierania mieszków. Zaletą metody jest praktycznie brak blizn, co daje przewagę w stosunku do starszych metod, gdy od pacjenta pobierano mieszki włosowe wraz z wycinkami skóry głowy. Cała procedura pobierania mieszków włosowych w przypadku metody FUE trwa do kilku godzin w zależności od ilości pobranych graftów. W ciągu kilku – kilkunastu dni pacjent może wrócić do normalnej, codziennej aktywności.
Przeszczep włosów metodą FUE wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Dlatego warto zdecydować się na dobrą klinikę wyspecjalizowaną w przeszczepie włosów z lekarzami specjalistami w dziedzinie transplantologii, jak klinika MD MEDMIX. Podczas zabiegu pacjent jest zabezpieczony przeciwbólowo (zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym), aby nie odczuwał dolegliwości. Przeszczep włosów metodą FUE sprawdza się nie tylko u osób, które mają wysoką linię włosów i chcą ją obniżyć, ale również w przypadku tych pacjentów, którzy mają wyraźne braki owłosienia na głowie z powodu łysienia androgenowego.
Cała idea przeszczepiania włosów polega na tym, że przeniesione w łysiejące miejsca mieszki włosowe zachowują swoje właściwości i dlatego mamy gwarancję, że te włosy nie wypadną do końca życia. W klinice MD MEDMIX zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest w przypadku łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet, łysienia pourazowego, łysienia po leczeniu oparzeń skóry głowy, blizn pooperacyjnych, ubytków owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów, brody oraz odtworzenia zarostu na brodzie.

Przeszczep włosów cena

Przeszczep włosów już dawno przestał być postrzegany jako zabieg wyłącznie dla bogatych elit. Ceny związane z zabiegami przeszczepiania włosów mogą być jednak różne. Wszystko zależy nie tylko od wybranej przez lekarza metody przeprowadzenia przeszczepu, ale również związana jest z obszarem zabiegu. Cena przeszczepu włosów w klinice MD MEDMIX jest uzależniona od ilości pobranych graftów oraz od obszaru jaki ma zostać objęty zabiegiem. Jeden graft może zawierać od 1 do 4 mieszków włosowych. Średnia gęstość implantacji graftów wynosi 40-50/ cm2. Cena jednego grafta w zabiegu przeszczepu włosów wykonywanego metodą FUE wynosi 8 zł. Z kolei cena za 1 graft dla przeszczepu brody wynosi 9 zł. Zabiegi zazwyczaj są wykonywane w kilku sesjach zabiegowych. W kolejnych sesjach następuje zagęszczenie owłosienia. Ilość możliwych do wykonania zabiegów oraz gęstość jest uzależniona od możliwości dawczych czyli gęstości w obszarze poboru graftów czyli potylicy. W cenie zabiegu przeszczepu włosów w klinice MD MEDMIX zawarte są środki medyczne i opatrunkowe, terapia osoczem bogatopłytkowym PRP, lunch, zestaw do pielęgnacji włosów po zabiegu, 24 godzinny kontakt z managerem kliniki 7 dni w tygodniu, nocleg w hotelu ze śniadaniem oraz transport. MD MEDMIX to nowoczesna placówka specjalizująca się w leczeniu schorzeń owłosionej skóry głowy i włosów.Podczas zabiegu pacjent jest traktowany indywidualnie, każdy lekarz wykonuje jeden zabieg przeszczepu włosów dziennie, lekarze przeprowadzają cały zabieg przeszczepu włosów osobiście przy pomocy zespołu asystenckiego.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio na chyba netflix oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy...
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...