Przeszczep włosów – przebieg i cena

27 kwietnia 2021, dodał: pinkmause
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Łysienie jest przyczyną dyskomfortu psychicznego i kompleksów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna sposób na poradzenie sobie z nimi. Jej najpowszechniejszą metodą jest przeszczep włosów. A cena zabiegu przeszczepu włosów obecnie jest już stosunkowo przystępna.

Problem łysienia

Bez wątpienia każdy z nas chce zawsze prezentować się pięknie i elegancko. Niewątpliwie jednym z najważniejszych atrybutów zarówno mężczyzn, jak i kobiety są włosy. Łysienie stanowi bardzo poważny problem wielu osób, wpływając na samopoczucie i poczucie pewności siebie. Na powiększające się zakola, prześwity i przerzedzenie włosów skarżą się przede wszystkim mężczyźni.Przykre objawy występują już u co drugiego mężczyzny poniżej 50 roku życia i u 70% starszych panów. Statystyki są nieco łaskawsze dla kobiet – łysieje tylko 3-6% kobiet poniżej 30 roku życiu i 30-40% pań powyżej 50 lat. Wypadanie włosów nie jest chorobą samo w sobie, ale może być sygnałem niepokojących zmian w organizmie. Podaje się, że normą jest utrata ok. 50-100 włosów dziennie. Warto zwrócić uwagę, że przytoczone dane są szacunkowe i nie znajdą zastosowania w każdym przypadku. U osób z naturalnie rzadkimi włosami utrata nawet 50 włosów na dzień może być nie lada problemem, zwłaszcza jeśli pociąga za sobą zmiany w wyglądzie zewnętrznym. U źródła problemu często leżą przyczyny genetyczne, zaburzenia hormonalne, nowotwory, choroby skóry lub niedobory ważnych mikro- i makroskładników w diecie. Istotnym czynnikiem, który wpływa na kondycję naszych włosów jest także życie w przewlekłym stresie. Prześwity na głowie są alarmującym objawem, którego nie należy lekceważyć. Nieleczone mogą prowadzić do nasilenia się problemów zdrowotnych. Szybkie rozpoznanie problemu i podjęcie leczenia już na początkowym etapie choroby ma kluczowe znaczenie w walce z łysieniem.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

https://medmix.pl/cena-przeszczepu  jest jedyną skuteczną metodą na odzyskanie włosów w przypadku ich utraty z powodu łysienia. Co jednak najważniejsze efekty są trwałe i o wiele lepsze niż przy leczeniu farmakologicznym czy zabiegach typu mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, karbokstepria, laseroterapia czy przeszczep komórek macierzystych. Nowoczesne metody dają bardzo naturalne efekty. Ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój technologii i medycyny także w zakresie przeszczepów włosów.

Metoda FUE (Follicuar Unit Excision) to najbardziej wyrafinowana metoda transplantacji włosów na całym świecie. Metoda FUE polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z tylnej i bocznej części głowy, czyli okolic nie podlegających łysieniu za pomocą specjalnych mikropunchów o średnicy od 0,75- 1,00 mm. Przeszczepiane są nie tylko włosy, ale wszystkie niezbędne jego struktury, łącznie z komórkami macierzystymi, które są odpowiedzialne za wzrost włosa. Chirurg ma kontrolę nad przeszczepami i może pobierać te, które dają korzyści dla pacjenta, regulując podczas pracy głębokość oraz kąt pobierania mieszków. Zaletą metody jest praktycznie brak blizn, co daje przewagę w stosunku do starszych metod, gdy od pacjenta pobierano mieszki włosowe wraz z wycinkami skóry głowy. Cała procedura pobierania mieszków włosowych w przypadku metody FUE trwa do kilku godzin w zależności od ilości pobranych graftów. W ciągu kilku – kilkunastu dni pacjent może wrócić do normalnej, codziennej aktywności.
Przeszczep włosów metodą FUE wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Dlatego warto zdecydować się na dobrą klinikę wyspecjalizowaną w przeszczepie włosów z lekarzami specjalistami w dziedzinie transplantologii, jak klinika MD MEDMIX. Podczas zabiegu pacjent jest zabezpieczony przeciwbólowo (zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym), aby nie odczuwał dolegliwości. Przeszczep włosów metodą FUE sprawdza się nie tylko u osób, które mają wysoką linię włosów i chcą ją obniżyć, ale również w przypadku tych pacjentów, którzy mają wyraźne braki owłosienia na głowie z powodu łysienia androgenowego.
Cała idea przeszczepiania włosów polega na tym, że przeniesione w łysiejące miejsca mieszki włosowe zachowują swoje właściwości i dlatego mamy gwarancję, że te włosy nie wypadną do końca życia. W klinice MD MEDMIX zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest w przypadku łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet, łysienia pourazowego, łysienia po leczeniu oparzeń skóry głowy, blizn pooperacyjnych, ubytków owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów, brody oraz odtworzenia zarostu na brodzie.

Przeszczep włosów cena

Przeszczep włosów już dawno przestał być postrzegany jako zabieg wyłącznie dla bogatych elit. Ceny związane z zabiegami przeszczepiania włosów mogą być jednak różne. Wszystko zależy nie tylko od wybranej przez lekarza metody przeprowadzenia przeszczepu, ale również związana jest z obszarem zabiegu. Cena przeszczepu włosów w klinice MD MEDMIX jest uzależniona od ilości pobranych graftów oraz od obszaru jaki ma zostać objęty zabiegiem. Jeden graft może zawierać od 1 do 4 mieszków włosowych. Średnia gęstość implantacji graftów wynosi 40-50/ cm2. Cena jednego grafta w zabiegu przeszczepu włosów wykonywanego metodą FUE wynosi 8 zł. Z kolei cena za 1 graft dla przeszczepu brody wynosi 9 zł. Zabiegi zazwyczaj są wykonywane w kilku sesjach zabiegowych. W kolejnych sesjach następuje zagęszczenie owłosienia. Ilość możliwych do wykonania zabiegów oraz gęstość jest uzależniona od możliwości dawczych czyli gęstości w obszarze poboru graftów czyli potylicy. W cenie zabiegu przeszczepu włosów w klinice MD MEDMIX zawarte są środki medyczne i opatrunkowe, terapia osoczem bogatopłytkowym PRP, lunch, zestaw do pielęgnacji włosów po zabiegu, 24 godzinny kontakt z managerem kliniki 7 dni w tygodniu, nocleg w hotelu ze śniadaniem oraz transport. MD MEDMIX to nowoczesna placówka specjalizująca się w leczeniu schorzeń owłosionej skóry głowy i włosów.Podczas zabiegu pacjent jest traktowany indywidualnie, każdy lekarz wykonuje jeden zabieg przeszczepu włosów dziennie, lekarze przeprowadzają cały zabieg przeszczepu włosów osobiście przy pomocy zespołu asystenckiego.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz