Przeszczep włosów – przebieg i cena

27 kwietnia 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Łysienie jest przyczyną dyskomfortu psychicznego i kompleksów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna sposób na poradzenie sobie z nimi. Jej najpowszechniejszą metodą jest przeszczep włosów. A cena zabiegu przeszczepu włosów obecnie jest już stosunkowo przystępna. 

Przeszczep włosów – wszystko, co chcesz wiedzieć

„Przeszczep włosów wymaga długiej rekonwalescencji. Zawsze widać, że włosy są przeszczepione. To nie jest trwały zabieg.” Na temat przeszczepu włosów narosło wiele mitów. Dlatego warto je rozwiać, bo to tak naprawdę jedyny zabieg, który jest w stanie przywrócić bujną fryzurę i dzięki temu młodszy wygląd. Po pierwsze, metod przeszczepu włosów jest kilka. Najstarsza, czyli metoda paskowa, tak zwana STRIP, jest najbardziej inwazyjną metodą, bo wymaga wycięcia paska włosów i przeszczepienia go w inne miejsce. Pozostają po niej szwy i mogą pozostać blizny, jest za to najbardziej ekonomiczna. Nie jest ona też możliwa u każdego, a jedynie u osób z gęstym owłosieniem, które mają prześwity w tylko pojedynczych miejscach.

Przeszczep włosów najnowszą metodą, tak zwaną FUE, nie jest jednak ani trochę inwazyjna i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Nie pozostawia blizn, bo w trakcie niej są przeszczepiane pojedyncze mieszki włosowe. Po zabiegu można praktycznie od razu wrócić do codziennych obowiązków, zabieg jest trwały, a jego efekty naprawdę naturalne. Dlatego nikt nie zauważy, że włosy są przeszczepione. Przede wszystkim nie będziesz mieć krępującej blizny, która może zdradzać przeprowadzony zabieg. Ten typ zabiegu jest możliwy u każdego, niezależnie od rozległości łysienia czy bujności naturalnej czupryny.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów

Przed zabiegiem lekarz zleci Ci podstawowe badania, nie musisz się jednak do niego specjalnie przygotowywać. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym i może trwać od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od jego rozległości.
W przypadku metody STRIP konieczne jest nacięcie skóry, a potem nałożenie szwów, które po kilku tygodniach trzeba zdjąć. W przypadku metody FUE nie używa się skalpela. Po zabiegu trzeba wstrzymać się kilka dni z myciem głowy oraz sportem czy sauną. W przypadku rozległego przeszczepu, czasem konieczne może być powtórzenie zabiegu. Warto pamiętać o tym, że zabieg nie przynosi efektów od razu. Po przeszczepie włosy wypadają, a z przeszczepionych mieszków wyrastają nowe. Dlatego na ostateczne efekty zabiegu trzeba poczekać od miesiąca do nawet trzech, w zależności od długości włosów oraz tego, jak szybko rosną.

Przeszczep włosów cena

 

 

 

 

Unikatowa metoda przeszczepu – FUE Unshaven

Nawet najbardziej nowoczesna metoda FUE ma jednak pewne niedogodności, bo wymaga ogolenia części włosów, aby móc skutecznie pobrać mieszki. Na szczęście w klinice Medical Hair  pojawiła się zupełnie unikatowa metoda, FUE Unshaven, która nie wymaga golenia włosów. To idealna opcja dla osób, które nie chcą pokazać otoczeniu, że są w trakcie procesu przeszczepiania włosów lub nie mogą wziąć wolnego, aby ukryć się w tym czasie skutecznie w domu. Podczas tego zabiegu nikt nie zauważy, że włosy zmieniły swój kształt. Aby tak się jednak stało, w trakcie jednej sesji w gabinecie można pobrać mniej mieszków włosowych niż podczas klasycznego przeszczepu metodą FUE. Oznacza to, że przy dużym przeszczepie, koniecznych może być kilka wizyt, aby uzyskać pożądany efekt.

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...