Przeszczep włosów metodą FUE

5 lutego 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Nieodpowiednia dieta, niedobór witamin, stres, kiepska jakość powietrza… to wszystko i wiele więcej sprawia, że coraz częściej zarówno mężczyźni jak i kobiety narzekają na wypadanie włosów. Nie jest to objaw, który możemy bagatelizować. Przyczyny bowiem najczęściej leżą w naszym organizmie, nie (jak się większości wydaje) w jakości szamponów, odżywek i innych specyfików, które każdego dnia mają kontakt z naszymi włosami. Co więc robić? Co jeżeli już mamy spory problem z rzadkimi włosami, to czy możliwy jest przeszczep włosów na naprawdę wysokim poziomie i bezinwazyjnie? Jakie są przyczyny łysienia? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Przeszczep włosów jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają już ochoty patrzeć w lustro, ich samoocena spada a wszystkie dostępne metody zagęszczania włosów zawiodły.

Sam przeszczep włosów jest bezbolesny i mało inwazyjny – trwa od godziny do czterech (w zależności od ilości implantów, gęstości ich umieszczenia, wieku pacjenta, rozmiaru łysiny). Zaraz po zabiegu, pacjent może udać się do domu. Najpopularniejszą, najczęściej wybieraną metodą przeszczepu włosów jest metoda FUE.

Przeszczep włosów metodą FUE – dlaczego wybrać właśnie tę metodę?

Follicuar Unit Excision to najbardziej wyrafinowana metoda transplantacji włosów – na całym świecie.

Tył głowy i boki, nazywane są okolicami „dawczymi” – ponieważ to stamtąd chirurg pobiera meszki włosowe. Spokojnie. Metoda FUE nie wymaga skalpela, szycia skóry i nie ma bolesnych powikłań. Tak więc – po zabiegu nie ma śladu! Jak to możliwe? Meszki pobiera się jeden po drugim, bardzo cienkim narzędziem (jego średnica może wynosić od 0.8 – 1.0mm).

Zabieg ten jest bardzo pracochłonny, ale dużo mniej inwazyjny niż zabieg FUT, co skraca znacznie czas rekonwalescencji i pozwala powtórzyć zabieg nawet po 6 miesiącach.

W tej metodzie przeszczepiane są nie tylko włosy, ale wszystkie niezbędne jego struktury, łącznie z komórkami macierzystymi, które są odpowiedzialne za wzrost włosa.

Zabieg wykonany w parę godzin i wyjście z kliniki tego samego dnia, nie znaczy, że nie trzeba się odpowiednio przygotować do zabiegu.

Należy bowiem wykonać wcześniej zlecone przez lekarza badania, w ciągu dwóch tygodni przed zabiegiem nie wolno zażywać aspiryny i leków acetylosalicylowych, a w dniu poprzedzającym zabieg, nie powinno pić się mocnej kawy czy herbaty. Często lekarze zalecają „przygotowanie” głowy do zabiegu specjalistom – trychologom – pozwala to na jeszcze większą skuteczność transplantacji.

Przyczyny łysienia?

Przyczyn łysienia – zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn jest wiele.

Łysienie mężczyzn:

Głównie mężczyźni narzekają na problemy z łysieniem, jakie są więc tego przyczyny?

– Leki antydepresyjne bądź chemioterapia to bardzo częste przyczyny wypadania włosów. Łysienie zdarza się również po operacjach, podczas których pacjent utracił sporą ilość krwi.

– Najczęstszą postacią łysienia, jest jednak łysienie androgenowe. Ten typ łysienia dotyka raczej mężczyzn po 50-tym roku życia, choć zdarzają się przypadki gdzie łysienie rozpoczyna się już w wieku 16-20 lat i występuje rodzinnie.

To czy mężczyzna będzie tracić włosy, zależy głównie od pochodnej hormonu płciowego testosteronu – zwanego dihydrotestosteronem DHT. Hormon ten działa na meszki włosowe sprawia, że zamiast mocnych, długich włosów, zaczynają pojawiać się włosy krótkie, cienkie i łamliwe. W końcu pojawia się już tylko delikatny meszek (podobny do tego na czole czy nosie).

Nadmierne wypadanie włosów jest oczywiście związane również ze złą dietą, z długotrwałym stresem a nawet choroby (gdzie występuje wysoka gorączka).

Łysienie kobiet:

Wypadanie włosów, a w konsekwencji łysienie, nie dotyka tylko mężczyzn. Jakie są przyczyny łysienia u kobiet?

– Bardzo często za wypadanie włosów u płci pięknej jest spadek poziomu estrogenów (po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, po ciąży, podczas menopauzy bądź po jej zakończeniu).

– Powodem może być również niedoczynność albo nadczynność tarczycy.

– Niski poziom żelaza w organizmie, również ma wpływ na jakość włosów – dłuższy niedobór żelaza prowadzi do ich wypadania – łysienia.

– Silny stres, przebyte operacje również mogą prowadzić do łysienia (telogenowe wypadanie włosów – krótkotrwałe, tymczasowe).

Czasami możemy mieć do czynienia z androgenowym wypadaniem włosów (który dotyczy mężczyzn), wówczas diagnostyka i leczenie może być bardzo skomplikowane.

Lokówka, suszarka, farbowanie włosów (amoniak), nadużywanie kosmetyków do pielęgnacji włosów a nawet geny mogą zwiększyć ryzyko łysienia.



FORUM - bieżące dyskusje

Wattpad - korzystacie?
Ja ciągle korzystam z wymian książek, jednak papierowe są najlepsze dla mnie.
Gdzie nocować w podróżach objazdowy…
A może z air b'n'b? To też fajna opcja w większych miastach.
Koszt ślubu i wesela na 100 osób?
Wreszcie ludzie się opamiętali z zapraszaniem dawno nie widzianej rodziny i tylko najbliżsi...
Przyjęcie do przedszkola a szczepie…
Oj, niedługo już się skończy samowolka, do żłobka i przedszkola nie przyjmą i...