Przeprowadzka po ślubie – jak to szybko załatwić?

6 grudnia 2017, dodał: AnnaK00994

Przeprowadzka nowożeńców pod nowy, wspólny adres, jest dla nich tyleż radosna, co kłopotliwa. To zawsze źródło stresu, mimo iż oczekiwali na nią zapewne od długich miesięcy. Jak więc można uporać się z tym zadaniem szybko i sprawnie? Czy zdać się na własne siły i chęć pomocy znajomych, czy lepiej jednak obowiązek ten złożyć w ręce specjalistów? Oto kilka ważnych porad.

kompleksowe przeprowadzki po ślubie

Przygotujcie przeprowadzki wcześniej

Przeprowadzka organizowana w pośpiechu to kiepski pomysł na rozpoczęcie nowego życia. Dlatego, zanim do niej przystąpicie, zaplanujcie ją w najmniejszych szczegółach. Które meble i sprzęty zabieracie ze sobą? Jak je przewieziecie? Te i wiele innych problemów musicie rozwiązać zanim nadejdzie ten dzień.

Kto Wam pomoże?

Możecie oczywiście poprosić o pomoc znajomych i rodzinę. Musicie jednak brać pod uwagę, że ich możliwości mogą być mocno ograniczone. Weźcie pod uwagę, iż prawdopodobnie są oni obarczeni obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Oznacza to, że powinniście się raczej liczyć z koniecznością samodzielnego poradzenia sobie z problemem. A jeśli w dodatku i Wy jesteście aktywni zawodowo i nie macie możliwości wzięcia urlopu – Wasz czas jest naprawdę ograniczony.

Czy zatrudnić firmę przeprowadzkową?

To zdecydowanie pomysł godny polecenia. Dlaczego? Nikt tak szybko i sprawnie nie przebrnie przez ten proces jak profesjonalna firma. Warszawa to miasto, które obfituje w takie usługi, a więc ze znalezieniem specjalistów nie będziecie mieli żadnych problemów. Pracownicy firmy wezmą na siebie odpowiedzialność za wszystko to, na co Wy nie macie czasu.

przeprowadzka z firmą

Jak wybrać najlepszą firmę?

Zanim zdecydujecie się zatrudnić konkretną firmę, zapoznajcie się dokładnie z jej ofertą. Wybierzcie taką, która dysponuje odpowiednio dużym i wyposażonym samochodem, oraz świadczy swoje usługi 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Dlaczego to istotne – opowiemy Wam poniżej.

I, przede wszystkim, sprawdźcie jakie elementy i czynności wchodzą w skład zamawianej przez Was usługi. Jeśli chcecie załatwić sprawę szybko i sprawnie, zatrudnijcie firmę świadczącą usługi kompleksowo.

Krok 1: Sprawdź fora internetowe i dowiedz się kogo polecają internauci.

Krok 2: Zapoznaj się z ofertą firmy.

Krok 3: Sprawdź cennik.

Krok 4: Skontaktuj się z firmą i poznaj szczegóły współpracy.

Krok 5: Umów się na spotkanie. Wiele firm oferuje możliwość wcześniejszego umówienia się w danym miejscu i wyceny zlecenia.

Zakres usług firm

Obecnie oferta firm świadczących tego typu usługi nie ogranicza się już wyłącznie do przewiezienia mebli z jednego miejsca do drugiego. Teraz jesteście potrzebni właściwie tylko do otwarcia drzwi pracownikom. To niezwykle istotne, jeśli na co dzień jesteście zapracowani, aktywnie pielęgnujecie swoje zainteresowania, czy po prostu nie lubicie zamieszania i bałaganu.

Jak się przygotować

Już samo pakowanie Waszych rzeczy jest procesem żmudnym i czasochłonnym. W dodatku bardziej skomplikowanym niż mogłoby się wydawać. Jeśli bowiem wrzucicie sprzęty do pudeł byle jak i bez zabezpieczenia ich – mogą się zniszczyć, potłuc i połamać. A tego zapewne chcielibyście uniknąć.

Dlatego tak istotne jest, abyście wybrali firmę, która organizuje kompleksowe przeprowadzki – Warszawa oferuje Wam szerokie możliwości wyboru.

A co z meblami?

Meble i sprzęty wielkogabarytowe – lodówki, pianina czy szafy – to także nie problem dla firm zajmujących się takimi zleceniami. Dysponują one odpowiednio obszernymi samochodami dostawczymi wyposażonymi w windy o ogromnym udźwigu. Nawet najcięższy przedmiot zostanie bez problemu załadowany na samochód, a później, już na miejscu, bezpiecznie z niego zdjęty. Nie musicie więc obawiać się, że Wasze cenne meble zostaną uszkodzone.

W zakres obowiązków firm oferujących kompleksowe przeprowadzki wchodzi także demontaż mebli – te z nich, które mogą zostać rozebrane na części, będą podróżowały do nowego domu w takiej właśnie formie.

Przewóz sprzętów

Termin transportu uzgodnicie wcześniej z firmą, którą wybraliście do realizacji Waszej przeprowadzki. Warszawa to miasto zatłoczone, a w korkach łatwo utknąć. Może więc najlepszym pomysłem jest przewiezienie mebli w godzinach późnowieczornych lub nawet nocnych?

Istotnym elementem oferty firm są godziny, w jakich jej pracownicy świadczą usługi. Warto wybrać taką, która oferuje transport 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Przeprowadzka nie musi oznaczać katastrofy, bałaganu i wszechobecnego chaosu. Zatrudnijcie dobrą firmę, a nawet nie zauważycie kiedy będzie po wszystkim.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Powitalnia - napisz kilka słów o so…
Cześć wszystkim Urwisom :P
Sklepy z meblami
Jeśli szukasz czegoś bardziej oryginalnego, to polecam Ci Bonami. Mają bardzo ciekawe meble...
Samochód nowy czy używany
Niekoniecznie tylko nowy samochód jest gwarancją jakości. Można kupić dobry, używany samochód - ze...
Własna tablica reklamowa
Pewnie może to być umowa dzierżawy, oczywiście rozliczasz to potem jako osobny PIT. Najlepiej...