Przekłuwanie uszu metodą Blomdahl

6 czerwca 2016, dodał: blairose
Artykuł zewnętrzny

Czym różni się przekłuwanie Blomdahl od tradycyjnego?Przekłuwanie to zabieg medyczny, podczas którego naruszana jest tkanka, a nawet pojawia się krew. Tradycyjne aparaty do przekłuwania uszu nie są przystosowane do sterylizacji i nie można ich w pełni zdezynfekować. Przednia część aparatu ma bezpośredni kontakt z uszami wielu osób, więc przetarcie spirytusem nie daje nam 100% pewności, że nie pojawi się stan zapalny. Istnieje więc, bardzo duże niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem żółtaczki bądź HIV.

Metoda Blomdahl jest zabiegiem bezpieczniejszym z uwagi na to, gdyż część aparatu skonstruowana do przekłuwania uszu, nosa czy pępka została zastąpiona jednorazową, sterylną kasetę z kolczykiem. W wypadku zabiegów przekłuwania ciała Blomdahl Medical Piercing zakażenie jest praktycznie niemożliwe. Dodatkowo kolczyki używane przy tej metodzie są nie są metalowe i przez to nie zawierają niklu, gdzie skóra wielu osób przy długotrwałym kontakcie z niklem reaguje alergicznie.

Metoda ta jest zwłaszcza polecana dzieciom. Często rodzice decydują się na taki zabieg w wieku kilkuletnim, a nawet niemowlęcym, gdyż zwolennicy przekłuwania uszu maluchom podkreślają, że dziecko nie odczuwa strachu, a ból odczuwa podobnie jak ukłucie podczas szczepienia. Największym zagrożeniem podczas przekłuwania uszu jest możliwość zakażenia, ponieważ małe dziecko ma bardzo słaby system odpornościowy i nawet niewielka infekcja może doprowadzić u niego do poważnego stanu zapalnego. Zatem podstawową zasadą, jeśli już rodzice zdecydują się na zabieg, jest utrzymywanie przekłutych uszu niemowlaka w sterylnej czystości. Jest to ciężkie do wykonania, trudno bowiem wymagać od kilkumiesięcznego dziecka, aby nie pocierało uszu. Zalecane jest przekłuwanie uszu dzieciom po 4 roku życia.

Dbanie o uszy po zabiegu

Przede wszystkim higiena, czyli przemywanie uszu, najlepiej nie wodą utlenioną czy spirytusem, tylko specjalnym preparatem zakupionym w aptece. Wystarczy zaaplikować środek na wacik i dokładnie przemyć. Druga zasada to nie dotykać uszu brudnym rękoma, aby nie dostały się tam bakterie. Pamiętaj również aby przez co najmniej miesiąc kolczyków nie wyjmować.

zobacz również:

 

  1. Co jeść, żeby pozbyć się cellulitu?
  2. Co niszczy włosy?
  3. Wiosenne smoky w odcieniach fioletu
  4. Najmodniejszy manicure – hity i trendy na wiosnę 2016!

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Pastelowy makijaż oczu
Dla blondynek to jest dobra opcja, ale brunetki potrzebują wyrazistych makijaży...
Opalona skóra
Picie soku z marchwi powoduje też taki opalony odcień skóry...
Praca w dużej firmie a zarobki
Często takie duże firmy mają nieormowany czas pracy i za nadgodziny nikt nie płaci...
Kolczyki
Fajne są takie z dodatkiem naturalnych kamieni, np. hematytu, kwarcu itp.