URODA I ZDROWIE

Przedświąteczne porządki: krok po kroku

31 lipca 2018, dodał: Joanna

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami, zostało mało czasu –  a moje mieszkanie jak co roku jest niewysprzątane. Zawsze odkładam wszystko na ostatnią chwilę a później na wszystko brakuje mi czasu- mąż się śmieje, że to nasza tradycja … ale w tym roku go zaskoczę…

ssss

 

Wszystko sobie dokładnie zaplanowałam, ze wszystkim zdążę i mam nadzieję, że też się nie napracuję a całość powali wszystkich na kolana – taki mam plan.No więc dzisiaj usiadłam sobie na fotelu wygodnie, wzięłam kartkę i popijając popołudniową kawę rozejrzałam się po 1 pokoju i zapisałam sobie co koniecznie muszę posprzątać.

Polecamy  Naturalny płyn do mycia podłóg i powierzchni SOLLUX ORGANIC

 

Odkurzanie – dokładnie całe mieszkanie – przesuwanie łóżek, szaf, obmiatanie sufitów z pajęczyn. Wyczyszczenie żyrandoli, grzejników, obrazów itp.- odkurzę specjalną miotełką od odkurzacza i na koniec przetrę z nich kurz miękką ściereczką, którą płukam z gliceryną (2 łyżki gliceryny na 1 litr wody) ściereczki rewelacyjnie zbierają wtedy kurz.

oooo

 

Łazienka i kuchnia – oczywiście szorowanie kafelków – zakupiłam już detergenty, które pomogą mi w gimnastykowaniu się. Do mycia kuchennych szafek używam wody z sodą (4 łyżki sody na 1 litr wody) doskonale usuwają tłusty osad (lepiej niż specjalne środki, które kosztują fortunę ) . Tłusty osad z okapu zmywam spirytusem (denaturatem). Kawę zostawiłam w kuchni – bo przechodzę do łazienki i ręce mi opadają – ale dam radę.

laz

 

Żółta wanna , brodzik  i umywalka – zastosuję poradę mojej babci i usunę go gorącym octem. Poleję nim plamy, zacznę szorować i w trybie natychmiastowym mam spłukać letnią wodą – armatura będzie lśniła . Takim samym roztworem umyję również lustra (u babci zawsze łazienka lśni a ma już ponad 70 lat)  żeby pozbyć się uporczywego zapachu zapalę kadzidełka albo świeczki zapachowe..

laz33

Pokoje – przyglądam się dywanom i obiciom mebli i niechętnie to stwierdzam,  ale potrzeba je odświeżyć. Do prania używam PIANY zrobionej z  proszków do prania dywanów. Później odkurzam. Najlepiej zrobić to wieczorową porą – gdy dzieci pójdą spać i nikt nie będzie biegał po dywanach, skakał po kanapach dodatkowo nakrywam je gazetami, tak na wszelki wypadek. Co roku stwierdzam, że  muszę sobie zafundować piorący odkurzać, a mój mąż co roku mi wmawia, że go nie potrzebuję …

dywan

 

Mycie okien – zostawiam na koniec , dzisiaj świeci słońce, jutro pada deszcz , więc nie potrzebuję myć okien na darmo, szkoda cennego mi czasu. Mycie zawsze zaczynam od ram, firanki i zasłony piorą się w pralce a ja wodą z octem albo innymi detergentami myję okienka.

oooo

Gdy już zrobiłam swój plan przedświątecznych porządków – tak się zmęczyłam, ze dzisiaj jeszcze pozwoliłam sobie na odrobinkę leniuchowania- ale niestety święta tuż tuż wiec od jutra zaczynam tak pracować by się nie napracować.

 

zobacz również:

  1. Naturalne i ekologiczne czyszczenie mebli i odświeżanie

  2. Ekologiczne sprzątanie domu – porady jak sprzątać tanio i naturalnie

  3. Wygodne rozwiązania w kuchni – porady i pomysłowe aranżacje

  4. Strefa Domu – różne inspiracje i porady

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Blizna po operacji
Blizna po operacji na pewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie ma się co oszukiwać...
Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....