URODA I ZDROWIE

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień – dobra terapia dla osób uzależnionych

14 grudnia 2020, dodał: Redakcja

Jeżeli zmagasz się z uzależnieniem, którego nie jesteś w stanie pokonać sama, pomóc Ci może prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Pamiętaj jednak, aby swoje zdrowie powierzyć jedynie w ręce profesjonalistów z zaufanej placówki tego typu. Oto, co może zaoferować Ci profesjonalnie prowadzony ośrodek:

prywatny środek uzależnień

 

 1. Indywidualne podejście do pacjentki
 2. Profesjonalna pomoc przy różnych typach uzależnień
 3. Terapia rodzinna

Indywidualne podejście do pacjentki

Dobry ośrodek leczenia uzależnień do każdego przypadku podchodzi indywidualnie. Dlaczego jest to ważne? Każda pacjentka biorąca udział w terapii ma za sobą indywidualne przeżycia, składające się na niepowtarzalną historię choroby. W celu odniesienia sukcesu w leczeniu należy zapewnić jej zrozumienie i opiekę dokładnie na takim poziomie, jakiego wymaga ze względu na swój charakter, naturalne predyspozycje oraz sytuację osobistą i emocjonalną, w jakiej się znajduje. Praktyki stosowane na co dzień w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień warto poznać przed skorzystaniem z jego usług. Można to zrobić poprzez oficjalną stronę internetową placówki, przedstawiającą rozkład dnia oraz kwalifikacje pracującego w niej personelu. Dobrze jest też zapoznać się z opiniami, jakie figurują na jej temat na forach oraz grupach w mediach społecznościowych, przeznaczonych dla pacjentów.

Profesjonalna pomoc przy różnych typach uzależnień

Diagnostyka i leczenie uzależnień różnego typu doprowadziło do wyłonienia i wypracowania najlepszych sposobów terapii w kilku grupach tematycznych. Jeżeli dostrzegasz u siebie symptomy, wskazujące na jedną z nich zapoznaj się z ofertą prywatnego ośrodka leczenia uzależnień, która obejmuje:

 • leczenie alkoholizmu
 • leczenie narkomanii
 • leczenie lekomanii
 • leczenie zakupoholizmu
 • leczenie hazardu
 • leczenie gniewu
 • leczenie seksoholizmu
 • leczenie uzależnienia od jedzenia

Jeżeli podejrzewasz jedną z wymienionych powyżej jednostek chorobowych u bliskiej Ci osoby – nie wahaj się zaproponować jej leczenia! Razem możecie skorzystać również z terapii rodzinnej.

Terapia rodzinna

Leczenie uzależnienia dowolnego typu jest procesem złożonym. Warto pamiętać o tym, że nie powinien on być ograniczony jedynie do zajęć prowadzonych w placówce, podejmującej się leczenia. Kluczowe jest także codzienne wsparcie bliskich osób, które dają leczonemu siłę i motywację do wytrwania w swoich postanowieniach. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień o wysokim standardzie powinien więc zapewniać terapię także rodzinie uzależnionej, dając jej wiedzę i narzędzia do pomocy ukochanej córce, mamie czy siostrze.

 

Ośrodek Terapii Uzależnień Kobiet
im. Matki Teresy z Kalkuty

43-392 Międzyrzecze Górne
ul. Willowa 769

Nie czekaj i skontaktuj się z nami

Tel.: 
+48 735 469 430
+48 721 767 933

E-mail: [email protected]

WWW:
https://terapiakobiet.pl/

 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Problemy z kręgosłupem
U mnie koniecznie trzeba było zrobić rezonans całego kręgosłupa a teraz czeka mnie rehabilitacja...
Ból w śródstopiu
Może warto zrobić rezonans? Ja szybko dostałam się w Warszawie do https://radiomedica.pl/...
Wazelina zamiast odżywki do rzęs?
Lepszy jest olejek rycynowy, ale trzeba uważać, żeby nie dostał się do oka...
Ekskluzywne ciuchy - gdzie?
Też lubię, ale też lubię też ubrania od projektantki Agaty Wojtkiewicz ;)