Proszki dla niemowląt – bezpieczne środki do prania

11 stycznia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa. W związku z tym w trosce o najmłodszych decydujemy się na zakup proszków do prania przeznaczonych dla niemowląt. Czym się wyróżniają i dlaczego warto stawiać właśnie na nie? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu, zachęcamy więc do lektury.

Proszki dla niemowląt

Proszek dla niemowląt – co go wyróżnia?

Wrażliwa, delikatna, podatna na alergie skóra dziecka wymaga specjalnego traktowania. Jest to szczególnie ważne, gdy mówimy o kontakcie tkanin ze skórą. Same w sobie ubranka oczywiście mogą podrażniać czy uczulać, ale gdy kupisz produkty z wysokiej jakości, właściwych materiałów, nie powinno być z tym problemu. Niestety podobna sytuacja jest w przypadku środków do prania, nieodpowiedni wybór może źle wpłynąć na Twojego maluszka. Postaw więc na proszki dla niemowląt, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o pielęgnacji skóry najmłodszych dzieci. Co je wyróżnia? Bez dwóch zdań bezpieczeństwo, bo w końcu właśnie o to chodzi. Środki te często są pozbawione barwników, sztucznych aromatów zapachowych czy substancji powierzchniowo-czynnych, które mogłyby jakkolwiek negatywnie oddziaływać po kontakcie ze skórą. Nie mają więc fosforanów, zeolitów, są przebadane dermatologicznie i oczywiście hipoalergiczne.

Jak prać ubranka dla niemowląt?

Masz proszek dla niemowląt, ale nie wiesz, jak z niego skutecznie korzystać? Wszystko zależy od tego, jaki środek piorący kupiłeś. Jeśli wybrałeś wysokiej jakości produkt od znanego producenta, do tego ekologiczny – możesz mieć pewność, że plamy na odzieży puszczą nawet w niskich temperaturach. Zazwyczaj jednak dziecięce ubranka pierze się w wysokich, aby oprócz plam, skutecznie pozbyć się także wszelkich ewentualnych drobnoustrojów. Ważną sprawą jest dodatkowe płukanie tkanin po zakończeniu prania. Dzięki temu będą jeszcze bardziej naturalne, pozbawione związków zawartych w proszkach, których i tak nie ma wiele, a brak szkodliwych. W przypadku niemowląt warto jednak stosować wszystkie środki ostrożności.

Proszki dla niemowląt

Pranie mechaniczne czy ręczne – co wybrać?

Wielu rodziców preferuje ręczne pranie dziecięcych ubranek. Jeżeli jednak nie masz na to czasu, użyj pralki. W końcu od czegoś ona jest, pamiętaj jednak, że nie każde delikatne ubranka można wyprać mechanicznie. Czasem więc lepiej poświęcić kilka dodatkowych minut, aby usunąć plamy z pomocą własnych dłoni. Decydując się na ekologiczne środki do prania na przykład marki Clever, która słynie z produktów tego typu, możesz liczyć na skuteczność już w temperaturze 20 stopni Celsjusza. Nie musisz więc trzymać rąk w gorącej wodzie!

Proszek czy płyn – na co się zdecydować?

Zastanawiasz się nad tym czy kupić proszek do prania, czy płyn do prania dla niemowląt? Wybór tak naprawdę może być kwestią indywidualną, bo zarówno jeden i drugi produkt często znajduje się w ofercie tego samego producenta i ma bardzo podobny skład. Pamiętaj, aby skupić się na bezpieczeństwie, uniwersalności zastosowania, skutecznym działaniu w niskich i wysokich temperaturach, a także hipoalergiczności. Artykuł jest jednak o proszku i to jego możemy śmiało polecić. Wybierz jednak według własnych preferencji.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...