URODA I ZDROWIE

„Profesjonalna fotografia ślubna” – Tracy Dorr

23 października 2013, dodał: Redakcja

file1382614424

Tracy Dorr: Profesjonalna fotografia ślubna

Profesjonalna fotografia ślubna” to podręcznik albumowy, pozycja niezbędna i wymarzona dla każdego fotografa ślubnego. Zdawać by się mogło, że nie ma nic trudnego w fotografiach ślubu i wesela, jednakże prawda jest zgoła inna – fotograf artysta nie tylko robi zdjęcia, ale także stara się być doskonałym, profesjonalnym i oryginalnym. Tutaj właśnie, w tej książce odnaleźć można wiele podpowiedzi, jak stworzyć zdjęcia mistrzowskie, takie które będą nie tylko uwiecznionym portretem, ale potrafią przekazać emocje, uczucia i charaktery.

Nowoczesna fotografia wymaga od nas nie tylko doskonałego sprzętu, ale także owego nienazwanego instynktu, ekspresji i umiejętności odrzucania konwencji i stereotypów fotografii konwencjonalnej.

 Autorka zachęca do ożywiania własnych technik, poznania sposobów dostrajania emocji do modeli, rozwijania własnej kreatywności i otwierania się na nowe doświadczenia. Krok po kroku opowiada, podpowiada i objaśnia, a także pokazuje, jak powstają niezapomniane zdjęcia, opowiadające historię, poruszające i innowacyjne. Mówi o naginaniu stylów, cierpliwości, budowaniu więzi z klientami i tworzeniu prawdziwej sztuki w każdym z obrazów. Wskazuje różnice pomiędzy efektami pozowanymi a swobodnymi, konwencjonalnymi i nowoczesnymi, tak aby fotograf mógł przyjąć i poznać swój punkt widzenia, jak najbardziej swobodny i jednocześnie atrakcyjny. W każdym zdjęciu powinna odbijać się pasja, wiedza i umiejętności – a ta mieszanka wymaga ciągłego doskonalenia warsztatu i własnych umiejętności.

Książka w sposób typowo poradnikowy wskazuje, uwypukla i podkreśla, nie boi się wykrzykników i uwag, dzięki czemu czytelnik ma szansę poznania metod uznanych za najlepsze, sprawdzonych i wielokrotnie praktykowanych. Jednocześnie styl książki wydaje się być luźny, serdeczny i prosty, dzięki czemu skupiamy uwagę na faktach istotnych i wiedzę przejmujemy lekko, bawiąc się z autorką w odkrywanie piękna i artyzmu fotografii.

Jednocześnie wydanie książki, także zasługuje na ukłon w stronę Wydawnictwa – bardzo dobrej jakości papier, ładna wyrazista czcionka, piękna i wyraźna szata graficzna, która podkreśla mistrzostwo prezentowanych fotografii, to przyjemność dla czytelnika, której nie można nie zauważyć.

Polecam książkę wszystkim fotografom, jako jeden z najlepszych podręcznikowych albumów jakie udało mi się poznać i odkrywać. Jest fantastyczną podpowiedzią i instrukcją, która umożliwia ulepszanie własnej marki fotografii opierającej się na instynkcie i emocjach. Pokazuje inspiracje, które możemy czerpać od wielkich mistrzów, jednocześnie ucząc się patrzeć i dostrzegać, a nie kopiować. Ta pozycja urzekła mnie swoim przesłaniem, a jednocześnie uczy mnie jak trzymając aparat tworzyć sztukę, a nie reprodukcję…

_fot.3

_fot.4

_fot.5

 Czas wyjść poza podstawowe standardy Twojego fachu. Czas podważyć Twój sposób postrzegania!

Zawód fotografa ślubnego wymaga coraz większych umiejętności – artystycznych, technicznych i organizacyjnych. Jeśli masz już doświadczenie w tej dziedzinie, zapewne wiesz, jak przygotować się do tego dnia, by Twoja praca była sprawna i efektowna. Jednak świetne zdjęcia weselne to nie okazjonalne fotki, a wypadkowa jakości technicznej, uchwyconych w kadrze emocji oraz stylu. Jako fotograf musisz testować i doskonalić swoje umiejętności artystyczne oraz uwolnić kreatywność. Tylko wtedy będziesz w stanie zaoferować prawdziwie nowoczesny i wyróżniający się produkt!

Tracy Dorr rzuca wyzwanie i zachęca Cię, abyś swój kunszt wzniósł na kolejny poziom. Ta książka dedykowana jest właśnie tym fotografom, którzy chcą zmienić swój sposób postrzegania i zdobyć tak zwany „wyuczony instynkt„. Skoncentruj się więc na uchwyceniu ulotnych interakcji między ludźmi. Zobacz, w jaki sposób możesz lepiej „dostroić” się emocjonalnie do swoich modeli. Nie będziesz już polować na tradycyjne zdjęcia reportażowe. Od tej chwili będziesz szukać momentów o najwyższym natężeniu emocji – opowiadających historię w poruszający i innowacyjny sposób. Będziesz tworzyć dzieła sztuki, które pozostaną z klientem na całe życie!

Z tej książki dowiesz się, jak:

 • wczuwać się w emocje fotografowanych osób
 • szlifować umiejętności obserwacyjne i redukować czas reakcji
 • pracować efektywnie w tłumie i innych rozpraszających środowiskach
 • odczytywać mowę ciała, aby wyłapać pojawienie się świetnej okazji do zdjęcia
 • identyfikować osoby najważniejsze dla państwa młodych
 • korzystać z technik postprodukcyjnych w celu zaprojektowania artystycznych zdjęć
 • stworzyć wyjątkowe produkty i prezentacje, które napędzą sprzedaż Twoich zdjęć

Wzbudź zaufanie klientów i twórz zdjęcia pełne ekscytacji z ludźmi pełnymi zaangażowania!

Tracy Dorr
Profesjonalna fotografia ślubna. Zaawansowane techniki dla fotografów cyfrowych
Tytuł oryginału: Advanced Wedding Photojournalism: Professional Techniques for Digital Photographers
Tłumaczenie: Marcin Machnik
ISBN Książki drukowanej: 978-83-246-3968-7, 9788324639687
Data wydania książki drukowanej: 2012-08-01
Format: 215×280
Książka w kolorze
Cena: 39,90 zł (promocyjna: 31,92 zł).
Wydawnictwo: HELION
WIĘCEJ: TUTAJ

helion-logo-panorama

http://helion.pl/

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu HELION za udostępnienie egzemplarza do recenzji – Redakcja

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do „Profesjonalna fotografia ślubna” – Tracy Dorr

 1. avatar RK pisze:

  Portret Panny Młodej na pierwszym zdjęcie wygląda dziwnie. Te oczy wydają się być zdecydowanie za mocno podkreślone. Wygląda mi to na przesadny retusz zdjęcia. Lubię portrety ślubne pełne emocji, wyraźne, kolorowe, ale trzeba starać się zachować w tym umiar.

 2. avatar marta70 pisze:

  Wow, piękna, aż chyba podeslę ją mojemu ulubionemu fotografowi http://tomaszsadowski.pl/ :D.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Domowe pieczywo.
Kiedyś piekłam swój chleb, ale teraz nie mam na to po prostu czasu...
zakupy przez internet
Zwykle kupuję przez internet ubrania, buty, kosmetyki, chemie, torebki i akcesoria. Jednym słowem wszystko...
materac na zamówienie
> xxxyyy napisał/a:> Najlepiej jest właśnie szukać takich sklepów jak ten z materacami gdzie...
Prezent na Dzień Kobiet
Też tak uważam. Może bransoletka z charmsami? Taka biżuteria robiona jest z wysokiej...