URODA I ZDROWIE

BlogerChef. W sieci przepisów – zbiór przepisów blogerów!

22 października 2013, dodał: Redakcja

„BlogerChef. W sieci przepisów” to efekt wyprawy po kuchniach świata, którą odbyli najlepsi polscy blogerzy kulinarni. Podróży o innowacyjnej formule, pełnej wrażeń, niespodzianek i smakowitych dań. Projekt BlogerChef (blogerchef.pl) to zdrowa dawka pozytywnych emocji, twórczej pracy i wielkie wyzwanie, które podjęli amatorzy gotowania, dzielący się w sieci swoją pasją i doświadczeniami.

blog21

Książka stanowi podsumowanie konkursu „BlogerChef”, łączącego rywalizację w internecie z klasycznym konkursem kulinarnym. Do każdego z pięciu półfinałów kwalifikowało się ośmiu blogerów. Ich zadaniem było przygotowanie na żywo swojego autorskiego menu składającego się z dania głównego i przystawki bądź deseru. Spotkania półfinałowe odbywały się co miesiąc w najlepszych polskich restauracjach i hotelach. Wydarzenie stawiało na kreatywność, naukę i dobrą zabawę z garnkami w tle.

 

 

Zielone curry z dorszem, królik po prowansalsku, babeczki z pastą pandanową, trufle z kaszy kuskus oraz mus z kandyzowanego imbiru – to tylko niektóre z dań przygotowanych przez uczestników konkursu, wyłonionych przez wymagające jury, w którego skład wchodzili uznani polscy szefowie kuchni, restauratorzy i eksperci kulinarni pod przewodnictwem Mirka Drewniaka – mistrza kuchni, publicysty tematyki gastronomicznej i autora wielu książek kulinarnych. „BlogerChef. W sieci przepisów” jest publikacją, która udowadnia jak w ciągu ostatnich lat zmieniły się kulinarne zwyczaje Polaków. Pokazuje też, że polska blogosfera w kwestii kuchni ma coraz więcej do powiedzenia.

„Blogerzy są absolutnie fantastyczni. Mają w sobie tyle zapału i pomysłowości. Jestem pod ogromnym wrażeniem. (…) BlogerChef oznacza dużo zabawy w gotowanie, wzajemnej nauki oraz wymiany doświadczeń i tylko odrobinę rywalizacji” – mówi o inicjatywie Marek Mocny, kierownik gastronomii czterogwiazdkowego Hotelu Poziom 511. A Mirek Drewniak dodaje: – „Ci ludzie żyją kuchnią. My, eksperci, możemy się wiele od nich nauczyć”.

 

 

 

Organizatorzy inicjatywy BlogerChef:

Katarzyna Szatkowska – dietetyk na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, autorka bloga kulinarnego „W Krainie Smaku” (www.wkrainiesmaku.pl). Zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem wydarzeń kulinarnych. Ponadto jest ekspertem-dietetykiem portalu opiekanadchorym.pl.

 

Marek Bielski – twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” (www.DocenPolskie.pl), którego celem jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmują się eksperci, reprezentujący m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Fundację Klubu Szefów Kuchni oraz organizacje branżowe.

 

 

Tytuł: BlogerChef. W sieci przepisów
Stron: 224
Cena detaliczna: 49,99 zł
Oprawa: twarda
Premiera: 6 listopada 2013

Portal urodaizdrowie.pl jest partnerem medialnym projektu BlogerChef

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...