URODA I ZDROWIE

Primer do paznokci – co to jest i do czego służy?

11 stycznia 2021, dodał: Redakcja

Primer to jeden z najważniejszych preparatów używanych podczas robienia manicure, który ma ogromny wpływ na finalną trwałość paznokci hybrydowych, żelowych i akrylowych. Jest to preparat który zmienia PH płytki paznokcia, jednocześnie ją odtłuszczając i poprawiając przyczepność kolejnych warstw. Primer do paznokci rozwiązuje problemy z trwałością stylizacji oraz zapobiega zapowietrzeniom, przez co sprawdza się zarówno w przypadku osób ze zdrową jak i problematyczną płytką. W jaki więc sposób go używać i jakie primery znajdziemy na rynku kosmetycznym? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!

primer manicure hybrydowy

Rodzaje primerów do paznokci

W sklepach z produktami do paznokci znajdziemy dwa rodzaje primerów:

Primer kwasowy (acid) – jest to bardzo silny preparat na bazie kwasu metakrylowego, który intensywnie wytrawia i odkwasza płytkę. Primer kwasowy po aplikacji całkowicie odparowuje, przygotowując paznokcie do aplikacji kolejnych warstw. Jest to produkt stosowany przede wszystkim w przypadku problematycznych paznokci (np. tłustej płytki), o intensywnym zapachu, niezalecany dla osób wrażliwych.

Primer bezkwasowy (acid free) – jest to preparat niezawierający kwasu i nietracący jednocześnie swoich właściwości odtłuszczających. Primer bezkwasowy jest bardziej uniwersalny i bezpieczny, w związku z czym jest dedykowany osobom z mniej problematycznymi płytkami. Produkt ma łagodny zapach i działanie delikatniejsze od wersji kwasowej, a po zaaplikowaniu pozostawia lepką warstwę i połysk.

Jak stasować primer do paznokci?

Stosowanie primerów różni się w zależności od ich rodzaju. Primer aplikujemy na zmatowioną i odtłuszczoną płytkę paznokcia zachowując szczególną ostrożność, i uważając aby nie miał kontaktu ze skórą. Jak więc to dokładniej wygląda?

1. Przygotowujemy płytkę paznokcia przez odsunięcie narastających skórek i zmatowienie bloczkiem polerskim.
2. Zmatowione paznokcie odtłuszczamy i oczyszczamy wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem.
3. Aplikujemy wybrany primer wyłącznie na naturalną płytkę paznokcia, omijając skórki:

Primer kwasowy (acid) – aplikujemy na paznokieć punktowo, pozostawiając 1-2 niewielkie kropelki. Preparat sam rozprowadzi się po płytce, a następnie czekamy aż całkowicie wyparuje.

Primer bezkwasowy (acid free) – podobnie co w przypadku lakierów, aplikujemy cienką warstwę na paznokieć, następnie czekamy od 40 do 60 sekund aż primer wyschnie. Preparat po wyschnięciu pozostawia lepką warstwę i błysk, co jest naturalnym zjawiskiem.

4. Po nałożeniu primera możemy przejść do dalszych kroków, i w zależności od preferencji rozpocząć aplikację bazy hybrydowej, żelową lub masy akrylowej.

Jak aplikować primer – wskazówki

Poprawna aplikacja primera to jednak nie wszystko, bowiem bardzo istotny jest dobór jego rodzaju do aktualnego stanu płytki paznokcia. Na grupach i forach związanych z branżą manicure można spotkać się z przekonaniem że primer kwasowy stosuje się pod akryl, co nie jest prawdą. Tak więc w przypadku bardzo problematycznych paznokci wybieramy primer kwasowy, natomiast w przypadku mniej problematycznej płytki wybieramy primer bezkwasowy. Kolejnym ważnym elementem jest dokładne zakręcanie buteleczki z preparatem, gdyż jeżeli pozostawimy go zbyt długo odkręconego może parować i tracić swoje właściwości.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wazelina zamiast odżywki do rzęs?
Lepszy jest olejek rycynowy, ale trzeba uważać, żeby nie dostał się do oka...
Ekskluzywne ciuchy - gdzie?
Też lubię, ale też lubię też ubrania od projektantki Agaty Wojtkiewicz ;)
Czemu kobiety wolą drani?
Z draniem jest ciekawiej, bardziej ekscytująco.. Znika nuda, rutyna codzienności... Można zaszaleć,...
Gazetki promocyjne.
U mnie to bardziej jest na zasadzie reklamy w tv czy necie,...