URODA I ZDROWIE

Poznaj skuteczne sposoby na wypadające włosy

13 września 2018, dodał: EKSPERTKA

Problem wypadania włosów powraca jak bumerang. Choć nie od dziś wiadomo, czym najczęściej jest spowodowany, to jednak nie wszyscy są w stanie zaakceptować ten fakt. W większości przypadków ten proces jest nieunikniony, jednakże przedstawimy Wam sposoby, które mogą go nieco spowolnić.

Każdy z nas traci od 50 do 100 włosów dziennie. To dużo, prawda? Nie przeraża to już tak bardzo, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że człowiek średnio ma ich na głowie od 80 do 150 tys. sztuk.

Najpierw skonsultuj u odpowiednich specjalistów

Problem wypadania włosów jest jednak dla wielu z nas bardzo poważną i często krępującą sprawą. Coraz więcej osób, które zauważyły ten fakt, uważa, że pomocny w zatrzymaniu tego procesu może być specjalista dietetyki, który poleci spożywanie odpowiednich posiłków oraz witamin. Technik usług kosmetycznych jest kolejnym i również bardzo dobrym doradcą w kwestii doboru, na przykład specjalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy.

Łysienie nie tylko u mężczyzn

W błędzie jest ten, kto myśli, że łysienie dotyka jedynie mężczyzn. Badania dowodzą, że aż 20% dorosłych kobiet w Polsce również dotyczy ten problem. W większości przypadków jest to łysienie androgenowe, czyli takie, na które wpływ mają: gospodarka hormonalna oraz uwarunkowania genetyczne. Są również inne przyczyny wypadania włosów u kobiet, między innymi anemia, ciąża, czy długotrwały stres. Niewątpliwie jest to często traumatyczne przeżycie, bo przecież mocne i gęste włosy są jednym z największych atutów!

Jak się okazuje, nie tylko kobietom zależy na dobrym wyglądzie. Coraz częściej mężczyźni postrzegają łysienie jako sprawę, która w znaczący sposób może wpłynąć na ich niektóre aspekty życia, np. podczas szukania pracy czy w momencie zawierania nowych znajomości. Duży odsetek mężczyzn uważa, że brak włosów na głowie jest dla nich krępujące, ale tracą też pewność siebie.

Stres, używki, niezdrowe jedzenie

Jednym z głównych przyczyn wypadania włosów może być stres spowodowany sytuacjami z życia codziennego. Jeśli należysz do osób, które nadmiernie przejmują się rzeczami często niemającymi aż tak wielkiego znaczenia, jak może się to wydawać to wiedz, że wpływa to negatywnie na porost włosa i uszkodzenie jego struktury. Podobnie jest w przypadku używek i niezdrowego jedzenia.

Poniżej zaproponujemy Ci kilka sposobów, aby zatrzymać proces wypadania włosów:

odżywiaj się zdrowo– jesteś tym, co zjesz, więc jeśli Twoja dieta będzie bogata w owoce i warzywa, to na pewno wpłynie to pozytywnie nie tylko na Twoje zdrowie i lepsze samopoczucie, ale również na kondycję włosów.

zaprzestań spożywania substancji mocno uzależniających, takich jak: papierosy czy alkohol, lub ogranicz ich spożycie.

uprawiaj sport– to świetnie dotleni Twój mózg, a także ożywi cebulki włosa.

przyjmuj maksymalnie dużo witamin.

używaj sprawdzonego szamponu– najlepiej, aby miał w sobie jak najmniej sztucznych składników takich jak lateks. Im mniej, tym lepiej.

masuj głowę i pobudzaj cebulki.

spróbuj kuracji ampułkowej– to dość kosztowna sprawa, ale niektóre naprawdę działają. Najlepiej w tej sprawie udać się do specjalisty.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kłujący ból brzucha
Problemy z trawieniem, problemy z wątrobą skutecznie leczy Hepeel (https://www.centrumhomeopatii.pl/product/details/heel-hepeel-n-tabl-podj-50-tabl.html). Lek homeopatyczny, bezpieczny...
Dziecko moczy się w nocy
Dziecko może moczyć się w nocy z różnych powodów, zwykle to jest stres,...
Przeziębienie i grypa-domowe sposob…
Tran do picia, tran w kapsułkach, albo Tranvit z czosnkiem. Wiele jest produktów...
Kosmetyki do stóp
Ja lubię krem wiesiołkowy - polski Gal w apteki. Krem nie jest przeznaczony...