URODA I ZDROWIE

Powrót do żywych, czyli jak uporać się z kacem?

26 sierpnia 2020, dodał: Redakcja

 

Wiele okazji w naszym życiu to wyjątkowe chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci. Czasami spontaniczne wyjście ze znajomymi na weekendową imprezę może być epickie. Jak się ma do tego kac?

impreza

Zdarza się, że różnego rodzaju uroczystości okraszone są wyśmienitym jadłem i nie mniej pysznymi napitkami. Wesele to sztandarowy przykład tego, że można dużo i mocno, a do tego w różnym wydaniu. Taki swoisty miszmasz zaowocować może zatruciem alkoholowym, co znacząco utrudnia nasze funkcjonowanie. Nawet wyjście na miasto potrafi przerodzić się w coś więcej. Niestety nie zawsze następny dzień jest wolny od zobowiązań i złożonych obietnic. W słabej formie raczej ich nie zrealizujemy, a czasami nie można przełożyć deadlineu. Co wtedy?

Kac – skąd się wziął?

Zatrucie alkoholowe to bardziej poważny stan niż sam kac, choć te terminy potocznie używa się na przemian. Statystycznie w ciągu roku Polacy wypijają 10 l czystego alkoholu – to 50 butelek wódki lub 120 butelek wina albo 480 puszek piwa. Wpływ na nasze samopoczucie ma także to, co spożywamy. Czasami jedna kolejka więcej potrafi przenieść nas w świat fantazji i zabawy, ale skutki tego lądowania odczujemy następnego dnia. Kończy się zwykle na bólu głowy, światłowstręcie, odczuwamy wzmożone pragnienie, dreszcze i nudności, a niektórych dopada biegunka. Możemy być rozdrażnieni i smutni, co wpływa również na nasze najbliższe otoczenie. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Tutaj znajdziesz regenerację

W regeneracji pomoże posiłek oraz napoje – już bez procentów, które wspomogą nasz organizm w usunięciu alkoholu. Najważniejsze to uzupełnienie utraconych minerałów i witamin. Zapewnić je mogą kroplówki na kaca, które dostarczą wszystkie wypłukane składniki. Warto także nawodnić organizm i wspomóc się sokiem pomidorowym, a także suplementami diety bogatymi w magnez, żelazo i inne przydatne składniki. Pomóc mogą także napoje izotoniczne, które posiadają dużą dawkę elektrolitów. Warto pamiętać, że uzupełnienie płynów należy rozpocząć zaraz po imprezie, a przed pójściem spać. Jeśli nie będzie takiej możliwości, a następnego dnia musimy być pełni sił, to optymalnym rozwiązaniem wydają się kroplówki witaminowe. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na https://witaminowe-kroplowki.pl/.

O czym warto pamiętać?

Prysznic potrafi postawić na nogi, podobnie, jak spacer na łonie natury. Świeże powietrze na początku może zawrócić nam w głowie, ale w dłuższej perspektywie sprawia, że czujemy się lepiej. Spacer wzbogacony posiłkiem i kolejnymi dawkami wody lub elektrolitów wpłynie pozytywnie na nasze ogólne samopoczucie. Niektórzy preferują aktywność fizyczną, aby szybko wypocić alkohol, ale nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. Ponadto podjęcie wysiłku zaraz po przebudzeniu nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej chwilę odczekać, zjeść pełnowartościowe śniadanie, pozwolić wodzie zacząć działać i dopiero wówczas ruszyć w trasę. Nie mniej wspomniane rozwiązania nie zawsze są możliwe do realizacji. Jeżeli nasze odtrucie alkoholowe ma nastąpić szybciej, to warto pomyśleć o wspomnianych wyżej wariantach.

Kac to nierówny przeciwnik. Istnieją jednak rozwiązania, które skutecznie go pokonują. Jedne wymagają czasu, a inne mogą przynieść poprawę kondycji bardzo szybko. Wszystko uzależnione jest od naszej aktywności i obowiązków w dniu następnym. Nie mniej dobrze wiedzieć, że pogotowiu mamy sposoby do skutecznej walki z kacem.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Operacja laserem na oku - obawy...
Witam ja szczerze od siebie mogę polecić taką klinike okoekspert, miałem tam swoją...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...