URODA I ZDROWIE

Powikłania w medycynie estetycznej – dlaczego wybór lekarza jest ważny?

22 listopada 2019, dodał: Redakcja

Gałąź medycyny estetycznej bujnie rozwija się z miesiąca na miesiąc, z roku na rok. Zabiegi tego typu bywają jednak dość inwazyjne, dlatego wybór lekarza jest niezwykle istotny. Jak ustrzec się powikłań i w sposób bezpieczny korzystać z rozwijającej się medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna dość mocno ingeruje w ludzkie ciało. Choć często bywa mylnie utożsamiana z zabiegami kosmetycznymi, które zazwyczaj bazują na prowadzeniu odpowiedniej pielęgnacji wierzchniej partii skóry, to faktycznie działa w sposób inwazyjny. Naświetlanie laserem, traktowanie skóry falami prądu, ultradźwiękami, działanie poprzez uraz, chemiczne lub mechaniczne podrażnienie skóry – każda z tych metod pozwala na doskonałą skuteczność wybranego zabiegu, ale jednocześnie wiąże się z możliwością zaistnienia wielorakich powikłań. Pamiętając jednak o tym, by spełniać konkretne warunki, ryzyko to spada niemal do zera.

Profesjonalista

Jednym z najbardziej istotnych czynników zależnych od pacjenta, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo, lub jego brak, podczas wykonywania zabiegu, jest wybór odpowiedniej placówki i odpowiedniego lekarza. Doświadczenie i umiejętności specjalisty wykonującego zabieg pozwoli mu na właściwą kwalifikację pacjenta do zabiegu, zaproponowanie rozwiązań, które będą najbardziej efektywne. To lekarz na podstawie wywiadu medycznego i poznanej historii chorób pacjenta musi umieć określić, jaki typ zabiegu, a także rodzaj wykorzystywanych substancji i preparatów podczas zabiegu wpłynie na pozytywny efekt. Najczęściej bowiem ryzyko polega na bezmyślności lub braku kompetencji lekarza. Warto więc zrobić porządny rekonesans przed umówieniem się na wizytę lub zabieg, znaleźć osobę godną zaufania, polecaną przez innych, wysoce kompetentną, o doskonałej medycznej reputacji.

Powikłania – to nic nowego

Powikłania po zabiegu są niemal wpisane w każdy zabieg ingerujący w ciało. Oczywiście, profesjonalny sprzęt, bezpieczne materiały i wyszkolony personel medyczny znacząco zmniejsza ryzyko ich wystąpienia. Pacjentowi należy się poinformowanie przed wykonaniem zabiegu o możliwych jego powikłaniach, lekarz natomiast musi potrafić błyskawicznie zareagować we właściwy sposób w razie ich wystąpienia. Odpowiednio dobrana taktyka unicestwienia powikłań i skutków ubocznych i szybkość działania może w niedługim czasie usunąć nieprzyjemne dolegliwości po zabiegu. Więcej na temat medycyny estetycznej na stronie https://medycynaestetyczna.waw.pl/.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Powikłania w medycynie estetycznej – dlaczego wybór lekarza jest ważny?

  1. avatar chantilly22 pisze:

    Faktycznie, najlepiej dużo poczytać o danym specjaliście zanim się go wybierze

  2. avatar Karola.Warszawa pisze:

    Bardzo dobry artykuł.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator z Philipsa ;) Ahh te czasy, to byl chyba satinelle...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...