Pończochy uciskowe na obrzęk limfatyczny – jak je właściwie stosować? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Pończochy uciskowe na obrzęk limfatyczny – jak je właściwie stosować?

27 marca 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Istotnym elementem leczenia obrzęków limfatycznych jest odpowiednia fizjoterapia, która polega w głównej mierze na drenażu limfatycznym. Jest to masaż, który ma na celu pobudzenie pracy naczyń chłonnych, by umożliwić swobodny przepływ limfie. Aby terapia była skuteczna, niezmiernie ważne jest wprowadzenie kompresjoterapii w postaci bandażowania, które na początku powinien wykonywać lekarz, a w późniejszym czasie sam pacjent. Z myślą o ich wygodzie, producenci wyrobów medycznych stworzyli specjalistyczne pończochy uciskowe na obrzęk limfatyczny, które zastępują niewygodne bandaże. Zastanawiasz się, czy łatwo je stosować? O tym poniżej.

Jak wygląda pończocha uciskowa na obrzęk limfatyczny?

Pończochy uciskowe na obrzęk limfatyczny https://venoflex.pl/produkt/ponczocha-mobiderm-autofit/ to nowoczesne, zaawansowane technologicznie wyroby medyczne. To nic innego, jak długie nogawki, które zapewniają nieinwazyjne i dyskretne utrzymanie rezultatów kompresji dziennej nocą oraz kontynuowanie terapii przeciw obrzękom podczas snu. Pończochy na obrzęk limfatyczny to produkty półotwarte, które dostosowują się do zmian kształtu ciała zachodzących wraz z upływem czasu trwania terapii. Wyprodukowane są z wysokiej jakości, bezpiecznego dla skóry miękkiego materiału elastycznego, który ma zapewniać delikatny ucisk. Wewnątrz każda pończocha uciskowa na obrzęk limfatyczny zawiera produkt Mobiderm, który przy pomocy mikromasaży wspiera pobudzanie krążenia limfatycznego.

Pończochy na obrzęk limfatyczny – jak właściwie stosować?

Jeżeli pragniemy, by wybrana przez nas pończocha uciskowa na obrzęk limfatyczny właściwie wspierała naszą terapię, to musimy na samym początku właściwie dopasować jej rozmiar do naszej chorej kończyny. W tym celu należy dokonać pomiaru nogi w trzech punktach (3 cm pod fałdem pośladka, w najszerszym i najwęższym miejscu łydki).

Po zakupie warto przed pierwszym użyciem pończochy uciskowe na obrzęk limfatyczny wyprać i wysuszyć. Następnie musimy zapoznać się z instrukcją obsługi wyrobu. Samo zakładanie nie jest trudne. Należy otworzyć zapięcia produktu po jednej jego stronie i włożyć do niego stopę. Następnie należy ostrożnie go nasunąć wzdłuż chorej kończyny do linii fałdu pośladkowego, tak by utrzymać pończochę w pozycji prostej. Następnie wszystkie rzepy należy umieszczać w danych obszarach, kolejno od stopy aż do fałdu pośladkowego. Czynność tę należy wykonywać etapami, zgodnie z zaleceniami lekarza. Gdy pończocha uciskowa na obrzęk limfatyczny znajdzie się na miejscu, warto kończynę rozmasować, by zagwarantować równomierny i odpowiedni rozkład bloczków piankowych. Jeśli chcemy zdjąć produkt, należy odpiąć wszystkie rzepy i gotowe.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz