Polka autorką światowej okładki do sagi Summoner! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Polka autorką światowej okładki do sagi Summoner!

7 października 2015, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

POLKA AUTORKĄ ŚWIATOWEJ OKŁADKI DO SAGI SUMMONER: ZAKLINACZ!

KSIĘGA PIERWSZA: „POCZĄTEK”,

debiutuje dziś, 7 PAŹDZIERNIKA!

1 Taran Matharu _SUMMONER_POCZĄTEK front grzbiet GOTOWY.indd

Wydawnictwo Jaguar prezentuje sagę Summoner: Zaklinacz, nową trylogię fantasy, która podbiła serca miłośników gatunku i w zawrotnym tempie zdobyła popularność na platformie wattpad.com

Książka autorstwa Tarana Matharu, która do końca roku pojawi się w 13 krajach zachwyca nie tylko fabułą, która z powodzeniem łączy sagę Pokémon, Harry’ego Pottera, Władcę Pierścieni oraz najbardziej spektakularne elementy gry League of Legends, lecz także fantastyczną okładką.

Autorką grafiki jest Małgorzata Gruszka, Polka mieszkająca w Łodzi. Artystka na co dzień projektuje gry komputerowe. Dwa lata temu podążając za wyzwaniami odpowiedziała na ogłoszenie autora książki, Tarana Matharu. Nie spodziewała się, że wkrótce cały świat będzie oglądał jej prace na okładce „najbardziej ekscytującego debiutu 2015 roku” (Juliet Mushens, United Talent Agency).

Na jednej ze stron dla grafików znalazłam ogłoszenie. Taran potrzebował kogoś kto będzie wykonywał ilustracje do jego powieści graficznej, a ja chciałam spróbować sił we współpracy z kimś spoza Polski.” – opisuje artystka.
Dla mnie niesamowita jest dbałość Tarana o każdy szczegół. Tyczy się to książki, jak i ilustracji. Ilość poprawek i zmian jest czasem naprawdę bardzo duża. Autor miał przemyślany każdy szczegół. Przesłał mi opis i kilka referencyjnych zdjęć. Od razu bardzo spodobały mi się jego pomysły. Każdy element, który chciał umieścić na okładce miał swój charakter” – dodaje Gruszka.

Jakie emocje towarzyszyły autorce okładki po lekturze książki?„Summoner to genialna książka. Naprawdę ciężko się od niej oderwać. Po kolejnym rozdziale mówisz sobie, że to już ostatni na dzisiaj, ale jak dochodzisz do końca czytasz kolejny, bo tak bardzo chcesz wiedzieć co się wydarzy. Szczerze ją polecam

Poza okładką, Małgorzata Gruszka zaprojektowała również grafiki wykorzystane w spektakularnym zwiastunie książki. „Niektóre z tych ilustracji są bardzo skomplikowane, więc zajęło to naprawdę dużo czasu. Nad pierwszą grafiką pracowałam kilka tygodni. Do innej podchodziłam kilka razy, bo ciągle coś nam nie pasowało. Z animowaniem poszło szybciej niż to sobie zakładałam. To były pracowite miesiące

Efekty jej pracy można zobaczyć oglądając zwiastun sagi Summoner: Zaklinacz https://youtu.be/wVjGSi6L-2U

Ilustracja zaprojektowana przez Polkę tak bardzo spodobała się światowym wydawcom, że postanowili oprzeć na niej wszystkie wydania książki Summoner: Zaklinacz. Poza Polską saga dostępna jest w Czechach, Rosji, Francji, Brazylii, Bułgarii, Kanadzie, Australii, Hiszpanii, USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz na Tajwanie.

Wydawnictwo Jaguar poprosiło Małgorzatę Gruszkę, by specjalnie dla polskich czytelników stworzyła mapę świata wykreowanego przez autora. Fantastyczna grafika została dołączona do książki.

_summoner_mapaswiata

Taki fenomen zdarza się raz na dekadę!

Saga Summoner: Zaklinacz narodziła się w głowie 25-letniego Brytyjczyka, Tarana Matharu. W 2013 roku autor postanowił wziąć udział w akcji “NaNoWriMo (National Novel Writing Month)” i rozpoczął codzienną publikację rozdziałów książki Summoner na platformie wattpad. Opowieść tak bardzo spodobała się czytelnikom, że polecali ją przyjaciołom, i w konsekwencji po niecałym kwartale pierwsze rozdziały Zaklinacza przeczytało ponad milion osób. Po sześciu miesiącach trzy miliony, a teraz już prawie siedem!

Sukcesem Tarana zainteresowały się media oraz wydawnictwa, które same zaczęły pukać do jego drzwi. Takie przypadki można policzyć na palcach jednej ręki.

„Strona za stroną, rozdział za rozdziałem, ogarniała nas coraz większa euforia! To jest super! Człowiek nie może się oderwać, przywiązuje się do bohaterów i kiedy dociera (po nieprzespanej nocy) do ostatniego zdania, jest wściekły, że na drugi tom musi czekać. (…) Znacie to uczucie? Nie jest ono częste, prawda? Ta książka to prawdziwy fenomen i trafia prosto do serca!”. – piszą w dołączonym do książki liście właścicielki Wydawnictwa Jaguar, Ewa Holewińska i Anna Pawłowicz.

„Początek” – Pierwsza księga w serii SUMMONER: ZAKLINACZ

debiutuje dziś, 7 października.

 

_summoner_plansza_z_ksiazka

Autor bawi się konwencjami fantasy tworząc rozrywkową opowieść, która spodoba się miłośnikom gatunku” [Kirkus Reviews]

Mocny debiut” [Publishers Weekly]

Ta lektura to czysta przyjemność” [Sharon Rawlins, Schools Library Journal]

Momentami serce biło mi szybciej. Czytając tę książkę przypomniał mi się Eragon i Pokémony. Chętnie przeczytam ją jeszcze raz. “ [Nerd and Librarian]

Jeśli podobał Wam się Władca Pierścieni lub Harry Potter, pokochacie tę książkę” [Scifi Now]

Fletcher to najlepszy bohater, z którym zetknęłam się w książkach” [Teenreeds.com]

Cudowny początek wspaniałej serii. Chce takiego demona jak Ignatius!!! Proszę, proszę, proszę!!” [Dark Readers]

Najbardziej ekscytujący debiut 2015 roku” [Juliet Mushens, United Talent Agency]

 

1 Taran Matharu _SUMMONER_POCZĄTEK front grzbiet GOTOWY.indd
Opis fabuły:

Imperium Hominum grozi niebezpieczeństwo. Nadciągają żądne krwi hordy orków. Dostrzegając zagrożenie, Elfy z północy zawiązują niełatwy sojusz z mieszkańcami Imperium. Nawet będące w sporze z ludźmi krasnoludy przyłączają się do walki. Trzy rasy łączą siły w wojnie z bezlitosnymi orkami. To jednak nie wystarcza. Szamani Orków przywołują okrutne demony, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatnią nadzieją na wygraną jest Akademia Vocanów, gdzie szlachetnie urodzeni uczą się sztuki przywoływania demonów. Właśnie tam spotykają się początkujący zaklinacze: księżniczka Elfów, przepełniony goryczą krasnolud oraz Fletcher, młodzieniec z tajemniczą przeszłością. Tylko oni mogą odmienić losy Imperium. Wkrótce staną oko w oko z niewyobrażalnym złem…

O autorze:

_summer_zdjęcie autoraTaran Matharu urodził się w Londynie. Od dziecka uwielbiał czytać i wymyślać historie. Spisał pierwszą gdy miał 9 lat. Ukończył z wyróżnieniem studia na wydziale zarządzania. Po odbytym stażu w Penguin Random House, jednym z najbardziej prestiżowych wydawnictw w Wielkiej Brytanii postanowił wziąć udział w akcji “NaNoWriMo (National Novel Writing Month)”, gdzie rozpoczął codzienną publikacje rozdziałów książki Summoner na platformie wattpad. Dziś, 25-letni mężczyzna może pochwalić się siedmioma milionami czytelników oraz międzynarodowym sukcesem. Summoner: Zaklinacz w tym roku pojawi się w 13 krajach. Matharu Mieszka w Londynie. Każdą wolną chwilę przeznacza na podróże.

Autor: Taran Matharu
Tytuł: Początek
Seria: Summoner
Księga w serii: Pierwsza
Data wydania: 7 października 2015
Tłumaczenie: Grzegorz Komerski
Tytuł oryginału: Summoner: The Novice
ISBN: 978-83-7686-307-8
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 424
Wymiary: A5
Kategoria: dla młodzieży, fantasy
Cena: 39,90 zł

 

_jaguar_logo_baner

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sztućce
Ja na swoich chcę zrobić grawer, ciekawe ile kosztuje taka usługa. ...
Platoniczna miłość to strata czasu…
Nie w tych czasach...Teraz to raczej niedostępna kobieta budzi niechęć....
Nie umiem z nim zerwać..
Empatia często kobiety gubi.....
Urlop wychowawczy
Jak jest 500+ to mało której kobiecie się chce pracować dodatkowo....