Polecamy styczniowe nowości Wydawnictwa Luna!

15 stycznia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zimowy czas to znakomita okazja by sięgnąć po ciekawą książkę, która nie tylko zapewni rozrywkę, ale też odkryje przed nami nowe aspekty życia i pomoże wprowadzić zmiany, które zaowocują w przyszłości. wśród nowości tego miesiąca polecamy Waszej uwadze kilka propozycji Wydawnictwa Luna, które zaprasza do lektury miłośników powieści obyczajowych i thrillerów, a także rodziców i tych, których od zawsze fascynowała potęga gór. Oto premiery stycznia, które warto poznać:

Kaija Puura: Jak wychować dziecko na fajnego człowieka

Fiński sekret najszczęśliwszych dzieci na świecie!

Żeby wyrosnąć na fajnego dorosłego, dziecko potrzebuje miłości, docenienia, zdrowych granic, i poczucia, że jest szanowane. Ponieważ życie nie przebiega według podręcznikowego scenariusza, autorka uczy, jak możemy wspierać kompetencje emocjonalne naszego dziecka i jak pracować zespołowo w rodzinie. Opiera się na prawdziwych przykładach. Nie krytykuje, ale wskazuje rodzicom praktyczne narzędzia, z których mogą skorzystać także w trudniejszych przypadkach, takich jak dziecięce napady wściekłości, wieczne „nie”, posiłki, ustanawianie porządku dnia, czy trudne powroty z placu zabaw. Pokazuje też, jak się przy tym wszystkim za bardzo nie spinać i złapać zdrowy dystans.

Kaija Purra wykłada psychiatrię dziecięcą na Uniwersytecie w Tampere i pracuje jako lekarka w Szpitalu Uniwersyteckim w Tampere. Aktywistka w organizacjach wspierających zdrowie psychiczne dzieci. W badaniach skupia się na rozwoju najmłodszych dzieci oraz czynnikach wpływających na ich zdrowie psychiczne. W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery napisała szereg publikacji na temat psychologicznego podejścia do małych dzieci, które ukazywały się w krajowych i międzynarodowych czasopismach naukowych. W książce przekłada wnioski z badań i doświadczenia na codzienną praktykę, tak, by każdy rodzic mógł z niej skorzystać.

Fajni ludzie zauważają innych: mówią „dzień dobry” i „dziękuję”, najczęściej zwracają się do ludzi przyjaźnie i z szacunkiem. Potrafią wyrazić swoje opinie i życzenia. Nie popadają łatwo w konflikty, tylko biorą pod uwagę innych i są gotowi negocjować w kwestiach, które ich z nimi różnią. Sprawiają, że w ich towarzystwie ludzie sami czują się akceptowani i interesujący, a ponadto dają im poczucie przynależności do grupy. Interakcje i współpraca z fajnymi ludźmi wydają nam się łatwe, dlatego że działają oni spójnie i zachowują się przewidywalnie. Fajnych ludzi wyróżnia również szczerość wobec innych. Nie próbują zawstydzać, oszukiwać ani stawiać drugiego człowieka w złym świetle.

Amy McCulloch: Bez tchu

Klimatyczny thriller i niewiarygodna dawka informacji o himalaizmie i górze Manaslu.
Sześcioro nieznajomych. Jeden morderca.
I walka o przetrwanie. . .

Dziennikarka Cecily Wong otrzymała życiową szansę – ma dołączyć do elitarnego zespołu, który chce zdobyć jeden z najwyższych szczytów świata – Manaslu. Ale sprawy szybko przybierają niepomyślny obrót. Niewyjaśniona kradzież. Okropny wypadek. Przerażający liścik: Na górze jest morderca.

Wyruszyło sześcioro nieznajomych… Ilu powróci?

Amy McCulloch jest kanadyjską autorką pochodzenia chińskiego. „Bez tchu” to jej debiutancki thriller, który stał się światowym bestsellerem. We wrześniu 2019 roku została najmłodszą Kanadyjką, która wspięła się na Manaslu w Nepalu – ósmą pod względem wysokości górę świata. Zdobyła także Aconcaguę, najwyższy szczyt na obszarze obu Ameryk, przy temperaturze -45ºC i wiatrach wiejących z prędkością 90 km/h, i zwiedziła każdy z siedmiu kontynentów.

Przejmująca dreszczem gra o wysoką stawkę na dużych wysokościach. Jestem zachwycony. [Matt Haig]

Siedziałam jak na szpilkach. Obowiązkowa lektura 2022 roku. [Sarah Pearse]

Zapierająca dech, niezwykle oryginalna i emocjonująca [„Daily Express”]

Pełna napięcia, mrożąca krew w żyłach i przerażająca [Claire Douglas]

Wstrząsająca, obrazowa i zupełnie wyjątkowa [Abigail Dean]

Wywołująca zawroty głowy książka, która przybliża czytelnikom świat himalaistów. [Nita Prose]

Fakt, że McCulloch rzeczywiście zdobyła szczyt Manaslu, pozwolił jej osadzić swój thriller na doświadczeniu z pierwszej ręki. McCulloch wie, jak to jest wziąć udział w komercyjnej wspinaczce z przewodnikiem na ośmiotysięcznik.
Wie, jak to jest być względnym nowicjuszem – otoczonym przez przewodników, Szerpów i wspinaczy, którzy mają o wiele większe doświadczenie w górach.
Wie, jak to jest być umieszczonym w społeczności ambitnych i czasami niezgadzających się ze sobą obcych ludzi w otoczeniu, które wymaga bezwzględnej współpracy i wzajemnego zaufania.
Wie jak czuje się być jedną z niewielu kobiet na górze, stając się obiektem niechcianych zalotów.

MCuloch prezentuje wiedzę wiedzę z pierwszej ręki, czym zdobywa zaufanie czytelnika, a sama fabuła – to nieustanne wiszenie na krawędzi: przeplatające się ze sobą osiągnięcia alpinistów i niewygodne informacje oraz tragiczne zgony, które rzucają światło na mniej godne podziwu aspekty alpinizmu. [Climbing.com]

Dorota Milli: Kobieta w deszczu
Saga nadmorska tom 1

Trzy kobiety, trzy pokolenia, które mierzą się ze swoimi problemami, a każda z innej perspektywy patrzy na świat. Czy mogą sobie wzajemnie pomóc?

Aletta Różańska po śmierci swojego mentora przejmuje w spadku jego gabinet i otwiera własną praktykę. Oddana pracy i pacjentom psychoterapeutka prowadzi spokojne życie, zachodzi w nim jednak duża zmiana, gdy w drzwiach jej gabinetu pojawiają się dwie kobiety.

Julia wątpi we wszystko, zwłaszcza w siebie, przez chaos myśli nie panuje nad uczuciami. Martwi się, że dzieje się z nią coś niedobrego. Zastanawia się, czy miłość rani, czy jest lekarstwem na całe zło. Narzeczony oddala się od niej, związek przechodzi kryzys, a ona zgłasza się po pomoc.

Żywiołowa Eryka, z mężem i dwoma synami, czuje, że jej życie przypomina jazdę bez trzymanki. Nie jest w stanie zaakceptować zmian, nie radzi sobie z emocjami. Wybiera gabinet doktora Zakrzewskiego, ale na miejscu spotyka kobietę.

Gdy wydaje się, że wszystko zawodzi i nie możemy poradzić sobie ze sobą, najlepszym wyjściem jest zapisać się na terapię.

L.J. Shen: Bad Cruz

Wyśmienita komedia romantyczna – historia, przy której padniesz z zachwytu… albo przynajmniej pękniesz się ze śmiechu.

Mogłabym powiedzieć, że Cruz Costello to mój arcywróg.
Ale w tym celu musielibyśmy uznać swoje istnienie, a ignorujemy siebie nawzajem od ponad dziesięciu lat.

On jest ulubieńcem całego miasta. Szanowanym futbolistą, który został lekarzem.
Ja jestem tylko dziewczyną, która zaszła w ciążę w wieku szesnastu lat i teraz pracuje w knajpie.

W Fairhope traktują go jak członka elity.
Ja mogę liznąć sławy tylko dzięki złośliwym plotkom krążącym na mój temat.

On jest przy kasie. A ja… mogę co najwyżej stanąć za kasą.

Kiedy jego brat zaręcza się z moją siostrą, rodzice Cruza zapraszają obie rodziny na przedślubny rejs. Niestety ja i Cruz trafiamy na inny statek.
Czeka mnie dziesięć okropnych, męczących dni w towarzystwie człowieka, którego nie mogę znieść (co oczywiście jest moją winą).

Jednak wraz z ilością wypitego alkoholu wychodzą na jaw tajemnice i zaczynam się zastanawiać: Czy mogę raz jeszcze podjąć ryzyko w miłości?






FORUM - bieżące dyskusje

Pastelowy makijaż oczu
Dla blondynek to jest dobra opcja, ale brunetki potrzebują wyrazistych makijaży...
Opalona skóra
Picie soku z marchwi powoduje też taki opalony odcień skóry...
Praca w dużej firmie a zarobki
Często takie duże firmy mają nieormowany czas pracy i za nadgodziny nikt nie płaci...
Kolczyki
Fajne są takie z dodatkiem naturalnych kamieni, np. hematytu, kwarcu itp.