Połamane włosy, trzaskający mróz! – Jak dbać o włosy zimą? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Połamane włosy, trzaskający mróz! – Jak dbać o włosy zimą?

23 grudnia 2015, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zimą błędny dobór kosmetyków daje się szczególnie we znaki. Sezon grzewczy, drastyczne dla włosów i skóry głowy skoki temperatur, niedosuszone kosmki, stanowią zaledwie część z głównych przewinień, których dopuszczamy się wobec jednego z największych atutów urody.

shutterstock_234377146

Fryzura przestaje nas zdobić wraz z chwilą, gdy nasze włosy tracą blask, pod wpływem niedomkniętych łusek ulegają elektryzowaniu, łatwo się łamią i rozdwajają. Dowiedz się jak dbać o włosy, a także jak powinna przebiegać ich regeneracja w miesiącach zimowych.

Przywróć żywotność włosom!

Troskliwa pielęgnacja włosów zimą jest nieodłączna z dbałością o delikatną skórę głowy, w którą to właśnie uderza mróz. Wątpliwości odnośnie tego, jak wzmocnić włosy przewijają się w rozterkach wielu pań. Kosmki wypadają częściej, niż zwykle, co podyktowane jest niemożnością rozszerzenia naczyń krwionośnych. W konsekwencji włosy nie są zdolne przyswoić wraz z kosmetykami niezbędnych dla ich kondycji substancji.

Chcąc zachować zdrowe włosy musimy co tydzień stosować maskę, do której najważniejszych zadań należeć będzie nawilżenie skóry głowy, domknięcie łusek oraz odżywienie cebulek.

Rozgrzane kaloryfery doprowadzają do przesuszeń włosów. Gorąca woda i ciepły strumień suszarki szkodzą strukturze kosmków, ograniczmy je do minimum, bądź suszmy zimnym powietrzem. Pamiętajmy też by trzymać suszarkę na 20 cm od włosów. Ciepło stymuluje gruczoły łojowe, przez co przetłuszczenia stają się częstsze.

Zainwestuj w suszarkę z funkcją jonizacji. Unikniesz elektryzowania się włosów.

Włosy przed wyjściem z domu powinny być całkowicie suche. Nawet lekko wilgotne kosmki są podatne na rozdwojenie końcówek i drastyczne zmrożenie, które negatywnie odbije się na kondycji cebulek.

Lokówkę oraz prostownicę stosuj sporadycznie i wyłącznie po zastosowaniu preparatów termoochronnych.

Szkody wynikające z ostrego, porywistego wiatru ograniczy upięcie włosów.

W tym sezonie, niech w łazience zagoszczą szampony z serii zimowych. Nawilżanie włosów jest możliwe, dzięki kompleksom starannie dobranych składników. Mycie włosów powinno przebiegać w chłodnej wodzie. Po oczyszczeniu bezwzględnie rozprowadź odżywkę nawilżającą.

Końcówki, które uległy rozdwojeniu możesz obciąć, albo potraktować jedwabiem w płynie, który optymalnie je nawilży oraz zregeneruje.

W tym sezonie powstrzymaj się od trwałej ondulacji, ponieważ nadmiernie osłabiłaby włosy. Farbowanie przeprowadzaj u fryzjera, bądź przynajmniej wybierz farbę bez rozjaśniacza.

Ładunków elektrycznych z włosów pozbędziesz się przeciągając na ich długości zwilżoną ręką.

Elektryzowanie włosów nierzadko przebiega z łupieżem. Dziegć oraz związki cynku wchodzą w skład szamponów, które skutecznie niwelują odpowiedzialne za łupież drożdżaki.

Do minimum ogranicz korzystanie z lakierów, żelów czy pianek, które często wzmagają łupież i oddziałują drażniąco na owłosioną skórę głowy.

Noś czapkę z wełny na upięte włosy. Przenikający w głąb włosów mróz, może uszkodzić cebulki kosmków.

Puder mineralny warto wetrzeć we fryzurę, gdy ta straci objętość.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co na ściany do salonu?
Moim zdaniem sprawdzą się panele na ścianę. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą...
Najtrudniejsze kierunki studiów
Moim zdaniem to przyszły student powinien wiedzieć i decydować jakie są jego zainteresowania...
opadająca powieka
Jednym z naturalnych sposobów na zlikwidowanie problemu opadającej powieki są okłady na opadające powieki....
moda męska
Wiosna 2024 to świetny moment na powrót do stylu retro. Płaszcze męskie i cieplejsze...