Poduszka rogal – stworzona z myślą o mamach

6 listopada 2017, dodał: EKSPERTKA

Bóle kręgosłupa, miednicy i ramion, trudności z zasypianiem, nacięcie krocza – to tylko część problemów, z jakimi zmagają się kobiety w czasie ciąży oraz po porodzie. Na szczęście, przynajmniej niektórym z nich może zaradzić używanie poduszki w kształcie rogala, zaprojektowanej z uwzględnieniem szczególnych potrzeb mam.

Niezbędna w ciąży i po porodzie

Poduszka w kształcie rogala jest elementem, który powinien znaleźć się w wyprawce dla przyszłej mamy. Przydaje się ona już w czasie ciąży, gdy rosnący brzuch utrudnia zasypianie i wymusza spanie wyłącznie na lewym boku. Dodatkowo relaksyna rozluźniająca więzadła miednicy powoduje, że w ostatnim trymestrze ciąży w nocy pojawia się ból stawów biodrowych. Niekiedy ucisk powiększonej macicy wywołuje też rwę kulszową, która unieruchamia przyszłą mamę w łóżku. Bóle związane z tymi dolegliwościami są trudne do zniesienia, a ciężarna kobieta nie może poradzić sobie z nimi za pomocą środków przeciwbólowych. Poduszka ciążowa może jednak odciążyć bolące mięśnie, stawy oraz kręgosłup, przynosząc długotrwałą ulgę. Tego typu poduszkę można znaleźć na https://zaira.pl/pl/c/Poduszka-ciazowa-i-do-karmienia/128.

Po porodzie poduszka rogal przydaje się głównie podczas karmienia piersią. Młodej mamie łatwiej jest przystawić dziecko do piersi, jeżeli może ułożyć je wygodnie na poduszce, odciążając kręgosłup i ramiona. Ponadto przez pierwsze tygodnie maluszki jedzą z piersi nawet przez kilkadziesiąt minut bez przerwy, co może zwiększać zmęczenie kobiety. Mama może dzięki temu skupić się wyłącznie na prawidłowej technice karmienia, co zmniejszy podrażnienia sutków i sprawi, że noworodek przestanie zasypiać przy piersi zamiast najadać się mlekiem. Rogal ułatwi również siedzenie – krocze nacięte w czasie porodu siłami natury boli nawet przez kilka tygodni, a wyprofilowana poduszka pozwala szybko znaleźć wygodną pozycję ciała.

Poduszka, którą pokocha każda mama

Zakup poduszki ciążowej jest polecany każdej kobiecie w ciąży, a także mamom, które mają trudności z rozpoczęciem naturalnego karmienia noworodka. Miękki rogal jest nie tylko praktyczny i funkcjonalny, ale także estetyczny – kolorowe, pastelowe tkaniny i modne wzory powodują, że jest to przedmiot, jaki spodoba się nawet wymagającym kobietom. Co więcej, poduszkę ciążową docenią również tatusiowie. Dzięki niej mama będzie bardziej wypoczęta i mniej rozdrażniona, co pozytywnie wpłynie na relację między partnerami. Ponadto rogal przyda się tatusiom, którzy zechcą odciążyć ukochaną w karmieniu – poduszka ułatwi podawanie dziecku mleka modyfikowanego z butelki bądź mleka odciągniętego laktatorem.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Depilacja-co najlepsze?
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Korzystałam i korzystam z usług kliniki...
mezoterapia igłowa czy bezigłowa?
Polecam Ci wizytę w klinice medycyny estetycznej http://fyoung.pl/ w Warszawie. Tam po konsultacji...
Mezoterapia igłowa - gdzie w Warsza…
Klinika Forever Young http://fyoung.pl/ , Super efekt! Profesjonalnie, bezpiecznie, jestem zachwycona i wszystkim...
nici liftingujące
Tak słyszałam i korzystałam :) Trafiłam do świetnego miejsca w Warszawie, zresztą z polecenia...