Poduszka rogal – stworzona z myślą o mamach

6 listopada 2017, dodał: EKSPERTKA

Bóle kręgosłupa, miednicy i ramion, trudności z zasypianiem, nacięcie krocza – to tylko część problemów, z jakimi zmagają się kobiety w czasie ciąży oraz po porodzie. Na szczęście, przynajmniej niektórym z nich może zaradzić używanie poduszki w kształcie rogala, zaprojektowanej z uwzględnieniem szczególnych potrzeb mam.

Niezbędna w ciąży i po porodzie

Poduszka w kształcie rogala jest elementem, który powinien znaleźć się w wyprawce dla przyszłej mamy. Przydaje się ona już w czasie ciąży, gdy rosnący brzuch utrudnia zasypianie i wymusza spanie wyłącznie na lewym boku. Dodatkowo relaksyna rozluźniająca więzadła miednicy powoduje, że w ostatnim trymestrze ciąży w nocy pojawia się ból stawów biodrowych. Niekiedy ucisk powiększonej macicy wywołuje też rwę kulszową, która unieruchamia przyszłą mamę w łóżku. Bóle związane z tymi dolegliwościami są trudne do zniesienia, a ciężarna kobieta nie może poradzić sobie z nimi za pomocą środków przeciwbólowych. Poduszka ciążowa może jednak odciążyć bolące mięśnie, stawy oraz kręgosłup, przynosząc długotrwałą ulgę. Tego typu poduszkę można znaleźć na https://zaira.pl/pl/c/Poduszka-ciazowa-i-do-karmienia/128.

Po porodzie poduszka rogal przydaje się głównie podczas karmienia piersią. Młodej mamie łatwiej jest przystawić dziecko do piersi, jeżeli może ułożyć je wygodnie na poduszce, odciążając kręgosłup i ramiona. Ponadto przez pierwsze tygodnie maluszki jedzą z piersi nawet przez kilkadziesiąt minut bez przerwy, co może zwiększać zmęczenie kobiety. Mama może dzięki temu skupić się wyłącznie na prawidłowej technice karmienia, co zmniejszy podrażnienia sutków i sprawi, że noworodek przestanie zasypiać przy piersi zamiast najadać się mlekiem. Rogal ułatwi również siedzenie – krocze nacięte w czasie porodu siłami natury boli nawet przez kilka tygodni, a wyprofilowana poduszka pozwala szybko znaleźć wygodną pozycję ciała.

Poduszka, którą pokocha każda mama

Zakup poduszki ciążowej jest polecany każdej kobiecie w ciąży, a także mamom, które mają trudności z rozpoczęciem naturalnego karmienia noworodka. Miękki rogal jest nie tylko praktyczny i funkcjonalny, ale także estetyczny – kolorowe, pastelowe tkaniny i modne wzory powodują, że jest to przedmiot, jaki spodoba się nawet wymagającym kobietom. Co więcej, poduszkę ciążową docenią również tatusiowie. Dzięki niej mama będzie bardziej wypoczęta i mniej rozdrażniona, co pozytywnie wpłynie na relację między partnerami. Ponadto rogal przyda się tatusiom, którzy zechcą odciążyć ukochaną w karmieniu – poduszka ułatwi podawanie dziecku mleka modyfikowanego z butelki bądź mleka odciągniętego laktatorem.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł
Bestsellerowa bateria wannowa + zestaw prysznicowy!
Sprawdź najlepszą jakość w najlepszej cenie z 2-letnią gwarancją!
Cena:
68,99 zł
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ

FORUM - bieżące dyskusje

Najskuteczniejszy zabieg na celluli…
Istnieje dużo sposobów na walkę z cellulitem. Najpewniejszym sposobem są ćwiczenia i odpowiednia...
Efekt odmłodzenia
To prawda. Np. kwas hialuronowy świetnie nawilża, pozwala zatrzymać wodę w skórze, ja...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Trzeba go sobie dopiero wychować:)
Czy powrót do byłego chłopaka/byłej…
A co powiecie jak ktoś drugi raz bierze ślub z tą samą osobą,...