Plastyka brzucha

26 lutego 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Piękny płaski brzuch pokryty jędrną skórą to marzenie niejednej kobiety. Niestety z biegiem lat, na skutek ciąży i nadmiaru kilogramów, skóra na brzuchu może zrobić się pomarszczona i nieestetyczna. Nawet spalenie tkanki tłuszczowej i pielęgnacja kosmetykami może nie przynieść wymarzonych efektów. Chirurgiczna plastyka brzucha może stać się jedynym orężem w walce z kompleksami i brakiem akceptacji własnego ciała.

Pozbądź się kompleksów

O zabieg plastyki brzucha najczęściej pytają panie, które po przebytych ciążach nie są w stanie wrócić do dawnej formy. Nawet stosowanie najwyższej jakości kremów i olejków podczas ciąży może prowadzić do nadmiernego naciągnięcia skóry i powstawania rozstępów. Skóra poddana tak ekstremalnym obciążeniom często nie wróci już do dawnej świetności.

Drugą grupą kobiet, a w niewielkim procencie także mężczyzn, są osoby, które przez długi czas borykały się z nadwagą lub otyłością. Intensywna dieta i zmiana trybu życia doprowadziły do zrzucenia zbędnej tkanki tłuszczowej, jednak pozostał problem brzucha. Naciągnięta przez lata skóra nie zawsze chce ściśle przylegać do ciała, stając się bardzo nieestetyczna.

Plastyka brzucha – zabieg

Zabieg plastyki brzucha w dobrych klinikach, takich jak Horizon Medical Center, przeprowadzany jest po wcześniejszej konsultacji z lekarzem chirurgiem plastykiem. Takie spotkanie ma na celu rozwianie wszystkich wątpliwości pacjenta, a także ocenę przeciwwskazań. Jeśli pacjent nie ma problemów z krążeniem i nie planuje zajścia w ciążę, ustalany jest termin wizyty.

Plastyka brzucha to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i najczęściej trwa do czterech godzin. Polega na nacięciu skóry w jednym lub dwóch miejscach, odpowiednim połączeniu mięśni i wycięciu nadmiaru skóry. Na końcu miejsca nacięcia są precyzyjnie zszywane.

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki brzucha

Przebieg rekonwalescencji po zabiegu ma wpływ na ostateczne efekty, dlatego warto ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Pacjent przez około cztery tygodnie musi nosić specjalne ubranie uciskowe. Pozwala to na zachowanie mięśni i skóry w odpowiednim ułożeniu. W tym czasie na powierzchni ciała może być widoczny obrzęk i siniaki. Szwy ściągane są na wizycie kontrolnej po mniej więcej dwóch tygodniach od zabiegu.

Efekty widoczne po około miesiącu są trwałe. Przez pół roku po zabiegu należy jednak unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Warto też ostrożnie wykonywać czynności, które mogą narażać skórę w miejscach szycia na naciągnięcie.

Zapraszamy na konsultację merytoryczną:

Horizon Medical Center

Domaniewska 39A, Warszawa

(Horizon Plaza)