Pigułki antykoncepcyjne

6 października 2010, dodał: eva45

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Jeśli jesteś knie rzucaj palenia od razuobietą, która ukończyła 35 rok życia, w dodatku palącą, powinnaś poważnie zastanowić się nim podejmiesz decyzję o zażywaniu pigułek antykoncepcyjnych.

Zdaniem specjalistów równoczesne palenie papierosów i przyjmowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych, powoduje podwyższenie ryzyka problemów z sercem i naczyniami krwionośnymi. Istnieje wtedy zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepu, zatoru, albo udaru mózgu.

Lekarze uważają, że palaczki mające więcej niż 35 lat powinny albo zrezygnować z takiego sposobu antykoncepcji, albo podjąć decyzję o zdrowierzuceniu palenia.

Nie powinnaś lekceważyć tych ostrzeżeń i czekać na pierwsze objawy problemów z krążeniem czy na wystąpienie zmian miażdżycowych. Jeśli palisz i nie masz zamiaru skończyć z nałogiem – zamiast dwuskładnikowych pigułek antykoncepcyjnych powinnaś wybrać np. jednoskładnikowe pastylki hormonalne, zastrzyki antykoncepcyjne albo wkładkę domaciczną. Nie wolno ci także zapominać o regularnych, przynajmniej corocznych, kontrolnych wizytach u swojego lekarza ginekologa.

artykuł pochodzi z www.nivena.pl

dodała: eva45

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Zajrzyj do outletu odzieżowego online - znajdziesz tam super marki w niższych, outletowych...
Suche włosy - nic nie działa
Wiem, że to naprawdę duży problem, bo sama go miałam i udało mi się...
Jaki podkład wybrac do cery mieszan…
Matujący, żeby trzymał świecenie w ryzach
Makijaż do danego typu urody
Ja mam śniadą cerę, ciemne oczy i włosy więc tylko wyraziste kolory się sprawdzają