Pies w hotelu: jak przygotować psa na nowe otoczenie?

28 sierpnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Planujesz wakacje z psem? Zmiana otoczenia może być stresującym doświadczeniem dla Twojego pupila. Z tego powodu warto odpowiednio przygotować się na wizytę w hotelu, aby uchronić zwierzę przed negatywnymi emocjami. Przeczytaj nasz artykuł, żeby dowiedzieć się, co zrobić, aby pobyt w hotelu był dla twojego czworonożnego przyjaciela komfortowym i przyjemnym doświadczeniem.

pies w podróży

Przygotowanie do podróży, czyli co powinien zawierać psi bagaż?

Pies przywiązuje się do ludzi, ale także swoich nawyków i przedmiotów. Z tego powodu przed podróżą należy przygotować zestaw rzeczy, które towarzyszą pupilowi na co dzień.

  1. Ulubione zabawki i znajome akcesoria

Znajome przedmioty, takie jak np. koc, legowisko, miski, smycz czy ulubione zabawki pomogą pupilowi czuć się bezpiecznie i komfortowo w nowym otoczeniu.

  • Akcesoria podróżnicze

Podróże z pupilem stają się coraz bardziej popularne, dzięki czemu rynek obfituje w różnego rodzaju akcesoria podróżnicze, które zwiększają komfort podróży psów oraz ich właścicieli. Świetnym rozwiązaniem są m.in. butelki na wodę, maty, szelki bezuciskowe, torby czy legowiska podróżne. Ważne jest jednak, żeby po zakupie nowych akcesoriów pies mógł się z nimi oswoić jeszcze w domu, przed wyjazdem.

Sprawdź propozycje od BeBobi: https://bebobi.pl/legowiska/.

  • Jedzenie

Podróż może wpłynąć na apetyt psa. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą ulubione przysmaki Twojego pupila.

  • Dokumenty psa

Aktualne szczepienia i karta zdrowia to dokumenty, które mogą się przydać w razie nagłej wizyty u weterynarza.

Adaptacja w nowym otoczeniu

Kiedy etap pakowania i podróży masz już sobą — przychodzi pora na zakwaterowanie w hotelu. Co zrobić, aby ułatwić psu adaptację z nowym otoczeniem?

  • Poświęć czas na zapoznanie psa z nowym miejscem

Po przybyciu do hotelu poświęć czas na zapoznanie psa z nowym miejscem. Pozwól mu zwiedzić pokój i jego najbliższe otoczenie. To pomoże psu się zrelaksować i zrozumieć, że nowe miejsce może być równie przyjazne jak dom.

  • Stwórz w pokoju bezpieczną przestrzeń dla psa

Na tym etapie przydadzą się rzeczy, które zabraliśmy z domu. Rozłożenie legowiska, zabawek, a także zostawienie miseczki z wodą oraz ulubionymi przysmakami sprawi, że pupil poczuje się jak w domu. Zapach i znajome przedmioty wzmocnią jego poczucie bezpieczeństwa.

Zobacz, jakie jeszcze akcesoria mogą przydać się podczas podróży z psem: https://bebobi.pl/.

  • Utrzymaj codzienną rutynę

Pies lubi mieć swoją codzienną rutynę, dlatego zaplanuj posiłki i spacery o podobnych godzinach, jakie pies zna z domu. To pozytywnie wpłynie na jego poczucie pewności, komfort i bezpieczeństwo.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz