Perfekcyjny manicure hybrydowy – lampa do paznokci do stosowania w domu

24 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Uwielbiasz zadbane paznokcie i hybrydowe stylizacje, ale nie zawsze masz czas na wizytę w salonie? Mamy dla Ciebie propozycję: spróbuj wykonać hybrydowy manicure samodzielnie, w domu! Potrzeba będzie do tego lampa do paznokci i inne akcesoria. Tutaj dowiesz się jakie i jak wybrać lampę idealną do Twoich potrzeb.

lampa do paznokci do stosowania w domu

Lampa do paznokci – czy można używać jej w domu?

Tak, jak najbardziej! Lampa do paznokci UV lub UV LED służy do utwardzania lakieru hybrydowego oraz żelowego. Jest niezbędnym urządzeniem, jeśli chcesz samodzielnie wykonać tego rodzaju stylizację. Jest przy tym niewielka i poręczna, bez problemu można zabrać ją ze sobą na wyjazd, a w walizce czy na toaletce nie zajmie dużo miejsca. Korzystanie z niej jest bardzo proste i bez problemu można dopasować czas utrwalania lakieru do jego typu. Najważniejsze, by wybrana lampa do paznokci miała wszystkie konieczne atesty i certyfikaty. Urządzenia wysokiej jakości są w pełni bezpieczne i intuicyjne w stosowaniu.

Jak wybrać lampę do paznokci?

Wybór lampy UV lub UV LED zależy od tego, jaki rodzaj lakieru najczęściej będziemy nakładać. Do hybrydy i lakieru żelowego UV doskonale sprawdzi się lampa do paznokci UV. Lampa UV LED jest idealna do każdego rodzaju żelu, można przy jej pomocy utrwalić także lakier hybrydowy. Niektóre modele lamp do paznokci mają dodatkowe funkcje, takie jak timer pozwalający na zaprogramowanie czasu utwardzania, automatyczny wyłącznik, czujnik ruchu, low heat mode oraz wiatraczek do odprowadzania ciepła. Przydatne są również dodatkowe tryby utwardzania, dzięki czemu urządzenie sprawdzi się do większej ilości rodzajów lakieru (pamiętajmy przy tym, że lampy do paznokci nigdy nie używamy przy klasycznym lakierze akrylowym). Dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy zaczynamy przygodę z hybrydowymi i żelowymi stylizacjami, są gotowe zestawy do hybryd. Zawierają one wszystkie akcesoria potrzebne do przygotowania płytki paznokcia i nałożenia lakieru oraz oczywiście lampę do jego utwardzenia.

Jak używać lampy do paznokci?

Lampa do paznokci może mieć różną moc, co przekłada się na szybkość, z jaką utwardzi lakier. Koniecznie zapytajmy o to przed zakupem i dowiedzmy się, jaka lampa do paznokci będzie najbardziej odpowiednia dla naszych potrzeb. Na rynku są lampy, które mają kilka zaprogramowanych trybów działania, dzięki czemu możemy bez trudu dobrać odpowiedni czas do utrwalenia każdej warstwy lakieru, zależnie od jego rodzaju i np. stopnia napigmentowania. Lakiery zawierające większą ilość pigmentów mogą potrzebować więcej czasu naświetlania pod lampą UV. Lampa UV to urządzenie elektroniczne działające na prąd, więc zawsze trzeba pamiętać o źródle zasilania i przestrzegać zasad bezpiecznego użytkowania. Przy sporadycznym używaniu kilka lub kilkanaście razy w miesiącu komplet żarówek UV/ UV LED powinien wystarczyć nawet na kilka miesięcy. Po tym czasie bez problemu można go wymienić. Korzystanie z lampy do paznokci jest naprawdę proste. Wystarczy ją włączyć i umieścić w jej wnętrzu dłoń, czekając, aż minie zaprogramowany czas utrwalania lakieru. W razie potrzeby czynność można powtórzyć, można też wybrać dłuższy program. Samodzielnie wykonany manicure hybrydowy to naprawdę nic trudnego!

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz