Palarnia kawy Marcoli Cafe powstała, aby zaspokoić gusta najbardziej wymagających klientów. Od wielu lat zajmujemy się produkcją i sprzedażą kawy dla sklepów specjalistycznych i kolonialnych, a także dla hoteli, restauracji, kawiarni i firm oraz klientów indywidualnych.
Wszystkie sprzedawane przez nas kawy są świeżo wypalane dopiero po złożeniu zamówienia, dlatego gwarantuje to, że otrzymają Państwo produkt o najwyższej jakości i świeżości oraz w bardzo atrakcyjnej cenie. Po wypaleniu przez naszą palarnię ziarna kawy pakowane są w hermetyczne opakowania specjalnie do tego przystosowane, aby zapewnić najwyższą jakość i świeżość produktu, a następnie jak najszybciej transportowane do naszych odbiorców.
Posiadamy w ofercie wiele gatunków kaw ziarnistych naturalnych, jak również kawy aromatyzowane. W ofercie także znajdują się kawy rozpuszczalne w wielu smakach. Do aromatyzowania kaw używamy od wielu lat najwyższej jakości aromatów. Tworzymy również własne kompozycje smakowe, takie jak Hawajska Noc, French Kiss, czy smak kubańskiego drinka Mojito.
Dzięki bogatemu doświadczeniu wypalamy najlepszej jakości arabiki uprawiane na plantacjach całego świata, dlatego też stworzyliśmy własne mieszanki kaw do ekspresów ciśnieniowych, przelewowych oraz do parzenia kawy po turecku. Nasze mieszanki to Espresso Al Giorno, Angoli Dei Sensi, Crema Ricca, Terra Delizioso, Prima Colazione, Sapori Del Mondo.
Sposoby parzenia kawy
Kawa z dzbanka
Jest to najprostsza i najmocniej zakorzeniona w polskich domach metoda przyrządzania kawy. Polega na wsypaniu jej do dzbanka, zalania wrzątkiem i przykrycia talerzykiem albo ściereczką. Po upływie 5-6 min. kawa jest gotowa i nie pozostaje nic innego jak rozlanie jej do kubków, bądź porcelanowych, szklanych filiżanek. Niektórzy zwykli też odcedzać napar w celu pozbycia się kłopotliwych fusów i delektowania się kawą do samego końca. To dobre rozwiązanie – zbyt długi kontakt naparu z fusami prowadzi do powstania substancji drażniących błonę śluzową żołądka. Warto wiedzieć, że tak przygotowaną kawę nieszczęśliwie nazywa się w polskich domach kawą po turecku, z którą, o czym można się przekonać poniżej, ma niewiele wspólnego.
Kawa po turecku
Jak mawiają Turcy najlepsza jest kawa: czarna jak piekło, mocna jak śmierć i słodka jak miłość”. Przygotowując ją na wzór Arabów można spróbować osiągnąć ten rezultat. Do jej przyrządzenia najlepiej użyć naczynia zwanego ibrik (lub kanaka), jednak w przypadku nie posiadania takowego asortymentu, mały rondel albo miedziany tygielek powinien wystarczyć. Proporcje składników należy zestawić tak, by jedna łyżka kawy i jedna łyżka cukru przypadała na jedną filiżankę kawy. Tygielek wypełniamy do połowy wodą i lekko podgrzewamy. Następnie wsypujemy kawę i cukier, wszystko mieszamy i trzykrotnie, na średnim ogniu, doprowadzamy do wrzenia. Warto uważać w końcowym etapie, ponieważ ze względu na wielkość naczynia, kawa gwałtownie powiększa swoją objętość i dobrze ją wtedy zestawić na chwilę z ognia. Po trzecim, ostatnim zagotowaniu, napar rozlewamy do filiżanek z grubej porcelany, a resztę gotujemy ponownie, jeśli chcemy otrzymać, nazywaną przez Arabów 'twarzą kawy’, piankę.
Zaparzanie w filtrze
Do przyrządzenia kawy w filtrze potrzebujemy średnio zmielonej kawy, wody, filtra i papierowego wkładu. W pogrzanym kubku, albo dzbanku umieszczamy filtr i wsypujemy odmierzoną porcję kawy (łyżeczka na filiżankę albo podług gustu) i zalewamy gorącą, ale nie wrzącą wodą. Potem można trzymać dzbanek na kuchence, a kawę podawać ze śmietanką lub spienionym mlekiem.
Ekspres przelewowy
Jednym z prostszych sposobów na picie kawy bez fusów jest przyrządzenie jej w ekspresie przelewowym. Jeśli w ekspresie znajduje się filtr siatkowy, to do środka wsypujemy średnio zmieloną kawę, napełniamy zbiornik i włączamy automat. Analogicznie w przypadku, gdy ekspres wyposażony jest w filtr plastikowy wykładany papierową wkładką. Niewątpliwą zaletą ekspresów przelewowych jest wbudowana płyta grzewcza, dzięki której kawa jest zawsze ciepła.
Ekspres mokka
Ekspres mokka daje kawę mocną, aromatyczną i – co najważniejsze – bez fusów. Urządzenie składa się z dwóch części – dolnej o kształcie stożka i górnej przypominającej okrągły albo wieloboczny dzbanek. Obie części odgradza metalowa siatka i filtr, który napełniamy drobno zmieloną kawą, natomiast do dolnego pojemnika nalewamy wody, która pod wpływem ciepła zamieni się w parę i pod dużym ciśnieniem przejdzie przez filtr, skraplając się w dzbanku postaci gęstego i intensywnego naparu. Towarzyszy temu charakterystyczny, syczący dźwięk, po którym poznamy, że kawa jest gotowa.