URODA I ZDROWIE

Ozdoby i prezenty świąteczne – zrób to sam!

14 listopada 2019, dodał: pinkmause

Święta to niezwykły czas – kiedy staramy się być dla siebie milsi, obdarowujemy się nawzajem prezentami, a także dbamy szczególnie o wygląd naszego domu, dekorując go w odpowiedni sposób. Dekoracje świąteczne wprowadzają magiczny nastrój do naszego życia i domu, jednak wybranie się do centrum handlowego po zestaw bombek nie jest ani przyjemne, ani magiczne. Natomiast własnoręczne przygotowanie dekoracji świątecznych przez dzieci lub wspólnie z dziećmi może być kreatywną zabawą i wielką przyjemnością.

 

Współcześnie rodzice mają ogromne możliwości, aby zaangażować swoje pociechy w świąteczne przygotowania. Jedną z nich są ozdoby świąteczne, które pozwalają nie tylko na włączenie dzieci w dekorowanie domu czy ubieranie choinki, ale i na piękne przystrojenie ich własnych pokojów. Kolorowe łańcuchy, urocze gwiazdki i zawieszki czy świeczniki ze świątecznymi motywami – to tylko kilka przykładów akcesoriów dekoracyjnych, które pozwolą w czasie Bożego Narodzenia cieszyć się pięknymi dekoracjami. Dekoracje świąteczne dzieci mogą wykonać samodzielnie lub z niewielką pomocą rodziców. Wystarczy zaczerpnąć trochę inspiracji, przygotować potrzebne materiały i przystąpić do pracy.  stosownie wcześnie przed Bożym Narodzeniem.

Przygotowując z dziećmi świąteczne ozdoby, uczymy je samodzielnie tworzyć, a nie kupować. Pozwoli im to doceniać wartość rzeczy. Wykonując coś własnoręcznie, dzieci ćwiczą też wiele umiejętności (szczególnie manualnych) i zdolność twórczego podejścia do rozwiązywania problemów. Ozdoby możemy wykorzystać do ozdabiania choinkowego drzewka, świątecznego stołu, mieszkania, okien i drzwi. Ciekawą propozycją na dekorację świąteczną jest też wykonanie stroika, lampionów czy gwiazdek z papieru. Własnoręcznie przygotowana dekoracja może też posłużyć jako prezent. Jeśli chcecie, aby dzieci czynnie zaangażowały się w przygotowania do świąt, poświęćcie im czas i zaproponujcie wspólne tworzenie świątecznych dekoracji. Jesteśmy pewni, że dzieci będą zachwycone tym pomysłem i chętnie podejmą współpracę. Własnoręczne wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych to przecież najlepszy sposób na rozwijanie dziecięcej kreatywności i wyobraźni. To także świetna alternatywa dla wszelkiego rodzaju zabaw i gier komputerowych, a także wyjątkowy sposób na rodzinne spędzanie wolnego czasu.

Nie macie pomysłu jakie dekoracje moglibyście wykonać wspólnie z dziećmi? Z pomocą przychodzi książeczka Agencji Wydawniczej AWM pt.: Zrobisz to sam. Dekoracje świąteczne. Zrobisz to sam to seria Agencji Wydawniczej AWM składa się z książek zawierających różne interesujące propozycje niebanalnych ozdób, prezentów, eksperymentów, przedmiotów codziennego użytku. Dzięki ilustrowanym zdjęciami instrukcjom dziecko może samodzielne wykonać każdy projekt.

 

Książka pt.: Zrobisz to sam. Dekoracje świąteczne to proste projekty atrakcyjnych dekoracji świątecznych do samodzielnego wykonania przez dziecko przy wykorzystaniu tanich i łatwo dostępnych materiałów, które umilą dziecku czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i pozwolą spędzić go pożytecznie. W książeczce znajdziemy szczegółowe instrukcje, które pokazują proces wykonania dekoracji krok po kroku opatrzone zdjęciami oraz mnóstwo fantastycznych pomysłów na wiele godzin kreatywnych zajęć. W książce znajdziemy instrukcje do wykonania m.in.: bibułowych, szyszkowych lub bombek, cynamonowych choinek lub reniferów, gwiazdek, drucikowych sopli, papierowych świeczek lub łańcuchów, szyszkowych wisiorów, skarpetkowych bałwanków, makaronowych aniołów, podkładek w gwiazdki, choinkowych serwetek, sznurkowych choinek czy dekoracji do prezentów. Pomysły zostały podzielone na cztery kategorie, tj.: dekorowanie choinki, dekorowanie prezentów, dekorowanie domu oraz dekorowanie stołu.

 

Dodatkowo z ciekawostek umieszczonych w książce dzieci mogą dowiedzieć się, z jakich materiałów i w jaki sposób wykonać dekoracje świąteczne: ozdoby na choinkę, dekoracje prezentów, domu i stołu. Instrukcjom towarzyszą rady i uwagi, które ułatwiają bezpieczne wykonanie dekoracji oraz ciekawostki dotyczące świątecznych ozdób. Do każdego projektu dodano także podpowiedź, w jak różny sposób można wykorzystać dekoracje. W książeczce znajduje się również dyplom mistrza dekoracji świątecznych, który dziecko może wyciąć i powiesić w swoim pokoju.

 

Wśród przyjemności związanych ze Świętami u dzieci bezapelacyjnie królują prezenty. Dzisiaj nie ma problemu z zakupem wszystkich możliwych dóbr, warto jednak w natłoku świątecznych przygotowań znaleźć trochę czasu, by dzieci poczuły urok świąt – ten mniej materialny. Prezenty na święta własnoręcznie robione są unikatowe i pokazują obdarowywanej osobie, że włożyliśmy wysiłek w przygotowanie prezentu dla niej. Udany prezent świąteczny to przede wszystkim dobry pomysł i trochę serca oraz czasu, włożonych w jego wykonanie.

 

Oczywiście, ile osób, tyle pomysłów. Chociaż nie ma gotowej recepty na udany prezent świąteczny na pewno fantastyczne pomysły zawarte w książce Agencji Wydawniczej AWM pt.: Zrób to sam. Prezenty mogą być doskonałą inspiracją. Przedstawione w książeczce pomysły są bardzo łatwe do wykonania, a podarowanie własnoręcznie wykonanego upominku babci, cioci czy siostrze powie naszym zaangażowaniu i uczuciach dużo więcej niż niejeden kupny prezent. Trzeba też pamiętać, że cały urok podarunków wykonanych przez dzieci, tkwi nie w tym, że są idealne, ale że są wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju.

 

Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty to proste projekty atrakcyjnych prezentów do samodzielnego wykonania przez dziecko przy wykorzystaniu tanich i łatwo dostępnych materiałów. W książeczce znajdziemy szczegółowe instrukcje, które pokazują proces wykonania prezentu krok po kroku opatrzone zdjęciami oraz mnóstwo fantastycznych pomysłów na wiele godzin kreatywnych zajęć. W książce znajdziemy instrukcje do wykonania m.in.: korali z filcu, peelingu cukrowego, breloczków do kluczy, malowanych kubeczków, laurek, glinianych osłonek, serduszek kąpielowych, bukietu z papieru, etui na telefon, fotoalbumu wspomnień, plecionych zakładek, pomponików, lodów na patyku, miseczek na drobiazgi czy potpourri. Pomysły zostały podzielone na siedem kategorii, tj. prezenty dla: mamy, taty, babci, dziadka, rodzeństwa, przyjaciół oraz cioci i wujka.

 

Własnoręcznie zrobione prezenty sprawiają dużą radość obdarowanym, stanowią pamiątkę rodzinną, są niepowtarzalne i piękne. Dziecko, wykonując prezent, rozwija swoją kreatywność i zdolności plastyczne, poznaje nowe techniki artystyczne i doskonale się bawi. Do tego własnoręczne wykonywanie prezentów podnosi samoocenę dziecka. Zachęcajmy dzieci do takich zajęć pamiętając jednocześnie, że jest coś absolutnie magicznego w ręcznie robionych przedmiotach.

Dla inspiracji i rozwoju kreatywności dzieci polecamy serię książeczek Agencji Wydawniczej AWM pt.: Zrób to sam. Prezenty oraz Zrób to sam. Dekoracje świąteczne. Same książeczki to także wspaniały pomysł na prezent gwiazdkowy lub mikołajkowy.

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletki anty dla kobiet karmiących…
Czy któraś z Was korzystała już z wizyt online i zamawiała e-recepte np poprzez...
Jesienne przeziębienia
Syrop z cebuli i Engystol najlepsze na walkę z wirusami i wzmocnienie odporności....
Kulinarne wpadki
Ja czasem mylę cukier z solą bo są w takich samych pojemnikach...
Torebki jak marzenie
Ja marzę o nowej torebce Batycki ale jak na razie przerasta moje możliwości finansowe...