Otulacz dla niemowlaka. Zadbaj o komfortowy sen swojego malucha

24 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Sen to jedna z główny aktywności malucha. Służy on nie tylko wypoczynkowi, ale też zapewnia harmonijny rozwój. Młody człowiek, poznając otaczający świat przetwarza wszystkimi zmysłami niesamowicie dużo informacji. Zdrowy sen jest zatem sposobem na zregenerowanie i wyciszenie. Nie trzeba też dodawać, że jest to czas wytchnienia dla rodziców od obowiązków związanych z opieką nam maluszkiem. Dlatego też szukają oni sposobu na to, aby zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa i długie godziny niczym niezmąconego odpoczynku.

OTULACZ

Otulacz bambusowy sposobem na spokojny dziecięcy sen?

Dziecko bywa ruchliwe nie tylko w trakcie dnia. Również w nocy wierci się w łóżku i często zmienia pozycję. Żeby zapewnić mu nieprzerwany sen trzeba szczelnie okryć małe ciałko. Lekki kocyk może sprawdzić się podczas drzemki lub w wózku, ale w trakcie wielogodzinnego odpoczynku może nie być wystarczający. Będzie się zsuwał, a tym samym dziecko może zmarznąć. W tej sytuacji malec będzie się wybudzał.

Rozwiązaniem tego problemu mogą być otulacze bambusowe, takie jak dostępne w sklepie woombie.pl. Nie są tak grube jak tradycyjne śpiwory, dlatego też można używać ich w ogrzewanych pomieszczeniach lub latem. Są też przyjazne dla skóry dziecka, ponieważ wykonano je z naturalnych tkanin. Rozwiązanie to nawiązanie do tradycyjnego zajmowania się noworodkiem, znanego pokoleniom naszych babć. Kiedyś owijanie dziecka w becik towarzyszyło rodzinom nie tylko tuż po narodzinach, ale też długo po nich. Otulacz dla niemowlaka to zatem powrót do korzeni.

Czy otulacze bambusowe mają same zalety?

Każde dziecko lub być szczelnie otulone. Dzieje się tak dlatego, bo w łonie matki nie było zbyt wiele miejsca. Rozchodzące się tam przyjemne ciepło oraz ograniczona przestrzeń dawały poczucie bezpieczeństwa. Otulacz do spania odtwarza warunki, jakie panowały w brzuchu matki. Jednocześnie jest na tyle swobodny, że nie krępuje i pozwala na ruchy dziecka. Takie warunki gwarantują głębszy sen i lepszy wypoczynek.

Przez to, że dziecko jest szczelnie otulone i nie ma możliwości przyciśnięcia do ust i nosa materiały zmniejsza się też ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej. Okrycie w przyjemny dla skóry materiał łagodzi też objawy kolki. Daje dziecko możliwość wyciszenia się. Zalety otulacza są zatem dużo większe niż tylko dawanie ciepła. Warto zaopatrzyć się w jeden model i korzystać z niego regularnie. Otulacz dla noworodka może też być dobrym pomysłem na prezent dla rodziców maluszka.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...