Oto tajemnica pięknych i gęstych włosów – wywiad z ekspertem marki GR 7!

23 kwietnia 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

W ramach cyklu BIZNES Z PASJĄ rozmawiamy z właścicielem firmy GR 7, której misją jest dbanie o kondycję włosów kobiet i mężczyzn w każdym wieku. 

odsiwianie włosów

Jestem współwłaścicielem marki GR-7. Zaczęliśmy kilka lat temu od stworzenia odsiwiacza, który cofa proces siwienia i przywraca naturalny kolor włosów. Obecnie w naszej ofercie posiadamy kompleksową kurację przeciw siwieniu, a także wprowadziliśmy kuracje przeciw wypadaniu włosów i na ich wzmocnienie. Dlaczego siwienie? Ponieważ sam zacząłem siwieć w wieku ok 35 lat.

Każdy z nas bez względu na płeć marzy o pięknych, gęstych włosach, które ponoć odpowiadają za atrakcyjność naszego wyglądu aż w 70 %.  Od jakich czynników zależy nasza gęsta czupryna?

Jakość włosów zależy od genetyki jak i stylu życia. Dla wielu z nas bujna fryzura to symbol atrakcyjności. Do sposobów, które możemy zastosować w celu przeciwdziałania wypadania włosów, należą:

– zmiana nawyków żywieniowych poprzez utrzymanie zrównoważonej diety, suplementację

– codzienna pielęgnacja włosów, m.in. przez stosowanie wysokiej jakości szamponów, wcierek

-ograniczenie używania agresywnych zabiegów pielęgnacyjnych, np. częste farbowanie, suszenie gorącym powietrzem

– redukcja stresu, który może być jednym z czynników wypadania włosów.

Od ilu lat marka zajmuje się dostarczaniem na rynki światowe produktów do pielęgnacji włosów i jakiego rodzaju są to produkty?

Od 7 lat zajmujemy się tworzeniem wysokiej jakości produktów do pielęgnacji włosów. Nasza misja to dostarczenie skutecznych rozwiązań, które poprawią kondycję i wygląd włosów, a także przywrócą ich naturalny kolor bez farbowania. Wszystkie nasze produkty są starannie opracowane z wykorzystaniem naturalnych składników o udowodnionym działaniu. Rozpoczynając przygodę z produktami Gr-7 problem z łysieniem lub siwizną można rozwiązać bez wychodzenia z domu.

Z jakimi problemami skóry głowy i włosów borykają się najczęściej Państwa klienci? 

Do najczęstszych problemów, z jakimi spotykamy się u naszych klientów, należy przedwczesne siwienie oraz wypadanie włosów.

Dlaczego siwiejemy – czy proces siwienia można cofnąć w sposób naturalny i bezpieczny dla zdrowia?

Siwienie włosów to proces, który dotyka wielu osób na różnym etapie życia. Może być spowodowany czynnikami genetycznymi, starzeniem się, stresem lub czynnikami zewnętrznymi. W naszej ofercie posiadamy innowacyjny odsiwiacz, który został opracowany tak, aby pomóc w walce z siwizną. Działa on skutecznie w przywróceniu naturalnego koloru, a pierwsze efekty częstą pojawiają się już w okresie 7 dni od momentu rozpoczęcia stosowania.

Stresujący tryb życia, nieodpowiednia pielęgnacja, czy problemy zdrowotne zaburzają naszą gospodarkę hormonalną i prowadzą do wypadania naszych włosów. Czy można cofnąć skutecznie ten proces?

Chcąc zachować bujną czuprynę należy zadbać również o zbilansowaną dietę. Często niedobory pokarmowe mogą przyczynić się do zaburzeń hormonalnych. Czasem wystarczy pouzupełniać braki minerałów, takich jak cynk, selen i hormony mogą powrócić do równowagi. Firma nasza posiada w ofercie suplement Complex Hair Support oraz wcierkę, które kompleksowo wspierają zdrowie i kondycję włosów. Warto tutaj dodać, że nasz suplement w swoim składzie zawiera Kwas fosfatydowy (Phospha-Max™/ Novastell).  Badania wykazały, że preparaty zawierające Phospha-Max™ są dwukrotnie skuteczniejsze od tych opartych na minoxidilu – najpopularniejszym środku na porost włosów stosowanym w USA (Takahashi & al, JID 2003).

Complex Hair Support

Muszę też Panu pogratulować, bo okazuje się, że Pana produktami zachwyciły się już rynki zachodnie (USA),  a także znane osobistości….

Naszym odsiwiaczem Gr-7 zainteresował się amerykański multimilioner Bryan Johnson. Przedsiębiorca z branży biotechnologicznej dążący do tego, aby ponownie mieć ciało 18 latka. Testował wiele odsiwiaczy, ale uznał nasz za najlepszy. Zamożny przedsiębiorca wydaje rocznie na swoje ciało 2 mln dolarów, bada go codziennie zespół ponad 30 lekarzy. Jest to dla nas wielki zaszczyt, że ktoś taki odnalazł nasz produkt i docenił.

Czy oprócz kosmetyków do włosów wspierających ich kondycję i zdrowy wygląd są w Pańskiej ofercie również suplementy witaminowe?

Posiadamy w ofercie innowacyjny suplement Complex Hair Support. Wspiera on kompleksowo zdrowie i kondycję włosów. Zawiera unikalną formułę naturalnych składników, minerałów i witamin, która ma na celu wzmocnienie, poprawę zdrowia i dodaniu blasku włosom. Pomoże on zadbać o piękną fryzurę, także skórę i paznokcie. Nasz produkt pomaga również w regulowaniu aktywności hormonalnej.

Jak według Pana powinna wyglądać wzorowa pielęgnacja włosów dla osób w średnim wieku itp.?

Kluczem do pięknych włosów jest również właściwa codzienna pielęgnacja. Zalecamy dwukrotne mycie szamponami skóry głowy. Warto uzupełnić codzienną rutynę o wcierki do włosów. Wcierka to swoisty eliksir w płynie, nasycony różnorodnymi składnikami. Wzmacniają one włosy, dbają o skórę i przyśpieszają porost włosów. Przez wzmocnienie cebulek zapobiegają utracie włosów. Należy unikać suszenia włosów gorącym powietrzem.

Czy produkty są w pełni bezpieczne, podlegały badaniom konsumenckim i mogą je stosować również np. kobiety w ciąży?

Tak produkty są w pełni bezpieczne. Nie prowadziliśmy badań na kobietach w ciąży.

Czy firma planuje poszerzenie oferty o nową kategorię produktów? Gdzie można nabyć Państwa produkty – w sklepach stacjonarnych, czy tylko online?

Planujemy poszerzyć nasz asortyment o kremy wygładzające zmarszczki oraz o unikalny suplement powodujący spowolnienie starzenia się organizmu. Wszystko dla naszych klientów, aby pomóc w dostarczeniu skutecznych rozwiązań. Chcemy, aby każdy z naszych klientów poczuł się pewnie i wyjątkowo. Nasze produkty są dostępne głównie online, ale można je również nabyć w wybranych salonach fryzjerskich oraz trychologicznych.

Polub nas na Facebooku

Obserwuj nas na Instagramie

Serdecznie dziękuję za rozmowę!

 

rozmawiała: Małgorzata KopećMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz