Oscary 2015 „Teoria wszystkiego”- recenzja

26 lutego 2015, dodał: Adrianna Kaczuba

Każdy z filmów nominowanych przez Akademię Filmową do prestiżowej nagrody, jaką jest Oscar z pewnością zasługuje na uwagę i to nie tylko ze strony zagorzałych fanów kina! O wartość tych filmów świadczyć może sam fakt, że nominację otrzymały i z czystym sercem możemy je umieścić na liście „do obejrzenia”. Oto jeden z takich filmów: „Teoria wszystkiego”.

Czy historia ciężko chorego geniusza, którego życie przepełnione było codziennym zmaganiem z trudami jakie niosła z sobą, wciąż postępująca choroba, może być optymistyczna? Twórcy „Teorii wszystkiego” pokazują, że może!

7667694.6

Film w reżyserii Jamesa Marsha, to biografia jednego z najwspanialszych umysłów ostatniego stulecia- Stephena Hawkinga. Ten wybitny fizyk, matematyk, kosmolog i pisarz, Hawking od lat młodości zmagać się musi ze stwardnieniem zanikowym bocznym– chorobą, która w szybkim tempie powoduje całkowitą utratę zdolności poruszania mięśniami, tym samym uniemożliwiając samodzielne poruszanie się czy mówienie.

W „Teorii wszystkiego” mamy okazję zobaczyć życie Hawkinga od lat studenckich, kiedy objawy jego choroby nie były jeszcze tak widoczne, poprzez kolejne etapy rodzącego się w życiu młodego geniusza miłości do Jane Wilde, a także ich późniejsze wspólne życie. Wszystko to, składa się na historię, która w niezwykle wzruszający sposób zarysowuje biografię niezwykłego człowieka i jego najbliższego otoczenia.

287d54dc-97fb-11e4-b625-0025b511229e 131820170

Fenomenalna kreacja aktorska Eddiego Redmayne’a (Oscar w kategorii Najlepszy aktor), to jeden z największych walorów filmu. Partnerująca mu Felicity Jones czy David Thewlis stanowią wisienkę na torcie.

Ukazana w filmie historia, to jednak nie tylko odzwierciedlenie cierpienia tego wybitnego człowieka, ale także próba odpowiedzi na pytania: czy wewnętrzna siła i nadzieja są w stanie pozwolić nam osiągnąć to, czego chcemy? A także, czy ludzki geniusz może przeważyć fizyczną ułomność?

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Pełen wdzięku komplet wykonany ze zmysłowego, szyfonowego materiału
Cena:
96 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Trójwarstwowe dno z aluminiowym dyskiem, miarka, lejek i system odcedzania - wyższa jakość gotowania!
Cena:
649 zł
Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Nawóz kuurzy
Dbanie o ogród to ciężka praca. Pojawia się coraz więcej owadów oraz chwastów, które...
Garnitur.
Jesteś na etapie poszukiwania który będzie wpisany w potrzeby oraz nowoczesne podejście...
wzdęcia
Sama dość długo zmagałam się z takim problemem i ostatecznie na końcu okazało...
Hosting- gdzie?
Firehost działa przyzwoicie. Na spokojnie wystarczy pod postawienie na jednym koncie kilku małych stronek. Powinno...